czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Závěrečné kolo 1.SAL Jaro 2011 *65*14. 06. 2011
 

V pondělí 13.6. se odehrálo sedmé závěrečné kolo 1.SAL. Při pohledu na tabulku to mohlo vypadat, že už není o co hrát a v klidu se to doháže. Jenže naděje umírá poslední a Tygři i Beta Control přišli bojovat. Tygři o titul a Beta Control o udržení. Těžko říct,kdo měl větší šanci uspět, protože šance byly pouze teoretické. Nicméně hned v prvním zápase Do počtu prohráli s Magnum Team 427 ku 456. Šance Tygrů rázem narostly. Stačil by jim vyhrát s Do počtu vzájemný zápas a doufat , že Do počtu ještě jednou prohrají s někým ze silnějších týmů ( Club 5, BC Devils). Clubu 5 se to tentokrát nepodařilo i když v minulých kolech porazili Do počtu již třikrát. Zápas nevyšel jinak lídrovi Clubu 5 Jiřímu Grizzlymu Bobkovi který hodil 123. Milan Valík s pořezanou rukou 118 a Radka Valíková se 158 to již zvrátit nemohla. Club 5 dostal s Do počtu naloženo 545 ku 403. Pak přišel pro Tygry rozhodující vzájemný duel s Do počtu.Zápas byl ze začátku nervózní. Bylo vidět , že se hraje o titul. Ani jeden tým nezačal dobře a čekal jsem , kdo se první chytne a bude mít psychickou výhodu. Po pár nedohozech Tygrů se chytili Do počtu , vytvořili si náskok a udrželi ho do konce. Vyhráli 501 ku 464. O titulu bylo rozhodnuto. Na opačném konci tabulky bojovali o záchranu kluci z Beta Control.Hráli dobře, porazili Club 5, Magnum, Exekutory,Magic 3. Nestačilo to. Magic 3 měl velký náskok a dvě vítězství s Exekutory a s Club 5 jim stačili na udržení v první lize. O titul nejlepšího jednotlivce se bojovalo až do konce. Před posledním zápasem vedl Jara Sedlář před Jiřím Jaškem o 0,2 kuželky. Protože Jiří hraje pod tlakem výborně , tak bych tipoval jeho. Ale Jara Sedlář , ostřílený kuželkář, prostě zahrál. Hodil 218 a s průměrem 178,88 se stal nejlepším jednotlivcem.Vítězům blahopřeji, všem děkuji za účast a těším se na podzim na další ročník 1.SAL. Do první ligy postoupí 2 silná družstva z druhé ligy a určitě zamíchají s pořadím.


6. hrací den 1.ligy SAL Jaro 2011 *65*31. 05. 2011
 

V pondělí 30.5. se hrálo předposlední kolo 1.ligy. Předcházelo mu kvůli mé chybě v termínech na webu trochu zmatku, ale všem jsem poslal včas SMS a tak se hrálo. I v tomto kole museli zaskočit za stabilní hráče náhradníci. Bralo se kde se dalo. Za BC Devils musel nakonec hrát i bowler Kuba Král a došlo i na mě. Musel jsem zaskočit za Milana Valíka v Clubu 5 a nelitoval jsem. Tak dobře jsem nehrál ani nepamatuju. V Magnum Team vypomáhala Lenka Soldánová a v Magic 3 opět Ivan Burian. Magic 3 bojoval s Beta Control o druhého sestupujícího a dá se říct, že to již vybojoval. Magic porazil Betu  465 ku 401,dále Magnum,BC Devils a Club 5. Beta Control porazila Exekutory a Magnum. Náskok Magicu se zvětšil na 8 bodů a to při vší úctě asi Beta Control za poslední hrací den nedožene.Na špici tabulky se podle očekávání udržel tým Do počtu, který prohrál jednou , s Tygry 558 ku 483. Tygři hrající jen ve 3 měli den a všechno vyhráli. Jiří Jašek jako vždy dokázal své kvality, ale tentokrát mu šlapal na paty kapitán Luďa Ráček. Právě v zápase s Do počtu hodil Luďa hezkých 209. Tygři jsou tým, který vždy hraje dobře pod tlakem, dokáží se správně vyhecovat a pak to padá. Tygři ztrácejí na Do počtu 4 body ( mají o 2 porážky víc) a pokud by chtěli zvítězit musí v posledním kole všechno vyhrát a Do počtu musí  třikrát prohrát. Při stabilních výkonech mladých nadějných kuželkářů je to  skoro zázrak. Ale zázraky se občas dějí....


5. hrací den 1.ligy SAL Jaro 2011 *65*18. 05. 2011
 

V úterý 16.5. se odehrál již 5.hrací den první ligy a do konce soutěže zbývají jen dva hrací dny.Vedoucí tým soutěže a dá se již říct, že horký kandidát na vítězství tým Do počtu sice dvakrát prohrál, ale prohráli i jeho konkurenti a tak uhájil šestibodový náskok před druhým BC Devils a třetími Tygry. Do počtu opět podlehli Clubu nr 5  483 ku 498 a poté ve velice vyrovnaném a dramatickém utkání s BC Devils 506 ku 515. BC Devils hráli celý večer velice slušně,Čtyřikrát se dostali s náhozem přes 500 a zlepšili si průměr.Slabou chvilku si však vybrali s Clubem nr.5 kdy hodili jen 413 a to na 479 nestačilo a 416 rovněž nestačilo na 455 kuželek Tygrů. V první půlce večera to vypadalo, že by mohli BC Devils náskok Do počtu stáhnout , ale nepodařilo se. Při kvalitě hráčů Do počtu  je jen teoretická šance , že by mohli v posledních dvou kolech o vítězství přijít.Bojovalo se urputně i o záchranu v 1.lize. V týmu Magic 3 nastoupil náhradník a výborný hráč 2.ligy Ivan Burian a pomohl ženským k vítězství s Exekutory, Club nr.5, Magnum Team a Beta Control. Právě s Beta Control se oba týmy rvali až do posledního hodu a nakonec Magic 3 vyhrál 518 ku 500. Magic 3 postoupil v tabulce na 6. nesestupové místo a má 4 body náskoku na sedmý Beta Control. Poslední Exekutoři již mají na Magic 3 ztrátu 14 bodů a to už asi nedoženou.


4.hrací den 1.ligy SAL Jaro 2011 *65*03. 05. 2011
 

Tak jsme se zase sešli 2.5. po Čarodkách a váleli 1.ligu. Tým Do počtu postihla marodka a s kapitánem Dali Dvorníkem nastoupili dva noví hráči. Samozřejmě opět mladí dobří kuželkáři , ale nedařilo se. Do počtu čtyřikrát prohráli a přesto, že neházeli málo, tak se soupeřům proti nim dařilo. Club nr. 5 je porazil 573 ku 490. Od Clubu to byl famózní zápas, kdy jsem čekal, že padne první 600 v lize, ale v devátém frejmu nikdo nedohodil a bylo z toho pouhých 573. Jak Grizzly ta Milan Valík si hodili 202.BC Devils si v zápase s Do počtu hodili taky přes 500 a vyhráli 528 ku 470. Třetí prohra Do počtu byla s Tygry a čtvrá nejpřekvapivější byla s Magic 3. Trošku smolná o kuželku 452 ku 451. Magic 3 bojující o záchranu zaskočil i druhé BC Devils. Právě od BC Devils jsem čekal, že budou stahovat náskok Do počtu.BC Devills dostali ještě naloženo od Clubu  553 ku 443 a zbytek vyhráli.Stáhli tak na Do počtu 2 porážky. Za BC Devils letos poprvé nastoupila Jitka Balánová a byla pro tým posilou. Nejlepší  náhozy týmu 556, 528,492 svědčí o tom, že by v této sestavě mohl tým ještě zabojovat o titul.O titul mohou ještě určitě zabojovat i Tygři. Za tým nastoupil opět nejlepší jednotlivec Jiří jašek ( minule chyběl) , hodil si 234 a to se potom hraje, že? Tygři zaváhali s Magnumem a s BC Devils. Velké boje probíhaly také o záchranu v 1.lize. Přesto, že Exekutoři bodovali, tak jejich soupeři o sestup Magic 3 a Beta Control bodovali víc. Zvyšuje se tak bodový rozdíl mezi Exekutory a Magic 3 . Do konce ligy budou ještě 3 hrací dny a je skoro jasné, že z této trojice 2 spadnou.


3. hrací den 1.ligy SAL *65*19. 04. 2011
 

V pondělí 18.4. se odehrál 3. hrací den SAL a máme již půlku jarní části za sebou. Trochu se nám to vykrystalizovalo. Tým Do počtu ani jednou nezaváhal a zvýšil si náskok na druhé BC Devils na 10 bodů. Do počtu nastoupili s kapitánem Dali Dvorníkem, který je již po zranění fit a dařilo se jim.Náhozy 558, 536, 513 a 502 jsou opravdu kvalitní. Do počtu zaváhali jen v zápase s Beta Control , kde vyhráli 410 ku 396 a s Club nr 5  459 ku 401. Jak Beta Control tak i Club nr. 5 umí hodit určitě více, ale potvrdilo se pravidlo , když jeden tým háže čočku , tak druhý háže ještě větší.Na druhém místě BC Devils si večer brousili zuby, že zkusí cestu za titulem Do počtu ještě zkomplikovat. První půli večera hráli v pohodě a vyhrávali. Právě v zápase s Do počtu se zranil Sanča a bylo vymalováno.BC Devils prohráli další zápas s Tygry a získání titulu se posouvá do teoretické roviny. Třetí v tabulce Tygři mají stejný počet bodů jako BC Devils, ale horší skore. Rovněž dvakrát prohráli. Kromě zápasu s Do počtu je zaskočil i Magnum team. V Magnumu zaházeli všichni tři vyrovnaně a vyhráli 487 ku 461.Čtvrté a páté místo patří jako obvykle Clubu nr.5 a Magnumu jen o skore. Club nr. 5 při troše štěstí mohl porazit jak Do počtu , tak BC Devils i Tygry. Bohužel bolest zad Milana Valíka a spor uvnitř týmu jestli je levnější Poličan nebo Vysočina způsobily, že Milanovi náhozy se pohybovaly kolem 110 kuželek a to na vítězství nestačilo.Velké boje probíhaly na sestupových místech tabulky. Poslední s poměrně velkou ztrátou jsou Exekutoři kteří nevyhráli ani jednou a jejich nejlepší nához byl pouhých 382. O druhé sestupové místo spolu ještě svedou boj Magic 3 a Beta Control. Ve vzájemném duelu vyhráli Magic 3 433 ku 407. V tabulce však Magic 3 ztrácejí na Beta Control ještě 4 body. 


2. hrací den 1.ligy SAL Jaro 2011 *65*07. 04. 2011
 

V pondělí 4.4. se odehrály zápasy druhého kola 1.ligy SAL Jaro 2011. Večer ovládlo družstvo Do počtu a sólově Ruda Kolčava. Do počtu vyhráli všechny zápasy vcelku bez problémů. Jejich nejslabší výkon byl 478. Někteří jejich soupeři se však pohybovali i 100 kuželek pod tímto náhozem.Na jejich nejlepší výkony 509, 538, 541 a 555  nikdo neměl. Kapitán družstva Do počtu Dali Dvorník má bolavou ruku ( asi z kuželek) a tak ho již druhý večer zastoupil kamarád ( z kuželek)  Jarda Sedlář. Proti kuželkářům se bowlingářům těžko hraje. Když nedají strike tak na 99% dohodí,protože to prostě mají v ruce. Do družstva byla nasazena Petra Mrázková aby jim to trochu kazila a nebyli tak dobří, ale svůj úkol si zatím neplní a s průměrem 157 je nejlepší žena a šestá v jednotlivcích.Druhé místo tabulky patří BC Devils. Prohráli s Do počtu 470 ku 538 a s Tygry 446 ku 496.Stejně jako Do počtu se však za večer dostali čtyřikrát přes 500 a to 514, 537, 538 a 559. Tahounem BC Devils byl Ruda Kolčava s nejvyšším náhozem jara 243. Dostal se do vedení tabulky jednotlivců s průměrem 180, následován Danem Svobodou a Jiřím Jaškem. BC Devils by tak při troše štěstí ještě Do počtu v boji o prvenství potrápit. Doufám, že se přidá i třetí tým tabulky Tygři. Ti mají stejný počet bodů jako BC Devils ale horší skore. Střed tabulky patří dvěma spřáteleným týmům Clubu nr. 5 a Magnum Teamu. Oba týmy jsou v pohodě. Ti za nimi na ně nemají a ti před nimi si musí dát pozor aby jim nevyfoukli body v boji o titul. Spodek tabulky tvoří Beta Control, někdejší šampioni Magic 3 a Exekutoři. Tady se asi v dalších hracích dnech svede tuhá bitva o záchranu. Hráčka Magic 3 Dana Rybníčková má špatné koleno a hrát nebude a tak za ni zaskakují jiní hráči. V pondělí hrál Víťa Šimara a ten by mohl výrazně Magic 3 pomoci k záchraně.


První hrací den 1.ligy SAL Jaro 2011 *65*22. 03. 2011
 

V pondělí 21.3. odstartoval další ročník SAL Jaro 2011. Po 3 ročnících kdy se hrála jen jedna liga otevíráme dvě soutěže, 1. a 2. ligu. Zahájili jsme v pondělí zápasy 1.ligy a začalo se zostra. Nejlepší start do soutěže měli kluci z Beta Control. V prvním zápase porazili Tygry a ve druhém Exekutory a byli překvapivě v čele tabulky. Jenže jako když utne a na svoji třetí výhru čekali až na poslední zápas s Club 5 kde vyhráli 443 ku 436. Výsledkem je 6. místo po prvním hracím dnu. Tygři se z porážky rychle oklepali a suverenně porazili tým Do Počtu 546 ku 478. Jiří Jašek hodil 236 . Prošel jsem si jeho nejvyšší náhozy v minulých sezonách a po 222, 224 a 223 přišel skok na 236. Nejednalo se o žádnou náhodu. V dalším zapase porazili Tygři Magic 3 a Jiří Jašek pouhých 225. Vypadalo to, že Tygři se zdravě naštvali a večer už nikomu body nepustí. Jenže nažhavení byli i kluci z BC Devils a v posledním utkání večera Tygry porazili 488 ku 469. Zápas byl vyrovnaný až do 9. tého framu kdy Ruda Kolčava dal druhý strike po sobě, BC Devils mělo 3x nabyto a Tygři jednou nedohodili.BC Devils jsou se dvěma porážkami (Do počtu. Club 5) na druhém místě za Do počtu a Tygři jsou třetí.Na posledním místě a prvním kandidátem boje o sestup do 2.ligy jsou Exekutoři, zatím bez vítězství. Nedařilo se ani Magic 3 který je se 2 vítězstvími předposlední.První hrací den byl bohatý na vysoké náhozy. Kromě Jiřího Jaška ještě dvoustovku překonali Ruda Kolčava (225), Daniel Svoboda (207) , Petra Mrázková (204) a Jarda Sedlář (200). Blahopřejeme.