czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Závěrečné kolo SAL Podzim 2010 *65*10. 02. 2011
 

V úterý 8.2. se odehrály poslední zápasy podzimní části SAL 2010. Tým Do počtu měl o 2 porážky méně než Tygři, vzájemné utkání je nečekalo a tak bylo na Tygrech vidět, že již nebudou bojovat o titul a prostě si jen zahrají a pobaví se.Bojovalo se o třetí místo mezi Magnum , BC Devils a Magic3. BC Devils nic neponechali náhodě, porazili Magic 3, Tygry i Do počtu a mohli si již dovolit prohrát  s OBI a stačilo jim to na 3.místo. Čtvrté místo díky lepšímu skóre obsadili Magic 3 před Magnumem. Magic 3 za poslední dva hrací dny prohrál co se dalo a tak jen nečekaná prohra Magnumu s BVV 385 ku 419 jim zajistila čtvrté místo v tabulce . Šesté místo s již poměrně velkou ztrátou patří  Club 5, na sedmém místě Exekutoři mají o porážku navíc. Osmé a deváté místo obsadili Beta Control a Sedláci díky skóre.Stejně tak díky většímu počtu naházených kuželek je na 10. místě OBI před 11. DIS. Poslední 12. je BVV. Podzimní SAL 2010 byla vyrovnanější než předchozí ročník a týmy ze spodní části tabulky několikrát nepříjemně překvapily mužstva bojující o titul a zamíchaly tak kartami. V jednotlivcích zůstalo vše při starém. Nejlepší byl , je a moc nechci napsat, že bude Jiří Jašek. Naházel průměr 172 kuželek a druhý v pořadí Dalibor Dvorník byl o 7 kuželek horší. Dalibor však v posledním zápase s BVV hodil nejvyšší nához  ligy 228 kuželek díky závěrečným 5 ti strajkům v řadě. Mezi dvoustovkáře se ještě v úterý zařadil Jiří Eliáš s 202. Celkem se přes 200 dostalo sedm hráčů : Dvorník 228, Jašek 224, Doncov 223, Svoboda 216, Dufek 202, Eliáš 202, Pelíšek 201. Nejlepší ženou se stala Petra Mrázková s průměrem 147,36 před Jitkou Balánovou s 146,84. Rozdíl vskutku malý a bojovalo se do posledního zápasu. Jitka si to prohrála v zápase s OBI kdy hodila pouhých 103 kuželek a to rozhodlo.Jarní ročník se začne hrát v březnu, je pravděpodobné, že otevřeme i 2.ligu a soutěž bude atraktivnější o postupy a sestupy. Každému týmu dám včas vědět SMSkou. Děkuji všem za účast v lize a těším se na nový ročník Jaro 2011.


8.hrací den SAL - 24.1.2010 *65*25. 01. 2011
 

V pondělí se odehrál předposlední hrací den SAL. Pro 4 družstva již poslední , protože mají odehráno 33 utkání a hráli se všemi soupeři třikrát. Omlouvám se, že nebyl napsán komentář o 7.hracím dni, ale byl jsem na dovolené a byl jsem rád , že Petra zvládla organizaci a na komentář se nějak pozapomnělo. Každopádně z výsledků 7. kola je vidět, že se nedařilo Magic 3, ztratili kontakt s vedoucí dvojicí a nezasáhnou již do boje o titul. Na Magic 3 se dotáhl Magnum Team a tak si to tyto dva týmy v posledním hracím dnu rozdají o 3. místo. Včera se hrálo o to, zda si Tygři upevní vedení před posledním dnem či nikoliv. Tygři byli však zraněním hlavy týmu Ludi Ráčka psychicky oslabeni a nedařilo se jim Nejprve prohráli s DIS 411 ku 438, pak se Sedláky 405 ku 438 a poslední zápas měl být vrcholem večera. Hráli proti Do počtu. Již první dva frejmy napověděli, že to bude těžké. Zatímco nejlepší hráč soutěže Jiří Jašek nedohodil, jeho soupeř Dali Dvorník dal 2 strajky. V tomto duchu se odehrál celý zápas. Za Tygry byl nejlepší Lukáš Svoboda se 175 a za Do Počtu Dali Dvorník s 201. Do Počtu vyhráli nejvyšším náhozem dne 537 ku 428 a vedou tabulku. Tygři mají o 2 porážky více. Rozhodnuto není, protože poslední den mohou s pořadím zamíchat silné týmy Magnum, BC  Devils či Magic 3. Exekutoři, Beta Control a Sedláci již mají vše odehrané a vypadá to, že jim střed tabulky zůstane i po posledním dnu. OBI a BVV se na ně dotáhbout nemohou a tak jen Club 5 se může výborným závěrečným výkonem dostat před ně.Poslední kolo se bude hrát 7.2: a náplánujeme to tak aby se končilo v 22:30. Pak dojde k vyhlášení výsledků a předání cen.


6.hrací den SAL - 29.11.2010 *65*30. 11. 2010
 

V pondělí se odehrál 6. hrací den SAL. Konečně se nám srovnala tabulka, všechny družstva mají odehráno 22 zápasů, každý hrál s každým dvakrát. Do konce soutěže bude hrát každý s každýn již jen jednou. Soutěž je vyrovnaná a i v posledních kolech bude o co hrát.V pondělí se hned v prvních zápasech začalo zostra.První tým soutěže Tygři měli doposud pouze jednu porážku od Magic 3. Tvrdě narizili na Club nr. 5 a prohráli 402 ku 475. Za Club 5 to zařídila hezkým výkonem 188 Radka Valíková.V OBI po pauze opět nastoupil excentr Radek Drápal. OBI hrálo první zápas proti BC Devils na nelehké osmé dráze  Radek si hodil osobák 187 kuželek a OBI porazilo BC Devils 472 ku 460.Nebyly to poslední body OBI tohoto večera. Na OBI nestačil 4. tým soutěže Magnum a Club 5 vyhrál jen díky kozovnému.Kozy jsou mezi chlapy populární , ale kozovné vůbec ne. Chystá se veřejné hlasování všech hráčů soutěže, zda do příštího ročníku kozovné nezrušit.Na druhém místě tabulky pouze s minimální ztrátou je mladý tým Do počtu. V pondělí neprohrál a dotáhl se tak o jednu prohru na Tygry. Tým Do počtu tak očividně pouze do počtu není. Proč jsou tak dobří? Všichni kluci hrají závodně kuželky a Petra Mrázková je talentovaná po tatínkovi.V jednotlivcích suverenně kraluje Jiří Jašek. Hraje standartně výborně, ale když je družstvo pod tlakem dokáže hodit ještě víc. V utkání s Magic 3 házel strajky jako by se nechumelilo a ženský  z Magic 3 vykolejil tak , že nebyly schopné dohodit jakoukoliv figuru.Jiří Jašek si hodil nejvyšší nához podzimu 224 kuželek a Tygři převálcovali Magic 3 526 ku 416. Magic 3 je na 3 . místě tabulky s 6 porážkami a Tygry ve vedení může ohrozit jen teoreticky.Zajímavý boj o 5.-9.místo  určitě mezi sebou svedou týmy BC Devils,Beta Control, Exekutoři, Club 5 a Sedláci. Jsou mezi nimi minimální rozdíly.Závěr tabulky patří desátému DIS, jedenáctému OBI a poslední je BVV. Další kolo se bude hrát na začátku ledna. Přeji všem hráčům hezké a příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně strajků a žádné parohy .


5.hrací den SAL Podzim 2010 *65*17. 11. 2010
 

V pondělí 15.11. se odehrál další zkrácený hrací den SAL na 4 zápasy. Z favoritů boje o titul se zúčastnili Tygři a Do počtu, ale jelikož už v minulých kolech spolu hráli dvakrát tak se tentokrát neutkali. Papírové předpoklady potvrdili a všechny své utkání vyhráli. Do počtu v zápase se Sedláky hodili největší nához dne 534 kuželek. Za tým nastoupil nový mladý kuželkář Jakub Šplíchal a hned se blýsknul výkonem 191 kuželek.Tento výkon večer překonali jen dva hráči.Marek Brus z Bety hodil 195 a Mirek Dufek 202. Pozici nejlepšího jednotlivce Jiřího Jaška s průměrem 176 kuželek a standartními výkony nad 170 nikdo neohrozil. Svůj den mělo poprvé a doufejme, že ne naposledy družstvo BVV. Postupně porazili DIS, Sedláky a o 2 kuželky Betu.Prohráli jen s Exekutory. V tabulce mají 4 vítězstvími a odlepili z posledního místa tabulky, kde se ocitlo OBI. Na úspěchu BVV měl největší zásluhu nově nastoupivši Tomáš Odstrčil.Příští kolo za 14 dní bude opět zkrácené na 4 zápasy, začínat se bude od 20 hodin. Všechny týmy potom budou mít odehrané výájemné 2 zápasy a tabulka tak bude konečně ukazovat reálné skutečné umístění týmů . Bude odehrána polovina soutěže.


4. hrací den SAL Podzim 2010 *65*02. 11. 2010
 

V pondělí 1.11. se odehrál již 4.hrací den SAL. Hrály se jen čtyři rundy, hrací den byl tak zkrácený a začínalo se až ve 20.hod. Budou následovat ještě dva zkrácené hrací dny a po nich by měl každý tým mít s každým odehrány 2 utkání.Pokud se mohlo před začátkem v pondělí zdát, že Magic 3 či BC Devils jsou favority a půjdou od vítězství k vítězství tak skutečnost byla jiná a večer neměl jasného vítěze. Snad jen vítěze na poli jednotlivců kdy Jara Doncov z Beta Control hodil nejvyšší nához letošní ligy 223 kuželek a o jednu tak překonal jasně nejlepšího jednotlivce ligy Jiřího Jaška. Díky jeho výkonu Beta Control převálcoval Magic 3 509 ku 462.Beta Control porazil i BC Devils, ale nestačil na Magnum a DIS. Škoda, mohl si výrazně v tabulce polepšit. Nejvíce si tak polepšil DIS, který v minulých kolech nic moc nepředvedl , ale tentokrát třikrát vyhrál a jen jednou prohrál. DIS porazil Club 5, Magnum a Betu a prohrál jen s BC Devils.Magnum Team získal taky 3 vítězství a spolu s DIS byli nejúspěšnější týmy večera. Za zmínku stojí ještě výkon Clubu 5. Ten vyklízí pozice a přesouvá se do spodních pater tabulky. Nevyhrál ani jedno utkání a i když to vše bylo těsné a o kozy tak Club 5 měl a má určtě na víc a ještě nám to ukáže.


3.kolo SAL *65*20. 10. 2010
 

V pondělí 18.10. se hrálo 3.kolo SAL. Sešli se všechny silné týmy a hrálo se o vedení v lize. To si prozatím vybojovali Tygři, kteří utrpěli jen 1 porážku od Magic 3 453 ku 463 kuželkám. Magic 3 vyhráli díky handicapu. Ten jim tento večer pomohl i k vítězství s Club 5 a OBI. Šťastná to děvčata. Druhé místo tabulky patří právě jim se 2 porážkami. Nestačily na BC Devils a mladý ambiciozní tým Do počtu. Do počtu jsou třetí. Sehráli nádherné utkání o prvenství s Tygry. Do devátého framu to bylo vyrovnané , ale závěr se samými strajky patřil Tygrům a vyhráli v nejlepším zápase večera 542 ku 509. V týmu Do počtu se výtáhl Daniel Svoboda výkonem 216, ale za Tygry kontroval nejlepší hráč Jiří Jašek s 208. Vzápětí Do počtu prohráli s Magnumem. Magnum je na 4.místě následován BC Devils a Beta Control. Závěr tabulky patří BVV s jedním vítězstvím. Předposlední jsou bowlaři z Disu se 2 vítězstvími.Soutěž jednotlivců vede suverenně Jiří Jašek s průměrem 177 kuželek, Druhý je Luďa Ráček 166 a třetí Daniel Svoboda 165.


2.kolo SAL Podzim 2010 *65*05. 10. 2010
 

V pondělí 4.10. se odehrálo druhé kolo SAL.Dostavily se družstva s pořadovým číslem 5 - 12. Papírově nejsilnější byli Tygři a žádné překvapení se nekonalo. Tygři v hezkých nových dresech vyhrávali svá utkání bez potíží s velkým rozdílem.Dařilo se  rovněž nováčkům soutěže, týmu Do počtu, který jako první hodil večer pětistovku a vše vyhrával. Tygři a Do počtu se utkali v předposlední hře a bylo jasné, že se hraje o prvenství v tabulce. Tygři potvrdili, že když je potřeba ,umí zabrat všichni. Jiří Jašek hodil nejvyšší nához večera 222, Lukáš Svoboda 163 a Luďa Ráček 167 a Tygři převálcovali Do počtu 552 ku 475. V poslední hře Tygři narazili na Beta Control. Betu Control táhl výborným výkonem 196 Jaroslav Doncov a u Tygrů nehrál Jiří Jašek.Beta Control vedla až do posledního hodu. Za Betu hodil poslední hod David Novák do gajblu, zatímco Luďa Ráček dal strike a měl další hody. Tygři porazili Betu 428 ku 417 a jsou první. Beta Control je v tabulce druhá, ale jen díky počtu odehraných zápasů. Bez porážky je na 3.místě Magic 3 a na 4. místě s jednou porážkou Do počtu. Ani v jednotlivcích není žádné překvapení. První je Jiří Jašek s průměrem 180 kuželek.Solidní výkony začínají podávat  Sedláci, Exekutoři a Beta Control. Ztrácejí OBI ,BVV a DIS.Sedláky táhne nahoru Mirek Dufek, Exekutory Jan Matikán a Betu Jaroslav Doncov.Příští hrací den se vzájemně utkají silné týmy Tygři, Magic3, BC Devils, Magnum, Club 5 a Do počtu.


1.hrací den SAL podzim 2010 *65*21. 09. 2010
 

V pondělí 20.9. odstartoval další ročník SAL - podzim 2010. Tento ročník má 12 týmů a musel se tak upravit rozpis soutěže. Každý hrací den nastoupí pouze 8 týmů a hrají bez přestávky každý s každým. Podle ohlasů je to lepší než minulý ročník, kdy se hrálo každý den v 10 ti týmech a 2 vždy pauzírovaly. První den odehrály bez zaváhání " holky" z Magic 3. Vše vyhrály i když s BC Devils hned v prvním utkání s velkým štěstím o 2 kuželky. Ruda Kolčava v posledním hodu zaváhal a hodil gajbl. Nevím jestli to BC Devils nějak poznamenalo, ale prohráli i s Magnumem a Club nr.5 a jsou na 4. místě. Na 3. místě je Beta Control rovněž se 3 porážkami. Přehráli však druhé Magnum, které prohrálo pak pouze s Magic 3. V soutěži se představili dva nováčci Exekutoři a Bowlaři z DISu. Exekutorům chyběl jejich asi nejlepší hráč Martikán, který vyhrál prázdninovou soutěž o nejvyšší nához slušným výkonem 242. I bez něho však dokázali 2 krát zvítězit. Bowlařům z DISu se zatím zvítězit nepodařilo. Úroveň hry byla po prazdninovém lenošení slabší. Nepadla  ani jedna dvoustovka, nejlepší nához měl Daniel Král z Beta Control - 191. Průměrem je nejlepší Jaroslav Šmora - 159,43 kuželek. Největším nešťastníkem byl kapitán BC Devils Sanča. Tomu se nedařilo takovým způsobem, že se po dvou utkáních odebral domů.