czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Nejen herní dovednosti, ale chce to i to štěstíčko… BC Devils již potřetí v řadě vyhráli podzimní část 1. SAL! *65*25. 01. 2018
 

V úterý 23. 1. se na Stodole odehrál poslední hrací den 1. SAL. O vyrovnanosti této ligy netřeba se zmiňovat a proto byl i tento poslední hrací den pěkně napínavý. Do Počtu i BC Devils měli stejný počet bodů a v každém zápase šlo o hodně. Start tohoto večera byl však u obou týmů překvapivý. Do Počtu hráli s Tučňáky „C“, kteří bojovali o udržení v 1. SAL a BC Devils zase nastoupili se Slzou, která byla posledním týmem v tabulce. Člověk by si řekl, že lídři tabulky s nimi nebudou mít problém, avšak překvapivě oba prohráli… Že by nervičky? V druhém kole se na rozdílu ve skóre těchto dvou týmů nic nezměnilo, protože oba inkasovali 2 body za výhru. Pak ale přišel možná zlomový moment tohoto večera, kdy Do Počtu nastoupili ve třetím kole proti A je to. Tým A je to je velmi zrádný soupeř… Mají občas velké výkyvy a to na obě strany, avšak jak sami kluci z Do Počtu konstatovali – na společný zápas se A je to vždy vyhecuje k vysokým číslům a nebylo tomu v úterý jinak. Kluci měli ještě trochu smůlu na parohy a na soupeřově dráze zase mohli vidět, jak takový jedny hnusný parohy zvládla Eva Veškrňová parádně shodit. BC Devils v tomhle kole inkasovali výhru a dostali se do dvoubodového náskoku. Tu si udrželi i ve čtvrtém kole a v pátém kole svůj náskok ještě navýšili, když Tučňáci „A“ porazili Do Počtu 507 x 431. V šestém kole nastoupili tito rivalové proti sobě a Do Počtu porazili BC Devils 524 x 476. Poslední zápas mohl opět srovnat stav a Do Počtu by zvítězili na průměr, nicméně to se nestalo a štěstíčko bylo tentokrát více na straně BC Devils, kteří s dvoubodovým rozdílem vyhráli již potřetí v řadě podzimní část 1. SAL! Důležitá bitva se odehrávala i mezi týmy A je to a Tučňáky „C“. Oba týmy dělil na začátku večera pouze jeden bod a potřebovali skórovat, aby se udrželi v 1. lize. A je to tento večer předvedlo lepší výkony a odnesli si i více vítězných bodů, které jim nakonec zajistili udržení v 1. SAL. Sestupujícími týmy jsou tedy Tučňáci „C“ a Slza. Výsledky 1. SAL – 1. místo BC Devils, 2. místo Do Počtu, 3. místo Tučňáci „A“, 4. místo Maxíci, 5. místo HUSSE, 6. místo A je to, 7. místo Tučňáci „C“, 8. místo Slza. Nejlepším jednotlivcem s průměrem 179,77 se stal Jakub Šplíchal, nejlepší ženou již tradičně Monča Kozumplíková. Nejvyšší nához – 256 kuželek hodil Zdeněk Žižlavský z Tučňáků „A“. Všem hráčům děkuji za účast a napínavou sezónu a budu se těšit na tu následující, která startuje v úterý 6.3.2018.


BC Devils v předposledním kole neudrželi vedení v 1.SAL *65*10. 01. 2018
 

v úterý 9.1. se odehrálo předposlední kolo 1.SAL Podzim 2017. Do boje o titul šli z první pozice BCD se čtyřbodovým náskokem před Do Počtu.Zatímco Do Počtu první čtyři zápasy vyhráli, BCD ve třetí rundě narazilo Na Maxim a prohrálo o kozy 459 ku 461. Následovala prohra s A je to 484 ku 514 a do čela ligy se díky daleko lepšímu průměru dostal tým Do počtu. V páté rundě BCD prohrává s HUSSE 465 ku 537. V šesté rundě se hraje vzájemný duel BCD a Do Počtu. BCD vítězí 513 ku 456. Bodově se s Do Počtu srovnává, ale díky náhozu je druhé. Tento stav zůstává i po poslední rundě kdy oba rivalové svá utkání vyhrávají. Vše se rozhodne v posledním hracím dnu 23.1.Na třetím a čtvrtém místě jsou se shodným počtem bodů Tučňáci "A" a Maxíci. Netýkají se jich boje ani o titul ani o sestup a tak svými výkony či nevýkony ovlivní výsledky jiných družstev v posledním kole. Boj o sestup bude neméně zajímavý jako boj o titul. Kromě jistě sestupující Slzy se týká týmů na 5.-7.místě v pořadí HUSSE (42bodů), A je to (39) a Tučňáci "C" (38).


I muži mají "své dny" *65*15. 11. 2017
 

Poslední letošní hrací den 1. SAL ukázal, že pořadí v naší tabulce je stále dost živé a rozhodně se nedá dopředu jasně říci, kdo bude vítězem. Dalo by se ale hovořit asi o třech týmech, které jsou v roli favoritů… Je to aktuální lídr tabulky tým BC Devils, který měl opět parádní večer a to bez jediného prohraného zápasu. Chlapi prostě umí! Když se jednomu nedaří, zbylí dva ho podrží… Fungují jako tým, ale pravdou je, že někdy to hold nesedne a jsou schopni nezahrát vůbec nic. Obdobně jsou na tom i kluci z Do Počtu, akorát s tím rozdílem, že kluci hážou průměrně o 16 kolků vyšší náhozy než BC Devils. Třetí Tučňáci „A“ hrají občas jak na houpačce… Jak je možné že ten stejný hráč hodí v jedné hře 113 a v druhé 222 kuželek? Janě, ne vždycky se daří a každý občas máme „své dny“, ale obhájce titulu z minulé sezóny by měl uhrát více jak dva vítězné zápasy za večer… Obdobně na tom byli i Maxíci tento večer – vyšvihli se akorát na Tučňácích „A“ i „C“ a v naší tabulce jsou na 4. místě se stejným počtem bodů jako mají Tučňáci „A“ nicméně s o něco menším průměrem. HUSSE hrálo tento večer výborně. Jejich náhozy byly nadprůměrné a člověk by typoval, že 530 kuželek v souboji s Do Počtu by na vítězství mohlo stačit, ale kluci umí házet vysoká čísla a tak HUSSE o 12 kuželek nakonec utekli. Příští rok se na vás budu opět těšit už 9. 1. 2018! Máme před sebou ještě dva hrací dny, tak načerpejte přes Vánoce dostatek sil a pozitivní energie, užijte si svátky hlavně v klidu a pohodě a do Nového roku vstupte s úsměvem!:-)


BC Devils jdou do čela 1.SAL . *65*01. 11. 2017
 

V úterý 31.10. se odehrálo 5 kolo 1.SAL Podzim 2017. Vedoucí tým soutěže Tučňáci "A" vyhráli pouze 3 utkání a přepustili tak vedení ligy BC Devils. Těm se dařilo, 5 vítězství byl nejlepší výkon večera. Ruda Kolčava měl problém psotavit tým. Nehmohl hrát Zbyňa ani Kamil. Ruda to však managersky zvládl na jedničku.Zajistil si k sobě Milana Šťastného a Martina Haxu . Oba zahráli skvěle. Milan dokonce nejlíp ze všech hráčů v pátém kole.Na třetí místo tabulky se probojovali kluci z Do počtu. Rovněž bodovali 5x a ještě mají zápas k dobru se Slzou. Maxim Turbulenc uhrál aktivní bilanci 4 ku 3 a tento výsledek stačí na čtvrté místo. Tabulka se rozdělila na půl. První čyři týmy hrají o titul a dolní čtyři týmy bojují o záchranu. Nikdo nemůže vypustit žádný zápas. Ve spodní polovině tabulky se dařilo nejvíc HUSSE. Vyhráli 4 zápasy a přeskočili na šesté místo před A je to a Slzu. A je to nehrálo špatně, 3 vítězství však v takové vyrovnané soutěži nestačí na dobré umístění. A je to tentokrát táhla Eva Veškrňová. Hodila se dvakrát dvoustovku ( 203 a 211).Nejvyšší nához večera hodil Roman Souček (230). Přes 200 hodili ještě Zdeněk Svoboda (203), Šplíchal Jakub (200) a Milan Šťastný (200). V jednotlivcích vede Jakub Šplíchal s průměrem 176,47.


4. hrací den 1. SAL *65*18. 10. 2017
 

V úterý se odehrál 4. hrací den 1. SAL a tím jsme odehráli polovinu utkání sezóny Podzim 2017. Tento večer se dařilo hlavně Tučňákům „A“ a Maxíkům. Oba týmy zvládli uhrát 5 vítězných zápasů a inkasovat tak 10 cenných bodů. Ve vzájemném zápase Maxíci x „A“ dokonce Móňa hodila 227 kuželek a zajistila tím svému týmu jasné vítězství. Druhá dvoustovečka se jí povedla i v zápase proti Do Počtu, který Maxíci také vyhráli. Zajímavé výkony předl i tým A je to. Vyhráli celkem čtyřikrát a jednou remízovali – hned v prvním kole s Tučňáky „C“. Ve druhém kole s Maxíky předvedla Eva hodně dobrý výkon (možná i osobák) 236 kuželek a zasloužila se o týmové vítězství. Ačkoli se mají ještě některá utkání z minule dohrávat, můžeme se podívat na aktuální pořadí… Vedou Tučňáci „A“ s 38mi body, za nimi s 36ti body BC Devils a Maxíci a na bramborové s mírným odstupem čtyř bodů jsou Do Počtu. Tabulka jednotlivců je velmi vyrovnaná, vede ji Roman Látal s průměrem 176,5 kuželek a mezi druhým Danem Svobodou a třetím Kubou Šplíchalem jsou pouze setinové rozdíly.


3. hrací den 1. SAL *65*05. 10. 2017
 

V úterý 3.10. se odehrál třetí hrací den 1. SAL. Měli jsme to trošku náročnější než obvykle, protože už na začátku večera jsme věděli, že se nestihnou odehrát všechna utkání. Trojka a čtverka dráha byly mimo provoz a tak jsme si museli poradit se zbytkem... Maxíci a BC Devils, kteří se měli tento večer utkat právě na těchto drahách měli možnost přijít o něco dříve a tak si odehráli své utkání ještě před pravidelným začátkem. Lépe z tohoto souboje vzešli BC Devils, kteří vyhráli 524 x 437. BC Devils se celkově tento večer velmi dařilo, chlapi se dobře doplňovali – když jeden polevil, zbylí dva zabrali a nakonec měli krásnou bilanci 6:1. Za svou jedinou prohru se ale Devils nemusí vůbec stydět, protože výkon co předvedli Tučňáci „C“, byl překvapivý!! S kozama hodili celkem 607 kuželek! Dařilo se všem, Alča hezky dohazovala a Marky se Sobem nejspíš soutěžili kdo dá více strajků v řadě. Tučňáci „C“ celkově překvapili – zápas předtím porazili tým Do Počtu a zápas po BC Devils nastoupili na své kolegy Tučňáky „A“ a také inkasovali výhru. Asi měli lauf a porazili všechny týmy TOP3. Důležité informace pro hráče: 31.10. v 18 hod. přijde odehrát zbylé utkání Maxim x Tučňáci „C“ a Tučňáci „A“ x Slza 31.10. v 22:30 hod. se bude dohrávat zápas A je to x HUSSE 14.11. v 18 hod. přijde odehrát zbylé utkání Slza x Do Počtu. Děkuji


Taková ta oťukávačka *65*20. 09. 2017
 

Včera 19. 9. se odehrál druhý hrací den 1. SAL. Maxíci museli doplnit tým o Radima Kozuplíka, protože Roman měl naražený žebra a stal se z něho hlavně fanoušek. A je to doplnilo své řady také o mladou krev, tým přišel podpořit Adam Veškrňa a tak se nám z toho stávají pěkné rodinné týmy:-) Tučňákům „C“ chyběla Alča, za kterou nastoupil Otmar Plný, a Do Počtu konečně nastoupili v základní sestavě. Hned první špíl se kluci z Do Počtu dobře naladili, Kuba Šplíchal hodil pět strajků v řadě a hodil včerejší první dvoustovečku. V dalším kole se po něm opičila Marky Bečková, která pěti strajky v řadě měla zase krásnou koncovku. Pět strajků v řadě jsem ještě zaznamenala u Monči Kozumplíkové v posledním špílu proti A je to, kde celý tým naházel 560 kuželek. Pokud jsem nezaregistrovala další, tak se omlouvám:-) Tenhle večer byl i dost bohatý na splity všeho druhu, každé kolo to svítilo červeně na všech drahách a nejeden hráč z toho měl vysoký krevní tlak. Tučňáci „A“ od začátku váleli. Jejich suverénní postoj jedničky v tabulce jde na hře vidět. Zabrat jim dala až v pátém kole Slza, kterou nakonec Tučňáci porazili o 7 kuželek. Hned následující zápas s Do počtu byl taky o nervy – rozhodoval poslední frejm Romana Součka, který se ale nenechal rozhodit a jasně rozhodl o vítězství. Na prdel dostali až v posledním utkání s týmem HUSSE, které mělo dvě světlé chvilky během večera a to se Slzou, kterou porazili 544 x 448 a následně s Tučňáky, kdy se vyhecovali k výkonu 555 x 501. Špatnou bilanci 5:2 neměli ani BC Devils, kteří defacto prohráli pouze se svými hlavními soupeři Tučňáky „A“ a Do Počtu. Tabulku jednotlivců vede včera nehrající Roman Látal, který si průměrem 189,14 zatím drží velký odstup od druhého Daniela Svobody a třetího Kuby Šplíchala.


Tak jsme to po prázdninách opět rozjeli! *65*06. 09. 2017
 

1. SAL přivítala zpět tým A je to a nově i tým Do Počtu, který si na pohár mistrů brousí drápky už od počátku v 3. SAL. Pokud jsem psala, že Jaro 2017 bylo neskutečně vyrovnané, myslím, že se nebudu mýlit, když řeknu, že neočekávám, že by tato sezóna měla být jiná… Vítězové 1. SAL Jaro 2017 Tučňáci „A“ dali hned z kraje jasně najevo, že jsou v dobré formě a nechtějí nechat nic náhodě. V utkání s Maxíky hodili bez šesti kuželek 600, za což vděčí hlavně Zdeňkovi Žižlavskýmu, který si chtěl svým výkonem 256 kuželek evidentně „pošéfovat“ i nejvyšší nához. Trošku smolíka měli v 1. zápase BC Devils, které Slza porazila o jednu kuželku 508 x 507. Návrat do 1. SAL se úplně nepovedl týmu A je to, který se tak trochu trápil a jejich náhozy 412, 352, 438, 439 spíše odpovídali 3. a 2. SAL. Nakonec to, ale zas tak špatný nebylo – A je to zvládli porazit Slzu i Tučňáky „C“. Tučňáci „C“ měli těžký první zápas s nováčky Do Počtu, od nichž nikdo nevěděl co může čekat. Průběh hry byl velmi vyrovnaný a kluci z Do Počtu už měli v posledních frejmech nabito, ale nezvládli koncovku a Tučnáci „C“ nakonec skórovali 464 x 451. Za sebe a určitě i za ostatní musím pochválit Marky Bečkovou, kterou jsem po těch 3 měsících skoro nepoznala a musím uznat, že jí to teď moc sluší! :-) A nemůžu opomenout ani její nához 234 kuželek v utkání s HUSSE, kdy zajistila svému týmu vítězné 2 body. S jednou prohrou vedou na konci prvního hracího dne tabulku Tučňáci „A“, na druhém místě BC Devils, kterým se tento večer také dařilo a Do Počtu jim s dvoubodovým odstupem dýchá na záda.