czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Finálový večer 2. SAL *65*21. 06. 2017
 

V pondělí 19.6. se odehrál finálový večer 2. SAL. Dle očekávání se žádná velká překvapení neděla a jak jsem psala v předchozím komentáři, každý si hrál „to svoje“. Mangu z předchozího kola chybělo 8 bodů na postupující příčku a to znamenalo, že by museli hodně zabojovat a předvést jejich nejlepší výkony. Zároveň by však museli mít velké štěstí, aby A je to neuhrálo skoro nic. Mango pro to udělalo maximum, dokonce i ve vzájemném souboji s A je to inkasovali výhru 509 x 382 a celkem si z tohoto večera odnesli 5 vítězství. Avšak A je to nenechalo nic náhodě a taky předváděli velmi dobré výkony, z nichž si odnesli stejný počet výher jako Mango a tím si zajistili svoji druhou postupovou pozici. Ze souboje s nejlepším týmem tabulky – s kulkami Do počtu vyhráli 538 x 485, avšak je potřeba zmínit, že Do Počtu tuto hru dost stálo, protože stavěč na jedničce dráze bylo potřeba opravit a tak A je to už mělo dohráno a kluci byli teprve u pátého hodu. To nemění nic na tom, že A je to hodilo pěkné číslo, které by možná na kluky stačilo i za vyrovnaných podmínek. Tímto zápasem zkazilo A je to klukům z Do Počtu jejich předsevzetí na tento večer, které bylo vyhrát všechny zápasy a skončit v tabulce s celkovým počtem 100 bodů. I tak, ale kluci předvedli své nejlepší výkony a nejednou atakovali hranici 600 kuželek – například v zápase proti Attentu vyhráli 596 x 448 a v zápase proti Club 5 jim chyběla už jen jedna kuželka k šestistovce – 599 x 523. V tomto zápase hodil Kuba Šplíchal i nejvyšší nához 2. SAL – 266 kuželek. Tímto převzal cenu nejen za nejvyšší nához, ale i za dlouhodobě nejlepšího jednotlivce s průměrem 187,98. Nejlepší ženou se stala Laďka Hárychová z Manga s průměrem, který by jí mohl závidět nejeden chlap, 163,6 kuželek. Průměr družstva Do Počtu, značně převyšuje i nejlepší týmy z 1. SAL a tak ačkoli někteří tvrdí, že 1. SAL dá klukům na prdel, já si myslím, že to bude přesně naopak! Ale nechme se překvapit:-) Všem týmům děkuji za účast, vítězům gratuluji a budu se těšit opět na podzim na viděnou!


Každý si hraje "to svoje" *65*06. 06. 2017
 

Druhá liga má za sebou předposlední kolo této sezóny a vypadá to, že už se žádné velké překvapení konat nebude. Oproti 1. SAL, kde je to letos neuvěřitelně vyrovnané a do posledního zápasu nebude mít nikdo nic jisté si týmy v 2. SAL už hlídají jen své místečko… Zaslechla jsem, že Mango by chtělo s klukama z Do počtu postoupit do 1. SAL, ale bodově jsou zatím na 3. místě a na druhé A je to ztrácí 8 bodů. Neříkám, že je to nereálné, ale museli by ještě hodně zabojovat. Na druhou stranu A je to si drží poměrně standardní výkony a k navrácení se do 1. SAL mají hodně blízko. Ostatně, že umí zahrát když je potřeba předvedli hned v 1. kole proti Do Počtu výsledkem 514 x 491. Velmi těsný výsledek měli v prvním kole i Attento s Žabinskými Vlky, kdy Attento zvítězili o jednu kuželku. Základní sestava Tygrů tento večera chyběla, a ačkoli chlapy drželi se soupeři dobré tempo, vždycky jim k výhře pár kuželek chybělo. Zabodovat zvládli pouze na začátku s Exekutory. Podzimní sezónu 2. SAL vyhrál Club 5, který se na jaře asi dostatečně nenamotivoval a tuto sezónu se možná ani nedostanou na bednu. Dvoustovky tento večer padali akorát klukům z Do Počtu a jedna se podařila Radce Valíkové v zápase proti Vlkům. O nejlepším jednotlivci i ženě je dá se říci rozhodnuto, a tak do posledního hracího dne půjdeme s očekáváním, zdali A je to uhájí svoji druhou postupující pozici a který z posledních dvou týmů v tabulce nakonec sestoupí do 3. SAL.


A přece to někdo čte!:-) *65*23. 05. 2017
 

V pondělí se odehrálo 6. kolo 2. SAL. Všechny družstva nastoupili až na výjimky ve standardní sestavě, Club 5 si přizval na pomoc Míšu Sedlákovou z 3. SAL a kluci z Do Počtu oslovili nejmladšího člena z rodiny Kozumplíků. Club 5 zaskočil hned ze začátku tým Attento, který ačkoli vede konec tabulky si z tohoto souboje odnesl jasné vítězství 465:404. Tygři přiběhli (jak už to tak u nich bývá) rovnou do zápasu, aniž by se stihli rozehrát. A ačkoli hodili pěkná čísla, kluci z Do Počtu si hodili hned z kraje dvoustovečky (Jakub Šplíchal 220, Radim Kozumplík 200) a skórovali 563:473. Nejvíc se však v prvním kole předvedli A jeto, kteří bez osmi kuželek hodili 600. Eva, která má na tomto čísle velkou zásluhu hodila krásných 220 kuželek. V 3. kole hodil Kuba Šplíchal v zápase proti Exekutorům 245 kuželek a patří mu tím nejvyšší nához této sezóny (nevím kam všechny ty poháry bude dávat :-)) Jen dva týmu tento večer zvládli tým Do Počtu porazit – byl to Club 5 a Mango. Věřím, že tato výhra oba týmy potěšila ještě více než obvykle:-) Jak kluci sami říkali – chybí jim motivace… Postup mají jistý, první místo téměř taky, Kuba si tento večer pojistil jednotlivce i nához, Dan je vyměnil za činky a svaly na břiše, tak to se klukům asi není co divit:-) Ještě bych chtěla zmínit Mango, který tento večer pěkně zabodovalo, vyhráli celkem 5 zápasů a nebýt posledního zápasu s Clubem 5, kdy ze sebe Grizzly vydal maximum a dopomohl svými 222 kuželkami k vítězství 543:538 měli by i šestou výhru. Tímto si Mango bodově dost polepšilo a je stále ve hře o druhé místo!


První porážka týmu Do Počtu v 2.SAL *65*25. 04. 2017
 

V pondělí 24.4. se odehrálo 4. kolo 2.SAL Jaro 2017. Po 26 vítězstvích v řadě poprvé prohrál vedoucí celek ligy Do Počtu. Nastal okamžik,kdy to nepadalo ani jednomu z nich a prohráli s Tygry 439 ku 526.Jejich postavení na čele ligy je však téměř neotřesitelné. Jsme v půlce ligy a Do Počtu stačí vyhrát ještě 2 zápasy a budou mít zajištěný postup. Zatímco žádný tým z 1.SAL nemá průměr přes 500, Do Počtu má 523. Na druhém místě je exprvoligový tým A je to. Včera A je to vyhrálo 5 zápasů. Porážku kromě Do Počtu jim ještě uštědřil Club 5 (474 ku 467). Pět vítězství získalo rovněž třetí Mango. Nestačilo pouze na první dva týmy. Mango patří mezi mladší účastníky SAL . Zapojilo se do 3.SAL na podzim 2014. Skončili předposlední s průměrem 383. V následujících ročnících 3.SAL jejich umístění i průměr neustále rostly. Jaro 2015 - 4. místo a 423 kuželek. Podzim 2015 - 3. místo a 440 kuželek. Jaro 2016 - 3. místo a 457 kuželek. Na podzim 2016 přišel postup do 2.SAL z druhého místa, průměr 462 kuželek. Stávající průměr Manga v 2.SAL je opět o něco lepší - 469 kuželek.Jen ta dál! Včera padaly hezké náhozy i jednotlivcům. Dušan Veškrňa hodil 237 a překonal stávající nejvyšší nához 233 Jiřího Rajchrta. Hezkých 216 hodil Karel Plaga. Dvoustovku si ještě hodili : Svoboda Lukáš ( 204+203),Šplíchal Jakub (203), Veškrňová Eva (201), Růžičková Mirka ( 202) a Hárychová Ladka (200).


3. hrací den 2. SAL *65*11. 04. 2017
 

V pondělí 10. 4. se na Stodole odehrál 3. hrací den 2. SAL. Hned zkraje mě tým Manga poprosil, jestli bych nemohla zaskočit za Petra Chytila, který se někde zapomněl. Pro mě to byla fajn zpráva, protože jsem nehrála už ani nepamatuju a tak jsem se na to i docela těšila. Hráli jsme s týmem A je to, který sestoupil z 1. ligy a byl to pro nás těžký soupeř. Utkání bylo vyrovnané, všichni jsme hodili pěkná čísla, ale A je to byli o něco lepší, což potvrdil Pepa Kozumplík, který poslední frejmy suverénně odstrajkoval. V druhém kole Mangu přišel na pomoc Petr Valenta a sestava byla kompletní. Hned na rozjezd (a bez rozehrávky) si Petr hodil v zápase s Attentem dvoustovečku a přispěl tím svému týmu k vítězství. Exekutoři na vedlejší dráze sváděli vyrovnaný boj s Club 5, ale Jirka Mlaskač kolegy z Club 5 podržel a i díky němu si Club 5 odnesl 2 vítězné body. Exekutoři se s Attentem potkali ve 3. kole a tahali se o každou kuželku. Výsledek byl těsný 465 x 471. Attento mělo ale výhru zaslouženou, i kdybychom jim odečetly handicap 4 kuželky, tak by stejně vyhráli. I A je to s Clubem 5 měli v 3. kole velmi vyrovnaný zápas, který končil rozdílem pěti kuželek ve prospěch Club 5. Což je škoda, protože všechny ostatní zápasy tým A je to tento večer vyhrál. Samozřejmě nepočítám naše neporazitelné kluky z týmu Do Počtu. Tyto suverény zatím není schopen nikdo porazit a kluci si to taky dobře hlídají. Ačkoli se může zdát, že jedou strojově vysoké výkony, i oni mají „své dny“ a někdy se jim nedaří tolik, jak by chtěli. Vždycky, ale hrajou jako tým a když to jednomu nepadá, zaberou o to více zbylí dva. A tak to má být! Tabulku jednotlivců stále vede Jakub Šplíchal s odskokem více než 10 kuželek a stejně tak je tomu i v týmové tabulce, kdy Do Počtu vede s počtem 42 bodů. Druhý je tým A je to s 28 body a třetí jsou Vlci s 24 body.


Druhý hrací den 2. SAL *65*29. 03. 2017
 

V pondělí 27. 3. se na Stodole odehrálo druhé kolo 2. SAL a bylo se na co koukat. Po minulém kole, kdy některé týmy nebyly kompletní z důvodu jarních prázdnin, se tentokrát dostavila všechna družstva kompletní a venku začínající jaro mělo blahodárné účinky na jejich výkony. Pokud bych měla vypíchnout nějaký tým, tak lze určitě vybrat Vlky a „A je to“. Oba týmy dokázaly skončit večer s bilancí 5:2 a i díky tomu si udělali mírný náskok oproti dalším týmům v souboji o druhé postupové místo. Čtvrté místo pak okupují Tygři, kteří ačkoli se sešli v silné sestavě, tak nevyhráli ani jeden souboj s týmy z první trojky. Ani vysoké průměry Lukáše Svobody a Jirky Jaška Tygrům k bodům nakonec nepomohly. Se shodným počtem deseti bodů se o pomyslném předposlední místo dělí Mango a Club 5, Attento a Exekutoři už mírně ztrácí. Zejména Exekutoři dvakrát tento večer těsně prohráli a to je stálo více bodů. Od prvního kola se začalo ostře, když proti sobě nastoupili první s druhým Do Počtu vs. Vlci. V tomto souboji si hned v prvních čtyřech frejmech vytvořilo Do Počtu náskok díky strikům a pak už Vlci jen marně zkoušeli ztrátu smazat. Hned čtyři hráči v tomto utkání se dostali nad hodnotu 186 kuželek a Dvorník z Do Počtu sraženými 215 hodil první dvoustovku večera. Další výkon pak zahrál Pepa Kozumplík z A je to, když svou 211kou ukázal, že mu týdenní soustředění v 1. SAL prospělo. V druhé várce došlo k důležitému souboji Vlků s Tygry a Attenta s Exekutory. Oba tyto souboje velmi těsně vyhrála prvně zmíněná družstva. Bohužel pro Attento to byla ten večer výhra poslední. Večer byl bohatý i na tzv. „three in a row“ a „four in a row“. Co jsem měla možnost zaznamenat povedlo se to např. Radce Valíkové, Petrovi Švandovi a Kubovi Šplíchalovi. Tým Do Počtu zatím válí bez ztráty kytičky, tak uvidíme, kdo z týmů zvládne tyto suverény porazit jako první:-)


Zahájení 2. SAL Jaro 2017 *65*14. 03. 2017
 

Včera 13. 3. se sešly týmy z 2. SAL, aby odstartovaly jarní sezónu. Hned první kolo naznačovalo, že týmům pauza prospěla a mnozí z nich se na včerejší den vyloženě těšili. Čísla padala vysoká, například v zápase Exekutoři (526) X Attento (557), kdy oba týmy měli dva hlavní tahouny, kteří si hodili hned z kraje dvoustovečky. Za Exekutory to byl Jirka Rajchert (233) a za Attento Ruda Čák (224). Tým A je to, který sestoupil z 1. SAL se v prvním zápase utkal s vítězem 2. SAL Club 5, a zvládl Club 5 porazit s přehledem 523 x 490. Clubu 5 se nedařilo ani v následujícím utkání proti týmu Mango, kteří zase pro změnu postoupili z 3. SAL. Mango suverénně vyhrálo téměř o 100 kuželek. Tento večer se dařilo Žabinským Vlkům, kteří utrpěli pouze dvě porážky a ukotvili se na druhé příčce naší tabulky. Tygři nastoupili trochu v netradiční sestavě a protože jádro týmu je na jarňákách, museli zaskakovat náhradníci. Přesto bych řekla, že odvedli velmi slušný výkon a se čtyřmi vítězstvími se Tygrům postarali o slušnou startovací pozici. Jediný tým, který celý večer hrál bez ztráty kytičky byli kluci z Do Počtu, kteří postoupili z 3. ligy. Kluci to vzali profesionálně nejen po herní stránce, ale i po té „imidžové“ a do 2. SAL nastoupili už ve stejnokroji v podobě týmových triček. Do čela tabulky jednotlivců se „nečekaně“ dostal Jakub Šplíchal, který celý večer předváděl vyrovnané velmi dobré výkony a s průměrem 186,29 kuželek je suverénně na špici.