czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

THE GRAND FINALE!!! *65*17. 06. 2017
 

V úterý byl poslední tedy finálový večer 1. SAL. Myslím si, že nejeden tým si dělal naděje na bednu, avšak nikdo nemohl ani tušit jak to nakonec dopadne… tahle sezóna byla prostě neskutečně vyrovnaná a tím i opravdu zajímavá. Napětí šlo cítit do posledního zápasu, každý pokukoval po soupeřích a kalkuloval nad vzájemnými výsledky. Jak jsem psala v předchozím komentáři, tyto okamžiky jsou hodně o štěstí, ale i o psychické pohodě a souhře týmu. Celá tato kombinace se tento večer bohužel vyhnula obloukem chlapům z BC Devils… Jediné co se jim povedlo, byla těsná výhra v 1. kole o 4 kuželky nad Figurami. Po tomto kole si BC Devils užili svoji jedinou chvilku slávy na prvním místě naší tabulky a potom už to s nimi šlo jenom z kopce… Triko si nahonili už jenom na se sestupujícím HLT týmem a tento výkon jim bohužel tuto sezónu nestačil ani na bednu. Další kdo byl ve hře o titul byl tým Slza… Pro některé možná outsider, ale dnes už plnohodnotný protihráč, který za poslední rok udělal neskutečný pokrok a zaslouží si uznání! Slza zvládla tento večer uhrát 4 vítězství, z toho 2 důležité – nad BC Devils a nad Maxíky. Maxíci na tom tento večer byli o trochu hůře, odnesli si pouze 3 vítězství, ale protože měli z předchozího hracího dne dobře našlápnuto, tak jim to na bednu nakonec stačilo. Kdo ale tento večer zabral, byli Tučňáci „A“! Kromě jedné prohry se svými kolegy z céčka zvládli Tučňáci „A“ tento večer bez ztráty kytičky a v nejednom případě rozhodovalo pár kuželek. Tento skvělý koncentrovaný výkon přinesl Tučňákům „A“ titul mistrů naší SAL Jaro 2017! Se čtyřbodovým odstupem skončili na druhém místě Maxíci. Se stejným počtem bodů, ale s nižším průměrem se umístila na třetím místě Slza. Bramborovou získali Tučňáci „C“ se stejným počtem bodů jako Slza, ale s o kuželku nižší průměrem. Tato sezóna byla prostě pekelně vyrovnaná a nikdo neměl do poslední chvíle nic jisté. Vlastně ani nejlepší jednotlivec nebyl jistý. Předposlední kolo to vypadalo na Romana Látala z Maxíků, ale nakonec ho přehodil Michael Lacko ze Slzy a se svým průměrem 175,03 se stal nejlepším jednotlivcem 1. SAL. Nejlepší ženou se již tradičně stala Monika Kozumplíková a nejvyšší nához z mého pohledu na hodně dlouhou dobu vůbec zahrál Martin Haxa z Figur – celkem 285 kuželek! Byla to velká podívaná, všem zúčastněným gratuluji ke skvělým výkonům a v mnohých případech k velkému zlepšení a těším se opět na podzim na viděnou!


Jdeme do finále! *65*01. 06. 2017
 

V úterý se odehrálo předposlední kolo 1. SAL a bylo se na co koukat! Myslím, že všechny týmy jsou si vědomy určité své šance, což se projevilo na silné koncentraci na hru. Nikdo nenechal nikomu nic zadarmo a bojovalo se hned od začátku. Například HLTi hned v prvním kole porazili Figury 526 x 495 a ačkoli jsou na konci tabulky, čistě teoreticky by klidně mohli bojovat o místo na bedně. V tom samém kole se potkali i Tučňáci „A“ a „C“, kdy tabulkově silnější „A“ vyhrálo pouze o 12 kuželek. Tento večer se dařilo Maxíkům. Připsali se celkem 5 důležitých vítězství , která je vyhoupla na první příčku v naší tabulce. Všichni víme, že je potřeba mít i trochu toho štěstíčka a to Maxíci tento večer měli. Pokud pominu výsledek s Figurami (o 20 kuželek), tak s Tučňáky „C“ Maxim skóroval pouze o 4 kuželky a HLTy Maxim vyhrál o dvoje kozy. Nicméně nic to nemění na tom, že štěstí musí jít člověk naproti a Maxíci mají do finále pěkně našlápnuto. S minimálním odstupem dvou bodů jsou jim v patách BC Devils, Tučňáci „A“ a Slza. Koho bych nechtěla opomenout, jsou BC Devils, kteří se předvedli v posledním zápase s Figurami výsledkem 612 x 509. Velký podíl na tom má Ruda Kolčava, se svým velkolepým náhozem 265 kuželek, který by byl samozřejmě nejvyšší nebýt Martina Haxi, kterého asi jen tak někdo už nepřehodí. Tabulku jednotlivců vede Roman Látal, na něhož se tlačí s půl-kuželkovým rozdílem Michael Lacko ze Slzy. Nejlepší ženou se pravděpodobně stane již tradičně Monča Kozumplíková, ale nechme se překvapit, kdo ty nervy příště ustojí a kdo nám třeba ještě vytrhne zrak.


"Každý chvilku, tahal pilku" vol.2 *65*18. 05. 2017
 

Když se odehrálo 5. kolo 1. SAL, taťka za mnou přišel a říkal: „Představ si, že Slza válela jako blázen a vypadalo to, že bude na konci večera vést tabulku“. No to se sice nakonec nestalo, ale toto úterý už se to chlapům povedlo! Celý večer hráli velmi dobře, inkasovali 5 výher a prohráli pouze s Tučňákama „A“ a s Husse těsně o 11 kuželek. Slza vede tabulku s dvoubodovým náskokem. Je to vážně paráda, chlapům přeju, ať jim to vydrží, protože vítězství Slzy v 1. SAL by asi nikdy netipoval. Přesto, že se tento večer nedařilo BC Devils, nijak výrazně se to na jejich pozici v tabulce nepromítlo. Chlapi zvládli vybojovat vítězství pouze dvakrát a se 40ti body se drží na druhém místě v tabulce. Se stejným počtem bodů jsou za nimi Tučňáci „A“, Maxíci a Tučňáci „C“. Tabulku jednotlivců vede Pepa Kozumplík, který tento večer vypomáhal Slze a naházel parádní průměr 207,67 ze tří her. Ruda Kolčava to vtipně komentoval se slovy: „To by mě zajímalo, proč když Pepa hraje za nás, tak má průměr 153,29 a za Slzu hraje 207,67?“ :-) Pepa ale nemá odehranou polovinu zápasů a proto tabulku jednotlivců vede podle pravidel Roman Látal z Maxim Turbulenc. Na něho se ale tlačí se setinkovým rozdílem Roman Souček a ve hře jsou i kluci z Figur. Čekají nás ještě dva hrací večery a stejně jako ve všech ostatních sportech to bude hlavně o psychice a jak s oblibou říká můj taťka „hlavně se neposrat“ :-)


V 5. kole 1.SAL " každý chvilku tahal pilku". *65*03. 05. 2017
 

Budu se určitě opakovat když napíšu , že 1.SAL je neuvěřitelně vyrovnaná. Ale už nemyslím ani to, že rozdíl mezi prvním týmem a týmem na sestupujícím místě jsou pouhá 3 vítězství , ale čím dál těsněji dopadají jednotlivá utkání. Vyhrává se o 2 či 4 kuželky. V úterý 2.5. se hrálo 5 kolo 1.SAL . Výborný nástup měla Slza. Porážela jednoho soupeře za druhým a vystoupala po 5 vítězstvích na 1. místo ligy. V šesté rundě však nestačili na BC Devils. Prohráli ve výborném utkání 530 ku 576 ( to musí naštvat prohrát na 530 !). Slza pak prohrála i poslední zápas s Tučňáky "A". Na první místo se dostali BC Devils a Slza skončila o 2 body druhá. Špatný začátek měli Tučňáci "A". První dva zápasy prohráli. Ve třetí rundě vyhráli duel s HUSSE 520 ku 452 a chytili se. Zbývající 4 zápasy vyhráli a jsou třetí 2 body za Slzou. Stejný počet bodů jako Tučňáci "A" má i čtvrtý Maxim Turbulenc , páté Figury a šestí Tučňáci "C". V minulém kole zazářili HUSSE, v 5.kole SAL bohužel zhasli. Pouhé jedno vítězství posunulo HUSSE až na 7.místo. V jednotlivcích stoupá v žebříčku Martin Haxa. V úterý hodil 3 dvoustovky ( 202, 213,200) a posunul se na třetí místo. Potvrdil tak fakt, že jeho nejvyšší nához 285 nebyla náhoda. Kamil Škorvánek hodil dvoustovku 2x (225 , 200) a patří mu čtvrté místo jednotlivců. Látal Roman nehodil dvoustovku , ale drží se s průměrem 174,23 v čele jednotlivců před Romanem Součkem ( 173,93).


Jsme v půlce *65*20. 04. 2017
 

V úterý 18. 4. 2017 se na Stodole odehrál čtvrtý hrací den 1. SAL. Kometa zrovna hrála svůj třetí finálový zápas play-off a tak se moc hráčů na svůj výkon nesoustředilo. Výjimkou však byla Renča Puldová, které to v prvním zápase s BC Devils neskutečně sedlo a hodila parádních 256 kuželek. Kdyby nebylo neuvěřitelného náhozu Martina Haxi z předchozího hracího dne, tak by Renča měla nejvyšší nához 1. SAL a těžko by ji někdo zdolával. Tučňáci „A“ nastoupili v úterý v neobvyklé sestavě a také jim chvíli trvalo, než se rozkoukali. V prvním kole na ně nastoupila Slza, v které zaskakovala Laďka Hárychová z 2. SAL. Laďka při rozehrávce říkala: „Tak snad to těm klukům dneska nepokazím“… No nevím, náhozem 225 kuželek asi nic pokazit nejde, ne? :-) a tak si Slza odnesla ze zápasu s Tučňáky první dva body. Koho bych ale tento večer chtěla vyzdvihnout byl tým HUSSE. Ti zahráli 7:0 bez ztráty kytičky a to to neměli vždy lehké. Hned z kraje na ně nastoupily Figury, s kterými se tahali až do konce a výsledek byl těsný 480x472 pro Husse. Troufnu si říct, že to, co rozhoduje o vítězi soutěže není jeden tahoun, ale jsou to dlouhodobě stabilní náhozy celého týmu. Tento večer to Husse potvrdili. Každý z týmu umí hodit vysoká čísla. Dvoustovka se u Husse vyskytuje často, ale to co rozhoduje je týmová práce. Kkdyž se někomu zrovna nedaří, tak zaberou o to víc zbylí dva… Tímto výkonem mi Husse připomněli kluky z týmu Do Počtu, kteří jsou díky své týmovosti jedni z nejlepších týmů SAL vůbec. A je to i něco co předvedli naši borci z Komety, takže HOŠI DĚKUJEME!!!


Martin Haxa hodil nejvyšší nához na Bowlingu Stodola - 285 *65*05. 04. 2017
 

V úterý 4.4. se odehrálo 3. kolo 1.SAL Jaro 2017.Hrálo se s chutí a vrchol večera přišel hned v druhé rundě. Tučňáci "A" hráli s Figurama. Tučňáci váleli a hodili 553. Nestačilo to, protože Martin Haxa hrající za Figury hodil 285. Od 1.8.2005 kdy jsme Stodolu otevřeli nikdo víc nehodil.Pro všechny co nemají představu o 285 bych to rád objasnil. V prvním frejmu dohoz, dalších 10 hodů strike a v posledním hodu 5. Martin Haxa je tzv. rovinář hrající jedenáctkou koulí. Znám hodně hráčů, co hodinu studují mazání, mají 4 koule , točí zleva , zprava , ale ke 285 se po X letech tvrdého tréninku nepřiblížili. Martin Haxa začal hrát SAL na podzim 2010 za Bowlaře z DISu. Jeho průměr se pohyboval na hranici 140 kuželek. Zlepšení na průměr 155 přišlo v roce 2012. V roce 2013 se dal dohromady se dvěma kvalitními hráči Martinem Bystřickým a Milošem Krepsem a přejmenovali se na Figury. Postoupili do 1.SAL a tam hrají střed tabulky.I průměr Martina se neustále zvyšoval a v minulém ročníku Podzim 2016 to již bylo 167,48.Patřilo mu v jednotlivcích celkové 11.místo. Včerejší výkon posunul Martina na čelo jednotlivců s průměrem 175,29 před Romana Součka (174,48) a Roman Látala (173,05).Figury jsou rovněž v tabulce první se stejným počtem bodů jako Tučňáci "C". Tabulka je velmi vyrovnaná a rozdíly jsou minimální.Chtěl bych na tomto místě Martinovi ještě jednou pogratulovat ke skvělému sportovnímu výsledku a popřát hodně štěstí v dalších kolech SAL.


Druhý hrací den 1. SAL *65*22. 03. 2017
 

V úterý 21. 3. jsme přivítali jaro i na Stodole. Odehrál se totiž druhý hrací večer 1. SAL. Začali jsme heslem „dobrý den – kozy ven“ a tak i díky tomuto handicapu to natřeli hned v prvním kole Tučňáci „C“ týmu BC Devils a taky Maxíci HLT teamu. Oba zápasy skončily rozdílem jedné kuželky, a bez handicapu by výsledek dopadl ve prospěch soupeře. V třetím kole zvládli kluci s Figur vybojovat těsné vítězství nad Hltama (kdy tentokrát ani ty prsa nepomohly). Slza zvládla porazit BC Devils 504 x 438. Docela silně podprůpěrný byl pak zápas Slzy s Tučňákama „C“ ve 4. Kole, kdy se ani jeden z týmu nepřehoupl přes hranici 400 kuželek. Nejvyšší nához večera 220 kuželek si hodil Michael Lacko ze Slzy v zápase Tučňákama „A“, kdy značnou měrou přispěl Slze k vítězství 524 x 488. Krásný a vyrovnaný výkon předvedli HUSSE v posledním zápase, kdy všichni hráči naházeli pěkná čísla a s celkovým počtem 564 kuželek porazili svého soupeře. Klukům z BC Devils chyběl stěžejní hráč, který se v tu dobu rekreoval v Alpách, nicméně Pepa Kozumplík se stal 100% náhradníkem a tak BC Devils si z tohoto večera odnesli 5 výher. Na konci tohoto hracího večera tabulka vypadá velmi zajímavě. Dva týmy se dělí s 16ti body o první místo, 5 týmů se 14-ti body o pomyslné druhé místo a třetí místo s 10-ti body si hají HlT Team.


1.SAL Jaro 2017 odstartovala *65*08. 03. 2017
 

V úterý 7.3. se sešlo na Stodole 8 nejlepší družstev a odehrálo prvních 28 utkání nového ročníku 1.SAL Jaro 2017. Podle výsledků a tabulky by nezasvěcený divák těžko uhádl kdo byl v minulém ročníku nejlepší a kdo se zuby nehty udržel v 1.SAL. Rozdíly mezi týmy 1.SAL jsou tak malé, že kdo loni hrál o špici může letos bojovat o záchranu a naopak. První hrací den nejlépe vyšel Tučňákům "C". Po prvním zápase večera byli díky náhozu na prvním místě tabulky. Měli z toho obrovskou radost a tabulku si chtěli fotit. Že prý se to již nebude opakovat. Kdybych jim řekl, že budou první i po prvním hracím dnu, tak by to ode mě brali jako hezký kompliment. A opravdu Tučňáci "C" jsou v tabulce první. Vyhráli celkem 5 zápasů a nestačili jen na Tučňáky "A" a Figury. V minulém ročníku byli na sedmém sestupovém místě, ale účast v 1.SAL jim přenechalo družstvo Club 5 , které nechtělo postupovat. Slušně včera zahrál i Maxim Turbulenc. Svou účast v 1.SAL zachraňovali v minulém ročníku až poslední hrací den. Včera vyhráli 4x , stejně jako Tučńáci "A", Figury a HLT Team.Nedařilo se loňskému šampionu a trojnásobnému vítězi SAL týmu BC Devils. Se 3 výhrami je na šestém místě.Mezi jednotlivci je v čele Miloš Kreps s průměrem 183,29. Nejvyšší nához 222 hodila Alča Slaninová . 218 dal Miroslav Dufek a 212 Miloš Kreps.