czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Závěrečné kolo jarní části SAL 2010 *65*15. 06. 2010
 

V pondělí 14.6. se uskutečnilo 8. poslední kolo jarní části SAL. Měl jsem svého favorita na kterého bych si v pondělí ráno vsadil a to družstvo BC Devils. Jenže poté ,co jsem si vytiskl rozlosování jsem zjistil, že Tygři již nebudou v posledním kole hrát ani s BC Devils ani s Magic 3 a věřil jsem , že při své síle porazí jak Magnum tak Club nr. 5 a opět zvítězí. Naopak vedoucí Magic 3 měl hrát s BC Devils. To také nahrávalo Tygrům. Dopadlo to však úplně naopak. Sanča, když se dozvěděl rozlosování, byl zklamaný , smutný a bylo na něm vidět , že jeho odhodlání přijít, vidět a zvítězit se kterým večer přišel ho opustilo. Věřil, stejně jako já, že to již Tygři nepustí. Nejprve to tedy BC Devils pustili Magicu 3 a následně to Tygři pustili Clubu nr 5. Závěr tohoto utkání jsem viděl a myslím , že takový závěr Club nr 5 ještě neměl. V 7. framu ještě s Tygry prohrávali a pak hodili 6 striků po sobě ( 3 Milan, 2 Grizly, 1 Radka) a zápas suverenně vyhráli.Rázem byly ženské z Magic 3 blízoučko titulu. Když Tygři prohráli i s Magnumem, bylo rozhodnuto.Magnum byl nejlepším týmem 8. kola . Porazil Magic 3, Tygry,Club 5,Sedláky , OBI,Beta a prohrál jen s BC Devils. V jednotlivcích se bojovalo o prvenství až do poslední kuželky. Před poslední sérií zápasů Ruda Kolčava vedl o 1,33 kuželky . Zdá se to v průměru málo , ale vzhledem k počtu utkání jsem odhadoval, že by Jiří Jašek musel hodit o cca 50 kuželek nad 171 aby Rudu překonal, tzn. hodit přes 221. Jiří Jašek byl náš borec na konec a hodil 223 a v průměru překonal Rudu o 0,19 kuželky. Fakt super výkon, ale nejvyšší nához večera to nebyl. Ten se podařil Honzovi Hammerovi ze Sedláků v zápase proti Magnumu. Naházel úctyhodných 234 kuželek.Myslím, že poslední kolo bylo zajímavé, překvapivé  a dramatické a bylo o co hrát. Výkony družstev se oproti prvnímu ročníku SAL vyrovnaly, příjemně překvapili nováčci z Beta Control. Zlepšili se Sedláci a i No Strike párkrát překvapil papírové favority. Těžko tak předvídat jak se bude odvíjet výsledkově podzimní SAL.Přihlášky  se soupiskou do podzimní části SAL můžete mailovat do konce prázdnin na mail mrazek@bowlingstodola.cz. Hrát začneme opět v září .


7. kolo SAL *65*30. 05. 2010
 

V pondělí 24.5. se odehrálo předposlední kolo SAL. Čekal jsem, že BC Devils získají titul mistra SAL již v tomto kole , ale nestalo se tak.Vše se rozhodne až v závěrečném kole 14.6. V pondělí došlo k několika překvapením, z toho největší je právě na úkor BC Devils. Pondělní kolo bylo vzhledem k technickým problémům psychicky náročné jak pro družstva tak i pro obsluhu a každý jsme se s tím museli vypořádat. Z první trojky se to nejlépe podařilo MAgic 3 ( pouze jedna prohra s BC Devils 449 ku 485) a Tygrům ( prohra s Magic 3 poměrem 390 ku 487). BC Devils, kteří před pondělím vedli tabulku prohráli tikrát a zkomplikovali si tak zisk titulu. Oproti oběma soupeřům z první trojky prohráli navíc se Sedláky 416 ku 453 a mají tak celkově o jednu porážku více než Tygři a Magic 3.Právě Sedlákům se v pondělí dařilo. Porazili BC Devils, Club nr.5, No Strike a Magnum a prohráli pouze s Beta Control .Bylo to zatím jejich nejúspěšnější kolo v lize.Sedlákům patří v tabulce 6. místo za Magnumem . Pokud jim stejně dobře vyjde poslední kolo , mohou si vyšlápnout i na čtvrtý Club nr. 5.Zlepšení je vidět i u Beta Control. Kluci mají o 1 porážku více než Sedláci a posunuli svoje standartní náhozy kolem 400 k hranici 450 kuželek. To při troše štěstí může stačit na každý tým.V posledním kole bude ještě zajímavé sledovat , zda se podaří devátému No Strike předběhnout osmé OBI.V jednotlivcích došlo po 6 ti kolech ke změně na čele tabulky. Jiřího Jaška s průměrem 169,94 kuželek předběhl Ruda Kolčava ( 170,68) . Rozdíl to není velký a o vítězi rozhodne poslední kolo.Třetím jednotlivcem je nejlepší žena Dana Mrázková ( 159,09) , která předběhla Jaroslava Doncova ( 157.00). Rozdíl dvou kuželek se však dá taky ještě smazat. Takže stále není rozhodnuto a napínavé to bude až do konce.


6.kolo SAL *65*11. 05. 2010
 

V pondělí 10.5. se odehrálo 6.kolo SAL. Zbývají tak odehrát ještě 2 kola. Soutěž je delší než se původně předpokládalo a to vzhledem k většímu počtu týmů a nutnosti odehrát každý s každým stejný počet zápasů. V některém z minulých kol jsem udělal chybu a proto je u některých týmů rozdíl až 2 odehraných zápasů. V posledních kolech se to srovná i tím , že někteří budou proti sobě hrát za večer dvakrát. Poslední kolo by se mělo odehrát 14.6. , ale jak jsem zaslechl termín se některým nehodí a bylo by škoda kdyby na závěrečný den nemohli přijít . Tímto tak vyzývám všechny, komu se to nehodí ,ať mi dá vědět na mail mrazek@bowlingstodola.cz. Poslední kolo můžeme přesunout na libovolné pondělí v červnu, případně i na úterý. Šesté kolo SAL bylo velice zajímavé. BC Devils třikrát prohráli a tak se na ně dotáhli jak Tygři tak Magic 3. Všechny tři týmy mají 8 porážek a asi jejich vzájemné zápasy v posledních kolech rozhodnou o umístění na bedně. Osobně si myslím, že letos má k vítězství nejblíže BC Devils, ale nechci podceňovat Tygry. Magic 3 mají nejvíc nevyrovnané výkony a o body je mohou připravit týmy ze středu tabulky. Tím nechci říct, že by boje o první místo opět nemohli ovlivnit kluci z Beta Control ( v pondělí porazili BC Devils) či pánové z OBI, kteří ve velkém nerváku porazili v posledním zápasu Tygry. Hold si zalouží Jiří Eliáš , který v posledním framu rozhodl o vítězství OBI nad Tygry. K vítězství potřeboval dohodit desítku kuželku a to není vzhledem k blízkosti žlábku a nervům nic jednoduchého. Zvládl to chladnokrevně a OBI si vítězství zasloužilo.Na čtvrtém místě tabulky je Club Nr.5 a asi tam zůstane. Čtyři porážky na třetího je velká ztráta na dvě kola a stejný odstup mají i od pátého Magnumu. Boj ale bude jistě ještě o páté místo mezi Magnumem,Beta Control a Sedláky. O osmé místo si to rozdá NO STRIKE a OBI a z posledního místa se asi neodlepí BVV. V jednotlivcích jsou na prvních třech místech Jiří Jašek (169,58), Ruda Kolčava (167,29) a Jaroslav Doncov (158,18) . Ruda má ještě šanci na první flek. Nějaká dvoustovka by bodla , ale Jiří Jašek má velice vyrovnané výkony a málokdy hru vyloženě pokazí. Mezi ženami si to o prvenství z magické 3 rozdají Dana Mrázková (155,86) a Jana Horníčkova ( 149,97).


5.kolo SAL *65*28. 04. 2010
 

V pondělí 26.4. se odehrálo 5.kolo SAL. Soutěž se tak přehoupla přes polovinu, do konce chybí odehrát ji jen 3 kola. Při pohledu na tabulku se zdá že boj o titul mezi sebou svedou BC Devils, Magic 3 a Tygři. Favoriti jsou podle mého BC Devils, zatím první pouze s 5 porážkami. O porážku více mají Magic 3 na druhém místě. Třetí jsou Tygři , kteří mají o 2 porážky více. Do pořadí na předních místech však může zasáhnout jakýkoliv tým. BC Devils v pondělí prohráli s Magic 3 ( to se čekalo) , ale prohra 433 ku 446 s Beta Control se nečekala. Stejně tak ženské z Magic 3 nečekaly, že zahájí večer prohrou s Magnumem. Pouze Tygrům se podařilo absolvovat celý večer bez prohry a určitě se jim po nevydařeném 4.kole zlepšila nálada. Postupně porazili Magnum,Sedláky,OBI,Club 5,No Strike a BVV. O celkové čtvrté místo svedou asi boj Club nr. 5 a Magnum. Club 5 má 12 porážek a Magnum 13. Teoreticky se ještě mohou zapojit Sedláci ( 15 porážek) a Beta Control (16 porážek). Beta Control jako nováček si vede velice dobře a kolo od kola si zvyšuje průměr a sbírá víc vítězství.V pondělí porazili BC Devils,Magnum a No Strike a prohráli s Magic 3 a Club 5.Závěrečnou trojici v tabulce tvoří No Strike, OBI a BVV. V jednotlivcích je na prvním místě Jiří Jašek s průměrem 170,95. Lepší průměr má Jara Schiller, ale vzhledem k tomu, že již nestihne odehrát polovinu utkání nemůže být klasifikován. Jiřího Jaška může asi ohrozit jen Ruda Kolčava (167,71) . Tři kuželky v průměru není až tak moc, Třetí Sanča s průměrem 157,19 by se musel v posledních 3 kolech hodně zbláznit aby urval vítězství v jednotlivcích. 13 kuželek je už jen teoretická šance. Zato mezi ženami bude určitě ještě velký boj. Rozdá si to magická dvojka Mrázková a Horníčková. Zatím obě na průměru 153.


4. jarní kolo SAL *65*14. 04. 2010
 

V pondělí 12.4. se odehrálo 4.kolo jarní části SAL. Kvůli Velikonočnímu pondělí se nehrálo jako obvykle po 14 dnech, ale po 3 týdnech.Sanča z BC Devils si přivedl staronové spoluhráče Jary Schillera a Okliho.Nechtěl asi nic ponechat náhodě a BC Devils postupně porazili OBI nejlepším náhozem SAL 603 kuželek, dále Sedláky,BVV,CLub 5 a NO STRIKE. Nejlepším hráčem z BC Devils byl Jara Sciller, začal impozantně s náhozy 222, 221 a 277. Výkon 277 je opravdu vynikající, je to suverenně nejlepší nához SAL a na Stodole hodil víc pouze profík Roman Pešl a to 279 kuželek. Jara dlouho bowling nehrál a bylo vidět , že si to užívá. Čekal jsem útok Tygrů na druhé místo Magicu 3.Útok se nekonal. Tygři prohráli o prsa s Magic 3 529 ku 527 kuželek,prohráli i s BC Devils a překvapivě i  s NO STRIKE. Vítězství NO STRIKE zařídil Miloš Dohnal náhozem 190 kuželek . Tygři hodili 394 a to je na vítězství v SAL málo.Magic 3 si upevnil 2.místo, na BC Devils ztrácí 6 bodů, ale má zápas k dobru.Magické ženy v pondělí neprohráli, nepotkali se však s BC Devils ani se čtvrtým Clubem 5 či pátým Magnumem.Club 5 poté co opustil vedení soutěže se drží na 4.místě.Porážka od BC Devils se dala čekat, porážka od Sedláků mohla být pro někoho překvapením, ale Sedláci na Club 5 postavili nejsilnější sestavu Dufek, Pelíšek, Breburda a stačilo to. Sedláci si rovněž vyšlápli na Magnum , které porazlil 421 ku 417 a patří jim po zásluze 6. místo v tabulce. Právě Magnum mělo špatný den. V pondělí 3 krát prohrálo a 2 krát vyhrálo a ztrácí již 6 bodů na 4. místo. Na 7. místě za Sedláky je Beta Control, Beta Control podává standartní výkony těsně nad 400 kuželek, stačilo to na OBI a BVV .Na 8.místě je NO STRIKE, deváté je OBI a poslední BVV.


3.kolo jarní části SAL *65*28. 03. 2010
 

V pondělí 22.3. se odehrálo 3.kolo jarní části SAL. Tento večer byl plně v režii družstva BC Devils. Všechny zápasy odehráli ve své nejsilnější sestavě Kolčava,Sanin,Fiala a postupně porazili Club nr 5,Beta Control, BVV,Tygry a Magnum. Dostali se na čelo tabulky před Magic 3 a Tygry. Na obě družstva mají čtyřbodový náskok, ale Tygři mají zápas k dobru.Druhý tým v pořadí Magic 3 porazil Sedláky,OBI,Club nr 5,Beta Control, ale prohrál těsně s Magnumem a jasně s Tygry.Tygři kromě porážky s BC Devils vše suverénně vyhráli. Z výsluní prvního místa až na bramborové spadl tým Club nr. 5.Jejich pondělní skóre 2 vítězství a 3 porážky nestačilo na lepší umístění.Měli však docela smůlu, S BVV prohráli o 7 kuželek a s Magnumem o 4. Pro BVV to bylo druhé vítězství v soutěži.Na pátém místě se drží Magnum Team,v podzimní části třetí se opíral na podzim o výkony Jaroslava Šmory, kterému se na jaře tak nedaří a na výsledcích družstva je to znát.Šestá příčka patří Sedlákům. Ti více taktizují a častěji staví nejlepší sestavu  z početné soupisky hráčů a na výsledcích je to znát.Na předposlední místo se propadlo OBI.Mělo špatný den a vše prohrálo, zejména s konkurenty v tabulce NO STRIKE a Sedláky.Na 7.místo se po výhrách nad BVV,Sedláky a NO STRIKE ( o kuželku) propracoval tým Beta Control.Za večer padla tentokrát jediná dvoustovka. Jiří Jašek hodil s OBI 215 a posunul se do čela jednotlivců s průměrem 171 . Na druhou příčku odsunul Rudu Kolčavu s 170.Po odehraných 3 kolech soutěže to zatím vypadá, že o vítězství budou bojovat BC Devils s Tygry, občas zakoušou Magic 3 a Club nr 5.


2.kolo jarní části SAL *65*12. 03. 2010
 

Ve druhém kole jarní části SAL bylo zajímavé sledovat , zda mužstvu Club nr.5 vydrží forma a udrží se na špici SAL i po druhém hracím dni. S trochu odřenýma ušima se jim to podařilo. Po prvním hracím dnu byli bez porážky. V pondělí dvakrát prohráli. S našlapaným týmem BC Devils 377 ku 478. V tomto zápase podržela svým výkonem družstvo Jitka Balánová , náhozem 189 kuželek, ketrý je její dosavadní nejlepší výkon v SAL.Zastínila tak nejlepšího jednotlivce SAL po druhém hracím dni Rudu Kolčavu s průměrem 175,33.Druhou porážku Club nr.5 utržil se Sedláky od Chlumce 376 ku 478. Skoro stejný výsledek ja s BC Devils. No, s 376 kuželkama se v SAL vyhrávat nedá.Na druhé místo tabulky se dostalo družstvo BC Devils. Ve druhém dni neprohrálo a porazilo týmy Beta Control,OBI,Sedláci,No Strike a v nejhodnotnějším zápase večera, boji o druhý flek, tým Magic 3 515 ku 510.Pro Magic 3 to byla jediná prohra večera a jsou na 3.místě.Čtvrtí jsou Tygři.Nastoupili bez kaitána družstva ,opory a 5.jednotlivce SAL Ludi Ráčka. Tygři prohráli pouze s Club nr.5  374 ku 419. Za prohrou je ojedinělý výpadek jinak spolehlivě a výborně hrajícího Jiřího Jaška, který hodil jen 111 kuželek.Možná i díky tomuto výpadku se v jednotlivcích posunul z prvního na druhé místo.Na třetí místo jednotlivců se propracoval Mirek Breburda s průměrem 158 kuželek. Jeho výkony mají ze všech hráčů nejmenší odchylku. Pohyboval se mezi 165 a 147 kuželkami. Prostě jistota.Nejlepší žena Jana Horníčková je v jednotlivcích na 4.místě s průměrem 155 kuželek.V pondělí poprvé nastoupilo do soutěžě mužstvo BVV.Bylo to por ně těžké , ale bojovali a skoro urvali jedno vítězství, S OBI prohráli o kuželku.Zatím jim tak patří poslední místo v soutěži.Na předposledním 9.místě je Beta Control Team. Klukům to nevychází, prohrávají o pár kuželek a průměrem by jim mělo patřit 7.místo.


První hrací den SAL Jaro 2010 *65*23. 02. 2010
 

V pondělí 22.2. zahájila SAL svoji jarní část roku 2010. Chtěli jsme rozdělit soutěž na 1.a 2. ligu , ale vzhledem k tomu, že přibyly jen dva nové týmy Beta Control a BVV , tak jsme 1. ligu rozšířili na 10 mužstev. Za situace, kdy mnoho restaurací a provozoven služeb v Brně vlivem ekonomické krize krachuje, jsme rádi a vážíme si toho, že nám družstva z minulého ročníku SAL zachovala věrnost.Další změnou v 1.lize je začátek hraní. Budeme vždy začínat o hodinu dříve  a to v 18:30. Průběh jednotlivých zápasů bude volnější a v klidu skončíme před 23.hod. Již první hrací den ukázal, že vítězové minulého ročníku Tygři to nebudou mít tak snadné. Hned v úvodu prohráli s Magic 3 a další porážku utrpěli od Club nr.5, který nezaváhal za večer ani jednou a je bez porážky na 1.místě s náskokem 4 bodů na Tygry a Magic 3. Magic 3 má druhou porážku s BC Devils, kteří v tomto zápase naházeli 551 kuželek, nejvyší nához dne.BC Devils hrají v nové o hodně silnější sestavě než minulý ročník a patří určitě k favoritům. Včera nešťastně o 7 kuželek prohráli s Tygry, dále zbytečně ztratili se Sedláky, Sančův výkon 120 nemohl stačit a prohráli ve vyrovnaném zápase s Magnum 476 ku 496.Sedláci od Chlumce měli první hrací den výhodu. Vzhledem k tomu, že se nemohl dostavit tým BVV, Sedláci se rozdělii. Slabší členové družstva šli suplovat hráče BVV a za Sedláky hrála skoro vždy nejsilnější sestava. Sedláci posílil o Mirka Dufka, který je po prvním dni 4.nejlepším jednotlivcem a to se muselo projevit i na výsledcích družstva.Sedláci porazili BC Devils, NO Strike a Beta Control a mají zápas k dobru. V náhradní sestavě nastoupil i tým No Strike,vyhrál jednou proti OBI díky výkonu Miloše Dohnala.Ten sundal 205 kuželek , druhá dvoustovka večera. Nejlepší nához jednolivců měl Sanča s 213.Špatně si nevedl ani nováček soutěže Beta Control Tým. Jeho nejlepší hráč Jaroslav Doncov je na 3.místě v jednotlivcích, družstvo je pak na 8.místě se zápasem k dobru.