czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Club 5 vítězem 2.SAL Podzim 2016 *65*31. 01. 2017
 

V pondělí 30.1. se odehrálo poslední kolo 2.SAL Podzim 2016. 2.SAL dohrávala jako poslední a výsledky 1. a 3. SAL jsou již známé. Club 5 nenechal nic náhodě a v souboji o titul s HLT Teamem byl úspěšnější. Club 5 vyhrál 5 utkání, HLT jen 3 a skončil tak druhý, 4 body za Clubem 5. Čekal jsem, že se do boje o titul nebo alespoň postup zapojí i Tygři. Těm však chyběl klíčový hráč Lukáš Svoboda a Tygři tak bodovali pouze 3x. Výsledkem je třetí místo. Velký boj se svedl o 7. sestupové místo. Bučovice bojovaly srdnatě. Byly s 5 výhrami druhým nejlepším celkem večera. Nestačilo to. Exekutoři vyhráli 3x a uhájili 6.místo. Vlci si 4 vítězstvími zařídili 4. místo. V jednotlivcích to do posledního zápasu vypadalo, že nejvyšší nához 236 připadne rovněž nejlepšímu hráči Petru Švandovi. V posledním zápase však Jiří Jašek hodil 242 a trofej patří jemu. Petr Švanda s průměrem 170,5 byl nejlepší jednotlivec a Anna Breiová nejlepší žena ( 161,62).


7. hrací den 2.SAL Podzim 2016 *65*18. 01. 2017
 

HLT Team Brno dal svým výkonem v pondělí 16.1. šanci Clubu 5 a Tygrům. HLT Team vyhrál pouze 2 utkání, horší už bylo jen Attento s 1 vítězstvím. Tento propadák nemohl nikdo čekat, ale situace využili skvěle Club 5 a Tygři.Club 5 vyhrál šest utkání ze sedmi, prohrál pouze s Tygry 415 ku 457. Club 5 je celkově druhý a na první HLT Team má pouhé 2 body ztrátu. Tygři rovněž bodovali 6x a mají na 3. místě 57 bodů a 3 body ztrátu na HLT Team. Příště se rozhodne, která dvě mužstva z těchto tří postoupí do 1.SAL.Situace Attenta na 4. místě je obdobná jako situace Figur v 1.SAL. Čtvrtí jsou a čtvrtí zůstanou i po posledním kole. Na 5. a 6. místě jsou se steným počtem bodů Vlci a Exekutoři. Budou muset odrážet nápor sedmých Bučovic. Náskok 6 bodů se mi však při kvalitě Vlků a Exekutorů zdá dostatečný. A tak to vypadá, že se rozloučíme s Bučovicemi a Magnum Teamem.V jednotlivcích se rozhodne mezi trojicí Petr Švanda, Milan Šťastný a Marek Škrabal.


6. hrací den 2. SAL *65*03. 01. 2017
 

V prvním kole šestého hracího dne se utkali dva vyrovnané týmy Club 5 a Attento. Nikdo nemohl dopředu jasně říci, jak to skončí. Bojovali všichni, dvoustovku hodil za Attento Čák Ruda a za Club 5 Jiří Mlaskač. Club 5 nakonec inkasovali výhru těsně - rozdílem 10 kuželek. Ve stejném kole se utkali i další dva vyrovnané týmy - JKZ Bučovice s Exekutory, kdy tentokráte o něco lepší byli JKZ Bučovice. Tygři toho času ještě druzí v tabulce překvapivě prohráli s Magnum Teamem, který se drží spíše na opačném konci tabulky. Club 5 váleli i v druhém kole s Tygrama 471x409. Tato vítězství pro ně byla z celého večera nejdůležitější, protože jim pomohla dostat se na třetí místo naší tabulky se ztrátou jednoho bodu na druhé Attento. Magnum Team tento večer bodovali i dál, ve třetím kole zvládli porazit Exekutory 492x460. V kole následujícím je ovšem čekal Club 5, kteří měli docela „lauf“ a Magnum smetli téměř o 100 kuželek. Tygři se rozkoukali až v 5. kole a v utkání proti HLT Teamu se vyhecovali na pěkný výkon 576x505 - Luďa Ráček i Lukáš Svoboda hodili dvoustovku. HLTI si asi šetřili síly na Club 5, který je čekal v předposledním kole. Milan Šťastný musel zabrat za celý tým a hodil si svůj zatím nejvyšší nához této sezóny – 233 kuželek. Celkově se nám to zajímavě míchá, musím pochválit Magnum Team, kterým se tento večer velmi dařilo, a vyhráli celkem 5 zápasů. I tak se ovšem drží na konci naší tabulky, a aby nesestoupili, tak by museli ještě hodně zabojovat, ale nic není nemožné!


Stav 2.SAL před zimní přestávkou *65*08. 11. 2016
 

Aktivní bilance výher (4/3) versuss proher pomohla včera HLT týmu k upevnění vedení. Po 5 kolech má HLT 49 bodů a na druhé Tygry a třetí Attento má 9 bodový náskok.Attento neudrželo s HLT týmem krok, bodovalo pouze 3x a protože Tygři vyhráli celkem 5 zápasů ze sedmi tak se díky lepšímu průměru dostali před Attento. Na čtvrtém místě je Club 5. Clubu nevyšel začátek a první dva zápasy prohráli. Pak se přeladili na víětznou notu a všech zbývajícíh 5 zápasů vyhráli. Mají 38 bodů a jsou ve hře o postup. Na pátém místě jsou Vlci se 34 body a i s nimi musí Tygři a Attento počítat jako s kandidáty do 1.SAL. Vlci dobře začali, vyhráli první dva zápasy. Pak už to bylo trochu slabší , ale celková bilance 4 vítězství a 3 prohry je slušná.Stejně bodovali i Bučovice na šestém místě tabulky. Bučovice mají 32 bodů. Na druhé místo je to 7 bodů ztráta. Je to řešitelné. Otázkou však je, zda má smysl jít hrát do 1. SAL s průměrem menším než 470 kuželek. Kvalitativní rozdíl mezi 1.SAL a 2.SAL se nenápadně ale jistě zvětšuje. Možná bychom mohli začít přemýšlet o úpravě pravidel . Do vyšší soutěže by postoupilo mužstvo jen za předpokladu vyššího průměru než má sestupující. Pro poslední 2 týmy z 1.SAL a 2.SAL by to byla motivace hrát až do konce a hodit co největší průměr. Pro první dva z 2.SAL a 3.SAL stejně tak a hrálo by se až do konce. Pokud někdo moje komentáře čtete, napište na FB svůj názor.


HLTi to v druhé lize drtí!:-) *65*26. 10. 2016
 

V pondělí 24. 10. se uskutečnil 4. hrací den 2. SAL. Tento večer byl nejméně šťastným pro Tygry, kteří se od prvního utkání pěkně trápili. Za to HLTi přišli dobře naladěni a bylo jasné, že nikomu nic nenechají zadarmo a své 1. místo v tabulce si budou chtít za každou cenu udržet. V prvním kole bylo nejnapínavější utkání mezi Club 5 a Žabinskými Vlky. Club 5 byl od začátku tak od dva frejmy dopředu a Vlkům to ani moc nepadalo, takže to vypadalo, že Club 5 v klidečku vyhraje. Nicméně jakmile Club 5 doházel Vlkům začala padat vysoká čísla a tím se začali soupeři nebezpečně přibližovat. Utkání skončilo 457 x 456 pro Club 5 a to jen díky dvojitým kozám Radka Valíková prohlašovala během prvního utkání, že cítí, že jí to dneska padat nebude a že to bude stát za prd.Svoji teorii „potvrdila“ hned v druhém zápase proti Magnumu, kde hodila pěkných 224 kuželek  Magnum Team také neměl svůj den, bodovali pouze ve 4. Kole s JKZ Bučovice 557 x 442. Tento večer však jednoznačně patřil HLTům, kterým se nejspíš stýská po 1. lize a dělají všechno proto, aby postup patřil právě jim. V pondělí vše vyhráli a zvýšili svůj náskok na 7 bodů od druhého týmu v tabulce. Tím se po 4. hracím dni stal tým Attento, kterému se také dařilo, a prohráli pouze první zápas s lídrem tabulky. Tygři to měli přesně naopak, ti bodovali pouze jednou a to v posledním utkání s Club 5. Přesto se drží na 3. místě s 29 body. Na záda jim však dýchá Club 5 i Žabinští Vlci. Tabulku jednotlivců stále vede Marek Škrabal z JKZ Bučovice.


Eine grosse Katastrophe! *65*11. 10. 2016
 

Tak by se dal popsat včerejší hrací den 2. SAL. Ani ne tak proto, že by to hráčům nešlo, ale hlavně proto, kolik problémů bylo s dráhami. Sotva začaly rozehrávky, tak se šestka rozhodla, že tento večer bude pozornost patřit právě jí. A dle přísloví „když se s*re, tak všechno… ´´ se postupně začaly přidávat k šestce ještě další dráhy. Ještě jsem žádný hrací den v 1. ani v 2. lize nezažila tolik problémů. Celý večer se nám trochu protáhl, protože se muselo pořád na něco čekat a tak výkony ani nálada nebyla nejlepší. Přesto se podařilo mnohým naházet pěkná čísla. V druhém kole se předvedl HLT Team v čele s Annou Breiovou, která hodila 226 kuželek a přispěla tím k výhře Hltů nad Tygry 547 x 444. Ukázali se i Exekutoři, kteří porazili Club 5 480 x 437. Tygrům se moc nedařilo a ani v dalším kole neobstáli. Vlci je porazili 556 x 435 a Petr Švanda hodil zatím nejvyšší nához ligy 236 kuželek. Ve 4. kole se odehrál souboj do poslední kuželky mezi Attentem a Žabinskými Vlky. Mirka Růžičková z Attenta ustála tlak na posledního hráče a parádně kluky ve finiši podržela. Attento vyhrálo nad Vlky 460 x 454. Vlci se tahali o vítězství i v 5. kole, tentokráte s HLT Teamem. Ani s nimi štěstí neměli a výhra jim utekla o pouhou jednu kuželku. I na ostatním drahách se hrála vyrovnaná utkání. Attento porazilo Club 5 488 x 481 a Magnum porazili Tygry 463 x 440. Svůj nejvyšší nához – 192 kuželek si toto kolo hodila Veronika Dufková z JKZ Bučovice. Přesto, že šestka v jednom kuse blbla, až na Magnum se na ni podařilo všem týmům vyhrát. Po tomto náročném hracím večeru je v čele tabulky HLT Team s 26 body o bod méně mají Tygři a o 3. místo se dělí se stejným počtem bodů Žabinští Vlci s Club 5. Všem hráčům se omlouváme za komplikace, které celý večer provázely a budeme se těšit na příští hrací den:-)


Škatulata hejbejte se *65*27. 09. 2016
 

V pondělí 26. 9. 2016 se odehrál druhý večer 2. SAL. Vedoucí tabulky Tygři nastoupili v neobvyklém složení a hned první kolo s HLTy jim úplně nesedlo. Přesto se stále drželi na 1. místě s 11 body, ale Vlci i HLT Team bodovali a s 10 body jim začali šlapat na paty. V druhém kole se to zase otočilo a Tygři si tím vytvořili tříbodový náskok. Oproti prvnímu hracímu dni se začalo dařit Club Nr.5. Jako jediní hodili v první i druhé rundě přes 500 a začali v tabulce šplhat pomalu nahoru. V e 3. kole předvedlo pěkný výkon Magnum, které zvládlo porazit HLTy 480 x 458. Ve 4. Kole svedli Vlci s HLTy tvrdý boj, a i když Anna Breiová hodila svůj zatím nejhorší nához, tým zachránili právě její „prsa“ a nakonec HLTi zvítězili 443 x 442. Po tomto kole se Club 5 vyšplhal až na druhou příčku v tabulce, kterou si drží doteď. V 5. Kole však Tygři potvrdili, že nejsou ve vedení jen tak a překazili Clubu 5 vítěznou šňůru 451 x 445. I na ostatních drahách se hráli vyrovnaná utkání, např. Attento s Magnumem 428 x 419 a HLTi s Exekutory 475 x 486. Attentu se však tento večer moc nedařilo a náhozů pod 400 bylo až příliš… V 6. kole zvládli Exekutoři pěkným číslem porazit Magnum 523 x 485 a JKZ Bučovice porazili vedoucí tabulky Tygry 482 x 449. V posledním kole se nejvíce předvedli právě JKZ Bučovice s náhozem 546 na němž měl velký podíl Marek Škrabal se svými 222 kuželkami. Tím utvrdil své 1. místo v tabulce jednotlivců.


Neuvěřitelně vyrovnaná 2. SAL *65*13. 09. 2016
 

V pondělí 12. 9. odstartovala podzimní sezóna 2. SAL. Protože jsem většinu týmů moc neznala, byla jsem sama zvědavá, jak to vlastně v 2. SAL bude vypadat. Celkem přibyly 3 nové týmy a to HLT Team, který sestoupil z 1. ligy a Exekutoři s JKZ Bučovice Power, kteří postoupili z 3. ligy. Začalo se tak, jako i v ostatních ligách pěkně pozvolna vyrovnanými výkony. Někdo lépe, někdo hůře a někdo si hned v prvním kole hodil nejhorší nához sezóny:-)Žabinští Vlci neváhali a hodili si rovnou pětistovečku, začež vděčí hlavně Petrovi Švandovi, který měl 210 kuželek. No a v duchu vyrovnaných zápasů, kdy rozhodovalo pouze pár kuželek se táhl celý večer. Můžu jmenovat například – ve 4. kole souboj mezi Vlky (453) a JKZ Bučovice (450), Tygry (455) a Club 5 (451), Exekutory (484) x HLT Team (479). Říkala jsem si, že je to pěkná náhodička takhle vyrovnané scóre, ale pokračovalo se dál a v 5. kole hráli Vlci (486) x Club 5 (487), Tygři (467) x JKZ Bučovice (463) a tím to nekončilo… V 6. kole hráli Vlci (502) x Exekutoři (493) a korunovali to Tygři v souboji s Attentem, kdy to pro oba týmy skončilo remízou 467 x 467. V posledním kole si Luďa Ráček hodil krásných 224 kuželek a drží si zatím nejvyšší nához tabulky. Po prvním hracím dni jsou ve vedení Tygři s 11 body, za nimi s odstupem tří bodů Žabinští Vlci a HLT Team. Tabulku jednotlivců vede Petr Švanda s průměrem 179,5 kuželek.