czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Tučňáci KPS A se suverénně stali vítězi 1. SAL! *65*15. 06. 2016
 

I závěrečný finálový večer se hrálo do posledního frejmu a rozhodovalo jen pár kuželek. To, ale neplatilo v případě Tučňáků, kteří měli svoje jistý a tak si mohli dovolit hned na začátku večera bouchnout pár rychlých špuntů. Nevím, jestli za to mohly bublinky, nebo prostě jen konstelace hvězd, ale v druhém kole Figury předvedly neskutečný výkon a naházely celkem 701 kuželek! V této hře Miloš Kreps hodil nejvyšší nához 1. SAL 267 kuželek a potvrdil, že je zároveň i nejlepším mužem 1. SAL. Nejlepší ženou se stala Monika Kozumplíková s průměrem 164,27, za který by se nemusel stydět kdejaký muž. O druhém a třetím místě rozhodl pouze průměr. Maxim i BC Devils se tahali se stejným počtem bodů o druhou pozici až do konce, kdy v posledním utkání oba týmy prohrály a tak rozhodoval pouze průměr, díky němuž se Maxim umístil na druhém místě a BC Devils na třetím. Malý souboj probíhal i o čtvrtou pozici, kterou nakonec uhájil tým A je to, pátí byly s dvoubodovým odstupem Figury, za nimi Husse, Slza a HLT Team. Všem účastníkům děkuji za skvělou atmosféru, kterou díky vám 1. SAL má, vítězům gratuluji a budu se těšit na příští sezónu Pozdim 2016, která startuje v úterý 6. 9. 2016!


Jdeme do finále! *65*02. 06. 2016
 

Poslední květnový večer nepřinesl žádná velká překvapení. Figury měly lehké zpoždění a tak Martin na poslední chvíli sháněl náhradu za dva hráče svého týmu, aby se mohl předposlední hrací den 1. SAL vůbec zahájit. I když náhradníci bowlingovou kouli nedrželi přes půl roku v ruce, nakonec měli aspoň začátečnické štěstí a pomohli Martinovi k výhře nad Maximem 477 x 475. Slza hrála první kolo s Husse a překvapila také těsným výsledkem 488 x 487. I HLT Club zvládl Husse porazit v třetím kole těsně 500 x 495. Maximu se i nadále nedařilo a podlehli BC Devils 497 x 505. Až ve čtvrtým kole se Maxíci dali trochu do kupy a naházeli pěkných 558. Slza také bojovala, tentokráte s Tučňáky a ačkoli oba týmy jsou na opačném konci tabulky, byl to vyrovnaný výkon, kdy nakonec Slza podlehla 530 x 542. V šestém kole se odehrála utkání rivalů, Maxim (451) x Tučnáci (488), HLT Team (467) x Slza (469), kde se opět potvrdila vyrovnanost jednotlivých týmů. V sedmém kole Husse zaválelo a v souboji s Maxíky naházeli úžasných 627 kuželek! 14.6. nás čeká finále a vyhlášení vítězů, z mého pohledu ale poslední hrací den nebude o vítězi 1.SAL, ale o boji o druhou, čtvrtou a sedmou pozici. Tak nechme se překvapit, jak tento souboj dopadne!


Večer plný vyrovnaných utkání a malých - velkých překvapení *65*19. 05. 2016
 

Ačkoli se jedná o amatérskou bowlingovou ligu, kde bowling je to „gró“ proč se jednou za 14 dní setkáváme, nemohla jsem si hned z kraje večera nevšimnout často vtipných a nápaditých trikotů, kteří mnozí z hráčů měli. Škoda jen, že se nepřipočítávají kuželky i za výběr outfitu Každopádně zpět k bowlingu… Hned v 1. kole šestého hracího dne přišla nečekaná výhra HUSSE nad Tučňáky 496 x 480. Těsně prohrála Slza s BC Devils a Maxim zase naplno zúročil svoje dvoje „kozy“ v zápase s A je to. V 2. kole překvapil HLT Team v čele s Annou Breiovou, který porazil HUSSE. Celkově jsem si obou týmů celý večer hodně všímala. Anna byla nejlepší hráčkou HLT Teamu, a pokud se nepletu, házela celý večer nad svůj průměr. Velkým překvapením byl i tým HUSSE, který až na jedinou porážku s HLT týmem celý večer bodoval. HLT Team pokračoval v ražení i ve 3.kole, kdy porazili Maxim 522 x 507. Čtvrté kolo přineslo zajímavý zápas mezi A je to a BC Devils. z počátku měli BC Devils mírně navrch, nicméně je zařízl Pepa Kozumplík, který na konci hry nasázel pět strajků v řadě a značně tím pomohl A je to k vítězství. I když se BC Devils tento večer moc nedařilo, v utkání s Tučňáky nakonec o 8 kuželek vyhráli. V šestém kole přišel neskutečný výkon Michaela Lacka z týmu Slza, který si nejspíš udělal osobák a s náhozem 256 zajistil Slze vítězství v utkání s Figurami. Aktuálně jsou v čele tabulky stále Tučnáci KPS „A“, jednotlivce vede Miloš Kreps, nejlepší ženou je Móňa a nejvyšší nához si nejspíš už i udrží Michael Lacko.


3.5.2016 5. hrací den 1 SAL ve znamení "Škatulata hejbejte se" *65*05. 05. 2016
 

První utkání úterní 1. SAL skvěle odstartovala SLZA, která i přes to, že nebyla favoritem, zvládla porazit tým A je to. O vyrovnané utkání se postaraly i Figury, které s Tučňáky držely tempo až do poslední kuželky, ale Tučňáci byli přeci jen o 3 kuželky lepší. Maximu se v prvním kole moc nedařilo a tak ztratil hned na začátku dva body v utkání s BC Devils. Tím se Tučňáci opět dostali do čela tabulky a zůstali tam až do teď. A je to nevkročilo ani do druhého kola moc šťastně a v utkání s Figurami prohráli 489 x 516. Překvapil HLT Team, který ačkoli nepatří mezi favority, svedl pěkné, vyrovnané utkání s Maxíky. Už delší dobu pozoruji Figury. Na začátku této sezóny jsem měla pocit, že to bude jeden z těch slabších týmů, nicméně pánové začali docela překvapovat a pomalu, ale jistě se posouvají stále výš. Velkou posilou Figur je zajisté Miloš Kreps, který vede i tabulku jednotlivců a náhozy přes 200 jsou pro něj samozřejmostí. Ve 3. Kole to potvrdil v souboji s Husse, kdy náhozem 224 přispěl k výhře Figur 546 x 520. Slza také dobře zaválela a zvládla porazit Maxíky 561 x 467. I týmu A je to se v 3. kole konečně zadařilo, když o 13 kuželek porazili BC Devils. Ve 4. kole spolu hrály vyrovnané týmy na všech frontách. Vítěz nebyl dopředu jasný ani v jednom utkání. Páté a šesté kolo nepřineslo žádné překvapení, zato poslední kolo bylo až nečekaně vyrovnané i přes to, že by se favoriti dali lehce tipovat. No posuďte sami… Slza 490 x BC Devils 494, Figury 465 x HLT Team 468, A Je to 509 x Maxim 498, a měli jsme dokonce i první remízu této sezóny o kterou se postarali Tučňáci a Husse s náhozem 505 kuželek. Po pátém hracím dni se nám pořadí jednotlivých týmů opět hezky promíchalo a nikdo nemá nic jisté. Bude to souboj do posledního dne.


4. hrací den patřil Maxim Turbulenc *65*21. 04. 2016
 

4. hrací den 1. SAL začal velmi pozvolně. Všechny týmy kromě Tučňáků házely pod svůj průměr a chvílemi se mohlo zdát, že se jedná o jinou ligu. Nejspíš šlo jen o zahřívací kolo, protože druhé kolo byl pravý opak. Pěkný nához (525) hodily Figury, A je to (496) zvládli porazit BC Devils (525) a neskutečný výkon předvedli Tučnáci s náhozem 633 kuželek. Roman Souček i Jara Krejčí spolu drželi krok až do pátého frejmu, kdy oba měli pět strajků v řadě. Poté přišlo malé zaváhání u obou hráčů, ale i přesto naházeli oba pánové krásná čísla - Roman (213), Jara (245) a právě tento nához je zatím v 1. SAL nejvyšší. Překoná ho ještě někdo? V třetím kole Figury nepolevily a zvládly porazit BC Devils 508 ku 498. Tentokrát se vytáhl s 214 kuželkami Miloš Kreps, který si aktuálně drží třetí místo v tabulce jednotlivců. Další dvoustovku a zatím jeho nejlepší výkon - 205 kuželek hodil v tomto kole Roman Kunz ze Slzy. Trochu smolíka měli Tučnáci, kterým vítězství nad Maximem uteklo o „dvoje kozy“. Tento smolík se Tučňáků držel i ve 4. kole, kdy BC Devils předvedli konečně slušný výkon a utrpěli výhru 577 ku 506. V pátém kole se odehrálo napínavé utkání mezi A je to a Tučňáky. Hrálo se opět do posledního hodu, kdy nakonec rozhodly pouhé 3 kuželky ve prospěch Tučňáků. V šestém kole vstal HLT team z popela a těsným výsledkem 496 ku 493 překazil Figurám jejich „lauf“. Husse svedlo vyrovnaný souboj s Tučňáky, avšak tentokráte ani prsa nestačili a Tučňáci si odnesli další dva body. Celkově měli Tučňáci velmi zajímavé zápasy. I v závěrečném kole sváděli bitvu do poslední kuželky, tentokráte s Figury a zase byli o chlup lepší. HLT team nejspíš získal po předchozím utkání více sebevědomí, které se odrazilo i v posledním zápase a s pěkným výsledkem 574 ku 459 porazily Husse. Maxíkům se tento den prostě dařilo, ani jednou nezaváhali a s čistým štítem 7:0 patřil úterním večer právě jim. V posledním zápase si ještě Renča hodila svůj nához sezóny - 212 kuželek a Maxim zaslouženě stojí v čele naší tabulky.


3. hrací den 1.SAL *65*06. 04. 2016
 

V úterý se uskutečnil již 3. hrací den této sezóny. Hned v prvním kole „zaváleli“ manželé Veškňovi z týmu A je to, kdy Eva hodila krásných 190 a Dušan 222. Dušan měl našlápnuto se šesti strajky v řadě možná i na osobák, škoda těch pár nedohozů co následně přišlo. S celkovým výsledkem 565 a dostatečným rozdílem porazili BC Devils. To Slza v prvním kole zaplakala. S Maximem prohráli 473 ku 476 o „dvoje prsa“ a možná by měli pánové popřemýšlet nad nějakou ženskou posilou V druhém kole předvedli Figury v souboji s BC Devils skvělý výkon, Martin Bystřický hodil dvoustovku a i přesto celkový nához 543 na BC Devils nestačil. Ve třetím kole hodila svůj nevyšší nához této sezóny (190 kuželek) Iveta Šubrtová z HUSSE. Vedle HUSSE probíhal souboj A je to a HLT Teamu, který byl vyrovnaný do posledního hodu. Nakonec HLT Team vyhrál 473 ku 463. V 1. lize hold každá kuželka rozhoduje. Ve čtvrtém kole se Figury opět vytáhli a s přehledem porazili Maxim 552 ku 488. Martin Haxa hodil 235 kuželek a apeluje na nejvyšší nához sezóny. Po tomto kole se na druhém místě v tabulce objevili BC Devils, kteří si toto místo dělili zároveň s A je to a Maximem. Všichni měli stejný počet bodů, rozhodoval pouze průměr. V pátém kolem však Maxim ukázal, že to nejsou žádní „béčka“ a zvládli porazit v napínavém utkání A je to. A jak Móňa vtipně podotkla – to hráli na osmičce dráze  O vyrovnaná utkání nebyla nouze ani v dalších kolech, hrálo se do posledního frejmu a rozhodovalo vždy pár kuželek. Po 3. hracím dnu se v čele tabulky stále drží Tučňáci KPS, za nimi v dvoubodovém odstupu Maxim, A je to a BC Devils. Tak uvidíme, jak se tento souboj vystříbří.


2. hrací den 1.SAL Jaro 2016 *65*23. 03. 2016
 

V úterý 22.3. se nejvíce dařilo družstvům Tučńáci, Maxim Turbulenc a A je to. Všechny 3 dokázaly 5 x zvítězit a ve stejném pořadí jsou i v tabulce 1.SAL. Tučňáci mají 20 bodů a dva body za nimi je Maxim a A je to. Tučňáci prohráli hned v prvním zápase s Maximem 472 ku 497 a pak jim nevyšel zápas s poslední Slzou ( 413 ku 478). Z prvního místa na čtvrté spadli BC Devils. Bodovali jenom třikrát. Na páté místo postoupil díky čtyřem vítězstvím tým HUSSE. Za ně nastoupil nový hráč Marek Kříž a předvedl nejvyšší nához večera 226 kuželek.Další dvou stovkáři byli Kreps 221,Kozumplík 212, Haxa 211,Škorvánek 209,Breburda 202,Kozumplíková 201, Fiala 200.


Zahájení sezóny Jaro 2016 1.liga *65*09. 03. 2016
 

V úterý 8. 3. se odehrály první utkání nové sezóny. Hned v prvním kole BC Devils potvrdili náhozem přes 600 kuželek, že jim zaslouženě patří první místo a jen tak se ho nevzdají. První dvě kola se mnozí z nás soustředili více na výkon hokejové Komety, než na ten bowlingový a tak se žádná velká překvapení neudála. Potom, ale začalo být veselo. Mirek Breburda z Husse zaválel a zvládl shodit v zápase proti Tučňákům „dvojitý parohy“. To teda klobouk dolů, to se rovinářovi jen tak nepodaří. Maxíci se v tomto kole také vytáhli. Móňa i Roman hodili přes 200 a s přehledem porazili tým A je to. O dvoustovky celkově nebyla nouze. Svůj osobák 223 kuželek si s novou koulí hodila i Anna Breiová z HLT Teamu a je zatím druhou nejlepší ženou. Nejvyšším náhozem večera 232 a zároveň i třetím nejmenším 112 se může pyšnit Zbyňa Fiala z BC Devils. O vyrovnanosti nejvyšší Stodolní ligy svědčí hned několik utkání, mohu jmenovat např. HLT team (527) x Tučnáci (521), BC Devils (508) x Maxim (499), HLT Team (437) x Slza (435), nebo Maxim (511) x Tučňáci (518). Rozhodovalo opravdu jen pár kuželek a často to bylo jen „o prsa“. Sama bych se nedokázala rozhodnout na koho si zrovna vsadit. Po šestém kole se do čela tabulky dostali Tučnáci KPS „A“, kteří se v ní udrželi až do konce prvního hracího dne. Na body mají stejně jako obhájci titulu BC Devils, nicméně průměrově hrají zatím lépe. Skvěle se vedlo i nováčkovi 1. ligy HLT Teamu, který se třemi vítězstvími drží uprostřed naší tabulky. Nejlepším jednotlivcem je po sedmi odehraných zápasech Jara Krejčí z Tučňáků KPS „A“, který se svým průměrem 181,43 suverénně stojí v čele tabulky.