On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

Stodolní amatérská liga

Komentáře

7.závěrečné kolo SAL -Podzim 2009 *65*14. 01. 2010

V pondělí 11.1. se odehrálo závěrečné kolo podzimní části Stodolní amatérské ligy. Zatímco o vítězi ligy bylo již rozhodnuto po minulém kole a stalo se jím zaslouženě družstvo "Tygrů", na 2.- 4. místě to však jasné nebylo a rozhodovalo se mezi Magic 3, Magnum Team a BC Devils. Magnum Team nezačal dobře a hned v úvodu prohrál s No Strike 376 ku 481 kuželek. Vítězství No Strike zařídil Víťa Šimara, který hodil nához dne 213 kuželek a pokud mě paměť neklame, je to jeho ligový rekord. V pondlí se dostali přes dvoustovku již jen dva borci. Rudolf Kolčava s 211 a Luďa Ráček s 203. Ruda Kolčava a Zbyněk Fiala byli velkou posilou pro BC Devils ,který tak při bezchybném výkonu mohl pomýšlet ještě i na 2.místo. Magnum Team ztratil ještě nečekaně body s týmem "Sedláci od Chlumce" a o 2.-4.místě rozhodovalo až poslední kolo. Zatímco v posledním kole již Tygři slavili vítězství , užívali si bowlingu a remizovali s týmem Club nr.5, tým Magic 3 měl již jisté 2.místo a hrál poslední kolo s BC Devils které rozhodovalo o 3. místu. Magic 3 porazil BC Devils 504 ku 476 a zařídil pro Magnum Team bronzovou medaili.Na 5.místě skončil Club nr.5 , následován OBI Team a dvěma nováčky soutěžě , Sedláky od Chlumce a No Strike. Přestože bodové rozestupy mezi jednotlivými tými na 5.-8. místě jsou jasné, konec soutěže ukázal, že příští ročník bude určitě vyrovnanější. Podaří se někomu sesadit Tygry? Jarní část SAL odstartuje 22.2. Původní začátek byl oznámen na 8.2. , ale vzhledem k lyžařské sezoně jsme se rozhodli začátek posunout .Přihlášky zasílejte mailem na mrazek@bowlingstodola.cz do konce ledna.

6. hrací den SAL *65*27. 11. 2009

V pondělí 23.11. se odehrál předposlední hrací den podzimního kola SAL. Nyní bude v prosinci přestávka a závěrečné 7. kolo se odehraje v pondělí 11.1.  Slušelo by se napsat :" Zavěrečné kolo, které rozhodne o vítězi...." , ale při pohledu na tabulku a znalostech matematiky základní školy je každému jasné, že o vítězi je rozhodnuto. Stalo se jím již po 6.kole zaslouženě družstvo Tygrů. Blahopřeji jim k vítězství, podávali po celou dobu soutěže nejvyrovnanější výkony a v každém kole pouze jednou zaváhali. Naposledy je porzilo družstvo Magic 3 jen díky výpadku Lukáše Svobody , který hodil 119 . Shodou okolností to byl jeho nejslabší nához za celou odehranou ligu.Pak již Tygři nezaváhali a poradili si i se silným týmem BC Devils. Ti tento zápas tzv. prokaučovali a prohráli 383 ku 415 když kapitán BC Devils nechal sedět na lavičce nejlepšího hráče Okliho. Tomáš Okleštěk půl roku bowling nehrál, byl mimo Brno a tak se hned všem připomněl výkonem 247 kuželek. Dal 6 strajků po sobě a patří mu tak zatím nejvyšší nához SAL. Byl výraznou posilou BC Devils a díky němu se tým posunul na 4.místo. O příčku výš je Magnum Team.Ten prohrál s Tygri, Magic 3, BC Devils a překvapivě s NO STRIKE a tak se jim nepodařilo odsunout z druhého místa Magic 3.Přitom i tým Magic 3 zaváhal a prohrál s OBI 344 ku 415. Magic 3 v tomto zápase zpočátku vedli ale pak se ozval Jirka Soldán : " Babi, my se vás nebojíme" a zápas OBI team otočil. OBI vyhrálo i v derby s Club nr 5. Slabší chvilku si OBI vybral s týmem Sedláci od Chlumce. 375 shozených kuželek nestačilo na 413 u Sedláků. I tak si myslím, že OBI mělo dobrý den a patří jim celkově 6.místo s náskokem 8 bodů před Sedláky. Ti mají teoretickou šanci s tím v posledním kole ještě něco udělat.Možná jste si všimli, že se mezi vámi pohyboval pán s fotoaparátem. Pokud si chcete fotky prohlédnout, najdete je na http://cz.fotoalbum.eu/jellad.

5.kolo SAL *65*12. 11. 2009

9.11.se na Stodole odehrálo již páté kolo SAL. Již jsme si zvykli, že kapitán BC Devils Sanča má pro každé kolo připravené nové spoluhráče, ale tentokrát se mu volba opravdu podařila.Zbyněk Fiala a Ruda Kolčava jsou známí hráči z BAL a nebáli se jít své bowlingové umění potvrdit na Stodolu. Jejich výkony byly určitě zpestřením a oživením pátého kola.Ruda Kolčava hodil hned v prvním zápase proti Magic 3 203 kuželek a podle přísloví " dobrý začátek, dobrý konec" se nakonec stal celkově nejlepším jednotlivcem s průměrem 176.86 a předstihl tak dlouhodobě nejlepšího hráče SAL Jiřího Jaška z Tygrů (174,72). Třetí místo v jednotlivcích patří Lukáši Svobodovi z Tygrů (163,53).BC Devils díky novému obsazení šli od vítězství k vítězství až narazili naTygry.Ti neponechali nic náhodě a nastoupili v nejsilnější sestavě. Sportovně nejhodnotnější utkání dne nakonec Tygři vyhráli 522 ku 517. Největší nához družstva však dosáhli BC Devils v zápase proti Magic 3, když zvítězili 556 ku 475.BC Devils byli tak nejlepším družstvem dne s jednou porážkou. Tradičně jednu porážku utrpěli i Tygři. Tentokrát jim vůbec nevyšel zápas s Magic 3. Díky handicapu 24 žen Magicu prohráli 438 ku 440.Tým Magic 3 prohrál za večer dvakrát, s BC Devils a s Club no. 5.Do konce podzimní části SAL zbývají ještě 2 kola. Jasně vedou Tygři a těžko je již někdo předstihne. Zatím druzí jsou Magnum Team a bod za nimi na třetím místě Magic 3. O čtvrté místo bude ještě určitě boj mezi Club no 5 a BC Devils. OBI Team si drží bezpečně šesté místo v soutěži. Tabulku uzavírá nováček soutěže NO STRIKE, který ztrácí na předposlední Sedláky od Chlumce 7 bodů. NO STRIKE má zatím nevyrovnané výkony, při dobré konstelaci a troše štěstí však může ostatní týmy zaskočit. V pátém kole se o tom přesvědčil tým Club no 5 který s NO STRIKE prohrál 420 ku 427.

4.kolo Stodolní amaterské ligy 19.10.2009 *65*22. 10. 2009

Ve 4.kole SAL dominovali Tygři. Vyhráli jasně všechny svá utkání, body jim tentokrát nedokázal sebrat ani Magnum Team, kterému se to již dvakrát v minulých kolech podařilo. Tygři odehráli celé kolo pouze ve 3, nutno podoktnout, že v jejich nejsilnější sestavě. Opírali se o výborné výkony nejlepšího jednotlivce SAL Jiřího Jaška , který jako jediný hráč SAL se dostal přes průměr 170 kuželek.Naopak ve 4. kole bodově ztrácel tým Magic 3  a BC Devils. Magic 3 klesl na 3.místo za Magnum Team, když porazili pouze OBI Team a Sedláky od Chlumce.BC Devils utrpěli vítězství se Sedláky,NO STRIKE a Club Nr.5.Tři nejlepší individuální náhozy dne měli Hammer Jan s 214 kuželkami, následován Jiřím Jaškem s 209 kuželkami a Jarkem Šmorou se 198 a 190 kuželkami. nejlepší ženou byla opět Jana Horníčková, které patří mezi jednotlivci celkově 4.místo a měla v pondělí nejvyšší nához žen 179 kuželek.V pondělí jsme se přehoupli přes půlku podzimní části SAL, zbývají 3 kola a bude zajímavé sledovat zda je ještě někdo schopen ohrozit vedení Tygrů a zda budou nadále stoupat výkony nováčků Sedláků od Chlumce či týmu NO STRIKE. Ačkoliv OBI Team podává standartní výkony opřené o jejich nejlepšího hráče Radka Drápala, je možné, že právě Sedláci jim ještě asi zatopí. O účast v SAL projevily zájem další týmy a proto bychom rádi otevřeli na jaře 2010 druhou ligu SAL a tím bude pro všechny týmy soutěž pestřejší a atraktivnější. Hold se pak bude sestupovat ........

3.kolo Stodolní amatérské ligy *65*06. 10. 2009

V pondělí 5.10. se odehrálo 3.kolo Stodolní amatérské ligy. Vedení tabulky si udrželi Tygři, kteří podávají stabilní vysoké výkony a zaváhali pouze jednou. Body jim dokázalo sebrat opět družstvo Magnum Team a to díky vynikajícímu výkonu Jaroslava Šmory , který hodil 220. Přesto tento výborný nához nebyl nejvyšším náhozem dne, Jiří Jašek z Tygrů v duelu proti NO STRIKE naházel 222 kuželek a potvrdil tak, že je zatím nejlepším jednotlivcem s průměrem 169,35 kuželek. Druhé místo v družstvech obhájili i po 3. kole Magic 3, s jednou prohrou právě proti Tygrům. Dana Mrázková v duelu proti Sedlákům od Chlumce hodila 210 kuželek , nejvyšší nához dne žen. Celkově však nejvyšší nához patří spoluhráčce z Magic 3 Janě Horníčkové s 213 kuželkami.Jana Horníčková je i nejlepší žena v jednotlivcích, s průměrem 159,33 ji patří celkové 4.místo.Na 3. místě družstev je Magnum Team se ztrátou 3 bodů na první dvojici.Další tým v pořadí Club nr.5 již ztrácí na Magnum Team 7 bodů a 3.hrací den jim nevyšel. Pátý v pořadí BC Devils si bodově proti prvním dvou kolům také pohoršil.Jediný stabilní hráč BC Devils Sanča má celkově dobrý průměr 151.86 kuželek, včera však měl tým smůlu , že se v jednotlivých utkáních našel vždy jen jeden hráč který zahrál dobře a dva pokazili a to nemohlo stačit.Tabulku uzavírají nováčci soutěže Sedláci od Chlumce a NO STRIKE, ale jejich výkony rostou a prohry jsou stále těsnější.Sedláci od Chlumce je tým s nejširší hráčskou základnou, pravidelně se střídají silnější hráči se slabšími .Breburda Miroslav a Bracek Ondřej jsou nejlepší Sedláci a patří celkově mezi jednotlivci mezi nejlepší.Týmu NO STRIKE patří zatím poslední místo . Včera si bodově polepšili, získali první vítězství proti BC Devils. Výkony Jednotlivců Jiřího Horníčka a Víťi Šimary jdou nahoru a tím jde nahoru i celý tým. NO STRIKE určitě jěště zabojují o lepší umístění v tabulce, nastoupili v nových krásných dresech a dali tak jasně najevo, že se s nimi musí do budoucna počítat.