czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Závěrečný hrací den 1.SAL Jaro 2014 *65*02. 07. 2014
 

Do závěrečného hracího dne nastupovali HUSSE se čtyřbodovým náskokem na druhý Maxim a ještě s nedostižně lepším průměrem.Bohužel HUSSE nevyšli první dva zápasy. Nejdříve prohráli s HLTem 471 ku 491 a hned také druhý zápas s A je to 449 ku 501. Bodově se tak srovnali s Maximem, ale stále byli první díky průměru. V dalších zápasech se z úvodních porážek otřepali, začali opět házet pětistovky . Ve vedení zůstali do šesté rundy. V ní se opět nedařilo a podlehli Figurám 456 ku 473. Na Maxim tak ztráceli 2 body a čekal je vzájemný rozhodující zápas. Ten stál za to. Začátek oběma týmům moc nevyšel a bylo víc nedohozů jak strajků. Oba týmy byly vyrovnané a od sedmého frejmu to začalo padat. Zatímco HUSSE táhl svými čtyřmi strajky v řadě Mira Breburda, u Maxim Turbulence se o strajky podělily všichni. Maxim vyhrál 537 ku 529 a tím počtvrté získal titul vítěze 1.SAL.HUSSE obsadilo druhé místo a třetí byli BC Devils. I v boji o záchranu mohlo dojít k dramatickému závěru ligy , ale nedošlo. HLT Team si uhrál svoje a náskok před barážovou dvojicí zvýšil na 9 bodů. Do bojů o záchranu v 1.lize tak jdou Vlci a Tygři. V jednotlivcích zvítězil Miroslav Dufek s průměrem 171,71 , nejlepší ženou byla Monika Kozumplíková a nejvyšší nához hodil Josef Kozumplík ( 252). Blahopřeji.


7.hrací den 1.SAL Jaro 2014 *65*18. 06. 2014
 

Hrálo se v úterý 17.6. a liga se pomalu blíží do konce. Zbývá odehrát poslední hrací den. V tabulce ani po včerejšku není jasno o vítězi 1.SAl, ale vyjasňuje se. Na prvním místě je tým HUSSE s náskokem 4 bodů na Maxim Turbulenc. Maxim nastoupil bez Moniky a Renaty, ale náhradníci je velice dobře zastoupili. Přesto Maxim 3x prohrál . K největšímu výkonu se Maxim vypjal právě v zápasu s HUSSE kde vyhrál 555 ku 542. Uštědřil tak HUSSE jejich jedinou porážku večera. Přesto, že HUSSE nevyhrálo všechno, tak to,co předvedlo ,liga nepamatuje. HUSSE ve všech zápasech hodilo přes 500 a  to tu ještě nebylo. Jejich průměr večera je 538,43 kuželek. Klobouk dolů.HUSSE se ročník od ročníku zlepšuje a myslím, že je čas aby stanuli na vrcholu. Už jen za ten včerejšek si to zaslouží. Porazili HLT 597/439, A je to 572/457,Vlky 511/432, BCD 508/446, Tygry 508/475 a Figury 531/422.Na třetím a čtvrtém místě tabulky jsou týmy A je to a BCD. Mají o 4 porážky víc než HUSSE. Jejich šance na titul jsou teoreticky takové, že by museli všechno vyhrát a HUSSE by vyhrálo pouze 2x a Maxim pouze 4x. Já osobně bych si na to nevsadil. Na pátém místě jsou o bod horší Figury. Figury sice asi titul nevyhrají , ale o místo na bedně se určitě poperou. Poslední trojka si od minule trochu prohodila pořadí. HLT Team se drží na šestém místě s náskokem 3 bodů na sedmé Vlky a 6 bodů na poslední Tygry. Tygrům to na rozdíl od minule tentokrát hodně nevyšlo a myslím, že mohou začít přemýšlet o baráži. V jednotlivcích si upevnil vedeni Miroslav Dufek ( 171,82) . Následuje Milan Šťastný ( 169,63) a Miloš Kreps (168,62).  V ženách je nejlepší Monika Kozumplíková před Ivetou Šubrtovou.


6.hrací den 1.SAL Jaro 2014 *65*04. 06. 2014
 

V úterý 3.6. se odehrálo dalších 27 zápasů 1.SAL. Do konce soutěže zbývají dva hrací dny. V tabulce se moc změn neudálo, první pětice zůstala stejná. Vede HUSSE před Maximem, ale nemá již náskok 2 bodů , ale jsou na tom bodově stejně a HUSSE má lepší nához. HUSSE začalo večer velice pěkně. V prvním zápase hodilo 563 a přejelo A je to, pak si poradilo S BCD i Tygry. Ve čtvrté rundě prohrálo 484  ku 499 s Figurama a v páté rundě to přišlo. HUSSE hodilo 493, ale Vlci je přebili neuvěřitelným náhozem 608. To stačilo na to , že HUSSE již večer další zápasy nevyhráli a se třemi vátězstvími patřili k průměru.Měli štěstí, že jejich největší konkurent Maxim toho nevyužil, vyhrál jen o jeden zápas víc a HUSSE bodově pouze dostihl. Šance se nechopil ani třetí tým BC Devils. Je rád , že s třemi vítězstvími na HUSSE nic neztratil a  stále doufá v lepší zítřky a boj o titul. Který tým byl v úterý nejlepší? Byli to Tygři. Tygři tentokrát povolali z druhé ligy Jiřího Bobka a vyplatilo se. Hrál dobře a když to Tygrům zrovna nepadalo, tak měli konečně štěstíčko. Dvakrát vyhráli s výkonem těsně nad 400 kuželek a to se za štěstí určitě považovat dá. Celkově pětkrát vyhráli a jen dvakrát prohráli. Výsledkem je posun na sedmé místo před osmé Vlky a za šestý HLT Team. Na HLT Team stáhli Tygři dva body a dělí je nyní 6 bodů. HLT team bojuje a zlepšuje se. Vyhrál 4x a byl tak lepší jak HUSSE, BCD či A je to. Boj o záchranu i titul je stále otevřený.


5.hrací den 1.SAL *65*21. 05. 2014
 

Na dnešní komentář se docela těším. Stačilo se podívat na tabulku. Prvních 5 týmů se 3 kola před koncem docela vyrovnalo. Věřím , že do posledního kola se srovnají ještě víc a na závěr bude pěkné drama. Lidi mají drama rádi!  To stejné může platit v boji o sestup pro poslední tři týmy. Tygři stále ztrácí na šestý nesestupový HLT 8 bodů, ale na sedmé Vlky už jen 3 body. Tygři makají, Lukáš Svoboda válí, ale HLT team má nejlepšího jednotlivce Milana Šťastného a je to na výsledcích znát. V první pětce se žádné velké změny neudály. Pátý hrací den se nepovedl Figurám. Vyhrály jenom dvakrát. BC Devils vyhráli pětkrát a dostali se na třetí místo za první HUSSE a druhý Maxim.U BC Devils je vidět velká snaha o obhájení titulu. Celý večer hráli pouze ve třech, ale v podstatě ve své nejsilnější sestavě. Kamil Škorvánek je pro tým posilou.Figury jsou čtvrté s bodovým náskokem na pátý A je to. A je to byl nejlepším týmem večera. Porazil všechny kromě Figur a stáhl ztrátu na prvního na pouhých 6 bodů, což pro mě znamená , že A je to může opět vyhrát ligu.Uvidíme příště.


4.hrací den 1.SAL *65*12. 05. 2014
 

Omlouvám se všem, kteří doposud nenašli komentář ke 4.hracímu dni 1.SAL. Nezapomněl jsem na něj ,ani nejsem lajdák, ale liga skončila v úterý o půlnocí a já jsem ve 3 hodiny ráno odjížděl do zahraničí. Je odehrána přesně polovina utkání jarního ročníku. Vedení v tabulce si upevnilo HUSSE. Na svého největšího konkurenta Maxim Turbulenc se jí podařilo získat dvoubodový náskok. Figurám na třetím místě se sice nepodařilo vše vyhrát jako minule, ale bodově se dotáhly na druhý Maxim. Nejlepším týmem večera byli tentokrát BC Devils. Šestkrát vyhráli a nestačili jen na Figury. BCD se díky skvělému výkonu dostali na čtvrté místo a na první HUSSE ztrácí pouze 6 bodů. O jednu příčku si pohoršilo A je to ,které je páté. Má 26 bodů a na šestém a sedmém místě se 24 body jsou HLT a Vlci. Na posledním místě zůstávají Tygři. Ze začátku večera se jim nedařilo a první tři zápasy prohráli. Pak se vše otočilo a 4 zápasy vyhráli. Dokázali tak trochu zmenšit hrozivou ztrátu na HLT a Vlky na méně hrozivých 8 bodů. V jednotlivcích vede Milan Šťastný s průměrem 171,89 před Miroslavem Dufkem ( 170,32). Na třetím místě Lukáš Svoboda již ztrácí 4 kuželky a následuje řada hráčů s průměrem kolem 160.


3. hrací den 1.SAL Jaro 2014 *65*23. 04. 2014
 

Hrálo se po Velikonocích, v úterý 22.4. Na prvních dvou místech tabulky se oproti minule nic nezměnilo. Na prvním místě jsou HUSSE se stejným počtem bodů jako druhý Maxim, ale s lepším průměrem. Průběh večera však byl jiný jak minule. Jak HUSSE tak Maxim vyhráli 4 zápasy a 3 x prohráli. HUSSE nestačilo na A je to, Tygry a Figury. Maxim prohrál s HUSSE, Tygry a Figurami. Tygři jsou sice poslední, je však vidět , že to zatím nic neznamená. Když se daří, není problém sebrat body vedoucí dvojici. A nyní by měla zaznít fanfára pro nejlepší tým večera. Z předchozích řádků již chytřejší tuší, že fanfára je pro Figury. Figury vyhrály všech 7 zápasů, vyrovnaly se bodově s první dvojicí a díky slabšímu průměru jsou třetí. Chlapi měli trochu štěstí , s Maximem vyhráli o bod a s HUSSE jim to vyšlo a hodili 541. O štěstí existuje hodně přísloví, pro Figury platí dvě z nich. Štěstí přeje připraveným a Štěstí se musí jít naproti. Na čtvrtém místě je tým A je to . Rozděluje tabulku napůl jak opticky tak bodově. A je to ztrácí na první trojici 6 bodů a před tými na pátém až sedmém místě ( HLT,BCD,ŽV) má 4 body náskok. Poslední jsou Tygři se ztrátou 10 bodů na týmy před sebou. Liga je vyrovnaná a nebudou to mít Tygři lehké se dostat na 6. místo zaručující účast v 1.lize. Tentokrát však nemusí spadnout ani sedmý a osmý tým, protože se bude hrát baráž. Abych předešel spekulacím o baráži a do baráže nenastupovali cizí žoldáci, tak baráž bude moci hrát pouze hráč, který odehrál za družstvo alespoň 50% zápasů.V jednotlivcích přišel o vedení Miroslav Dufek. O pár desetinek ho předstihl Milan Šťastný z HLT Teamu. Jsem rád, že HLT Team postoupil do 1.ligy, protože Milan Šťatsný je velký hráč. Dokázal to v 2.SAL, dokázal to i v turnajích "Překonej sám sebe" a teď drtí borce v 1.SAL.


2.hrací den 1.SAL Jaro 2014 *65*09. 04. 2014
 

První hrací den jasně dominoval Maxim Turbulenc. Byl jsem zvědavý ,jak se jim povede ve druhém hracím dnu. Nevedlo se jim. Uvodní zápas jim vyšel, porazili Figury. Následovalo vítězství s Vlky a vítězství s BCD. To je vše co Maxim včera vyhrál. Ve čtvrté rundě přišla porážka  s A je to. V páté rundě se potkali s HUSSE a prohráli 448 ku 556. Nejlepší výkon HUSSE a zároveň nejlepší nához Miroslava Dufka - 235 kuželek. Po takové porážce se těžke hraje a v posledních dvou zápasech Maxim nestačil ani na Tygry ani na HLT. A jak se dařilo soupeřům? Jejich nejbližší rival, tým HUSSE nevyhrál sice všechno, ale 5 vítězství a lepší průměr mu stačí na to, že se dostal před Maxim na první místo tabulky. Na obranu Maximu je však potřeba zmínit jeden fakt. Jeho hráči hráli od 4 hodin na Stodole ligu DPMB a tak toho večer už měli plné brejle. Třetí místo patří týmu A je to, které ztrácí na první dvojici pouhé dva body. Na čtvrtém a pátém místě jsou se stejným počtem bodů Figury a Vlci. Na prvního ztráta 6 bodů ,v začátku soutěže zanedbatelná. Šestý je HLT, sedmí BCD a osmí Tygři. BC Devils se hodně nedařilo a nepomohli ani dobré výkony Zbyňka Fialy. Za Tygry již nastoupil Lukáš Svoboda, ale bez Jiřího Jaška to budou mít Tygři hodně těžké.V jednotlivcích je nejlepší Miroslav Dufek s průměrem 178,29, následován Milanem Šťatstným aPetrem Švandou.


Start 1.SAL ročníku JARO 2014 *65*26. 03. 2014
 

Letos trochu později , ale přece odstartovala 1.liga SAL , jarní ročník. Začalo se hned zostra. Na dráze 1a 2 svedly v první rundě boj " Mistři" BC Devils a dlouhodobě nejlepší tým ligy , loni druzí Maxim Turbulenc. Nervozita byla znát a Maxim vyhrál 472 ku 446. Slušný start  večera pro Maxim, večera na jehož konci zůstal Maxim jediný neporažený a zaslouženě první. Opačný příběh napsali "Mistři" . Nenavázali na výkony ze zimy a vyhráli pouze třikrát. Stejně jako Figury , ale díky lepšímu průměru jsou v tabulce pátí a Figury šesté. Figury měli výborný nástup , první tři zápasy vyhrály. V nejhodnotnějším zápase večera porazily HUSSE 566 ku 538 a po třech rundách byly první. Pak se zatáhla opona a show skončila. Figury už nevyhrály ani zápas. Druhé místo tabulky patří HUSSE. Vyrovnaný tým s vyrovnanými výsledky. HUSSE pustilo s Maximem a s Figurama a vše ostatní vyhrálo. HUSSE hodilo za večer třikrát přes 500. ( 523,538 a 556). To se podařilo už jen Maximu ( 519,524, 512). Třetí místo se čtyřmi vítězstvími patří A je to. Se stejným počtem bodů jsou čtvrtí Vlci. Vlci mají v soutěži již jenom jeden tým, ale zdá se, že dost vyladěný. Milan Švanda je v jednotlivcích zatím nejlepší s průměrem 172,17. O dvoustovky nebyla v pondělí nouze. Největší nához 220 patří Monice Kozumplíkové,Následují Zbyňa Fiala 215,Ruda Kolčava 214, Petr Švanda 212, Milan Šťastný a Eva VešKrňová 206,Miroslav Dufek 202. Hrajeme za čtrnáct dní a docela jsem zvědavý,jak se to bude vyvíjet. Myslím, že družstva jsou hodně vyrovnáná a o poctu zahrát si baráž o sestup bude bojovat několik týmů do posledního hodu.