czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Závěrečný 9.hrací den 2.SAL Jaro 2014 *65*01. 07. 2014
 

Jasnými vítězi se stali Tučňáci Královopolská. Z 56 utkání prohráli jenom dvanáckrát. Jejich průměr 486 kuželek se podařilo v tomto ročníku překonat pouze jednomu celku. A to je horký kandidát na titul v 1. SAL HUSSE. V posledním hracím dnu šlo hlavně o to, který tým se připojí k Tučňákům do baráže o 1.SAL. Favoritem byli Black Panthers , ale Club 5 by jim to byl býval mohl překazit. Jak již z minulé věty vyplývá , nestalo se tak. Club 5 opět dobře začal a v první rundě porazil Tučňáky 422 ku 363. Naopak panthers prohráli s Magnumem. V druhé rundě Club 5 poráží Čučoretky a Panthers nestačí na Beta Control. V tomto okamžiku měli Club 5 i Panthers stejný počet bodů a Panthers lepší průměr. Ve třetí rundě oba týmy své zápasy vyhrávají. Přichází runda číslo 4 a Club 5 se potkává s Panthers. BP vyhrávají 487 ku 400. V polovině večera se stejně jako minule štěstí i výsledky Clubu 5 otáčí. V páté rundě Club 5 tradičně prohrává s Magnumem a BP poráží Čučoretky. I závěrečné 2 zápasy Club 5 prohrává a Panthers vyhrávají. Výsledkem je druhé místo pro Black Panthers a třetí pro Club 5. Jen 2 body na Club 5 ztrácí čtvrté Magnum.Do právě skončeného ročníku 2.SAL se přihlásili 2 nováčci. Oba dva týmy byly přínosem a zpestřením ligy. Zatímco Tučňáci určitě rozvíří hladiny 1.SAL na podzim,Čučoretky změnily poměr sil v druhé polovině tabulky 2.SAL.V jednotlivcích suverenně vyhrál Roman Souček s průměrem 176,33 a i s nejvyšším náhozem 247. Z žen byla nejlepší Radka Valíková ( 148,07).


8.hrací den 2.SAL Jaro 2014 *65*24. 06. 2014
 

Druhá liga je o jedno družstvo početnější než první a tak osmý hrací den není poslední , ale předposlední. Budeme hrát znova za týden 30.6., kdy dojde i k vyhlášení výsledků ligy. Předposlední hrací den mi přišel takový pohodový. Družstva jakoby už byla smířená se svým umístěním ,hrála pro zábavu. Překvapivě hodně to bylo vidět u Black Panthers. Ti první dva zápasy odházeli asi levou rukou a prohráli. Když zjistili, že Club 5 oba zápasy vyhrál a dotáhl je , tak jim asi trochu zatrnulo. Přece jenom jde o druhé místo v baráži o postup do 1.SAL. Jenže následoval klasický duel Club 5 versus Magnum a tento zápas pravidelně Magnum vyhrává.Pantheři porazili Exekutory díky výkonu Milana Valíka 209 a opět odskočili o 2 body. Pak si Pantheři poradili se Slzou a Club 5 dostal nášup od Tučňáků a rozdíl se zvýšil na 4 body. Přišel na řadu vzájemný zápas mezi Club 5 a Panthery. Club 5 vítězí 502 ku 426. V posledním kole měl Club 5 za soupeře Slzu a Pantheři Tučňáky. Viděl jsem to tak, že Club 5 vyhraje a Pantheři prohrají a oba rivalové o baráž na tom budou stejně. Viděl jsem to špatně a dopadlo to přesně naopak. Výsledkem je stejný bodový rozdíl 4 bodů mezi Panthery a Club 5 jako po minulém hracím dnu. Uvidíme za týden.Počítejte s tím, že díky vyhlašování výsledků se pondělí trochu protáhne.


7.hrací den 2.SAL Jaro 2014 *65*10. 06. 2014
 

Hrálo se v pondělí 9.6. za úmorného vedra ( 34°C). Hráči však dostatečně doplňovali tekutiny a tak se vše odehrálo bez zdravptních následků a ani výkony nebyly špatné. Všichni kdo se včera zúčastnili patrně tuší , který tým byl nejlepší. Byli to Tučňáci. Vyhráli všechny zápasy a tentokrát je nerozhodila ani osmička. Jen málokdo však bude tušit kdo byl druhý nejlepší tým. Bylo to Magnum s jednou porážkou od Tučňáků. Třetím nejúspěšnějším týmem byl Club 5 se dvěma porážkami. Kromě Tučňáků tradičně nestačil právě na Magnum. Black Panthers utrpěli 3 porážky. Tučňáci suverenně vedou s osmi porážkami, Black Panthers drží druhé barážové místo se 14 ti porážkami. Club 5 neháže flintu do žita, stáhl na Panthers 2 body a zbývají ještě 4. Do boje o baráž se vrací po úspěšném večeru i Magnum. Ztrácí na Panthers 6 bodů. Do konce soutěže zbývají ještě 2 kola a 3 porážky se dají určitě smazat. Včera se nedařilo Beta Control a Slze. Jejich boj o baráž je stále možný , ale méně pravděpodobný.V jednotlivcích se od prvního kola nic nezměnilo a vede s velkým náskokem před svými spoluháči Roman Souček.


6.hrací den 2.SAL *65*27. 05. 2014
 

Zatímco minule zářila Beta Control a nedařilo se Slze, tentokrát to bylo naopak. Slza byla nejlepším týmem večera. Jediný tým,který ji porazil,byl Club 5. A když je řeč o Clubu 5, tak ten byl druhým nejlepším po Slze. Vyhrál 5 zápasů a nestačil pouze Na Tučňáky a v posledním takřka rodiném zápase na Magnum. Club 5 zatím nasbíral 14 porážek , o 3 méně mají Panthers a vedoucí Tučňáci mají 8 porážek. Zdá se, že Tučňáci jsou si jisti celkovým vítězstvím a hráli tak lážo plážo. To jim přineslo 3 porážky v jednom hracím dnu a to asi nikdo nečekal. Uvidíme jak to bude s nimi příště. Slza zabojovala, ale má celkem 17 porážek. Musíme však vzít v úvahu, že má odehráno o 7 zápasů víc než konkurenti ( Club 5 a Beta) a ti asi nějaké porážky nasbírají.  Takže suma sumárum to vyadá asi takto. Tučňáci zatím jasně vedou, Panthers drží druhé místo zatím ve svých rukou a pak je trojice Club 5 , Beta Control a Slza tak nějak stejně. Dokáže se někdo z nich příště dostat na druhé postupové místo do baráže?


5.hrací den 2.SAL Jaro 2014 *65*13. 05. 2014
 

Hrálo se v pondělí 12.5. Slza nenavázala na svůj výborný výkon ze 4.dne. Vyhrála pouze 3x a celkem tak nasbírala již 16 porážek. Slabou náplastí snad může být jen výhra nad vedoucím týmem Tučňáků. Ti byli až na toto zaváhání na osmičce suverénní a vedou tabulku s pěti porážkami. Vypadá to, že druzí Panzhers odpískali boj o první příčku a budou mít asi i starosti s udržením té druhé barážové. Každý tým má svého tahouna. U Panthers je to Marek Škrabal. Včera měl zdravotní problémy a bylo to znát na jeho výkonech a potažmo na výkonech celého družstva. Panthers nasbírali 5 porážek. Dávají tak šanci dalším družstvům. Včera se jí chytila Beta Control. Kromě zápasu s Tučnáky Beta neprohrála. Jaroslav Doncov hodil nejvyšší nához večera 221. Beta se dostala s 11 ti porážkami na třetí místo za Panthers. Na rozdíl od Panthers má před sebou jeden hrací den navíc, ale pokud by byl tak úspěšný jako včera tak je to na boj o baráž. Dalším týmem, který má na to postoupit do baráže je čtvrtý Club 5 . Má o jednu porážku víc jak Beta. Na páté místo sestoupila Slza. Má odehraný plný počet utkání a 16 proher. Na konci tabulky zůstávají na posledním místě Happy Star. O 4 porážky lepší jsou Exekutoři. V jednotlivcí je jasně včele Roman Souček s průměrem 176,58.


4.hrací den 2.SAL Jaro 2014 *65*29. 04. 2014
 

Týmy 1.ligy třeste se! Valí se na vás ze severu Tučňáci a na podzim dorazí. Tak jak to padalo včera na 2.SAL? Padalo. Tučňáci hodili dosavadní nejvyšší nához družstev 666 v zápase proti Magnumu a jejich nejlepší Roman Souček 247. Na rovináře excelentní výkon. Tučňáci prohráli jenom jednou ( opět s Panthers) , mají 4 porážky a jsou tím pádem první. První jsou i podle průměru 493 kuželek. Black Panthers zahráli také opět dobře. Slabší chvilku si vybrali v zápase se Slzou , ale jinak vše ostatní vyhráli a patří jim druhá příčka a 6 porážek. Dařilo se i Slze . Skóre 5 vítězství a 2 porážky je výborný výkon a znamená v tabulce posun dopředu k medailovým pozicícm. Slza prohrála pouze s Tučňáky a s Exekutory. A pravě ti patřili včera mezi ty úspěšnější. Exekutoři porazili Happpy Star, Slzu, Čučoretky a Beta Control a odpoutali se od posledního místa. Jsou sedmí, mají o jednu porážku více než Čučoretky a o 3 méně než osmý Happy Star. Za 14 dní se přehoupneme do druhé poloviny soutěže a začíná se rýsovat silná první dvojka do baráže o 1.SAL - Tučňáci a Panthers. Je někdo třetí,kdo jim chce překazit plány?  Zkusí to Club 5?


3.hrací den 2.SAL Jaro 2014 *65*15. 04. 2014
 

Hrálo se v pondělí 14.4. a tentokrát pauzírovala Beta Control. Minulý hrací den se v soutěži skvělým způsobem předvedl nováček Tučňáci a byl jsem zvědavý,jak mu to bude padat dál. Minule utržili jednu porážku a tentokrát 2. Nestačili na Panthers a v průměrném zápase prohráli 461 ku 477. Druhou porážku jim uštědřila Slza 501 ku 488. Shodou okolností Panthers a Slza byli nejlepšími týmy večera . Panthers 6x vyhráli a Slza 5x vyhrála a 1x remizovala. V Slze nastoupila nová hráčka Miroslava Růžičková a nevím jestli chlapi byli vyhecovaní její přítomností nebo sledováním hokeje Kometa - Sparta. Celkově mají nejméně porážek stále Tučňáci, celkem 3, druzí jsou Panthers s 5 ti porážkami. Ti však mají o 7 odehraných zápasů víc. Pět porážek a 14 odehraných zápasů mají i Magnum a Beta. Magnum nehrál minule a po měsíční pauze nenavázal na své excelentní výkony z prvního hracího dne. Tentokrát ze 7 zápasů 5x prohrál.Spodek tabulky patří tradičně Exekutorům. Není to však již tak zřejmé a jasné jako v minulých ročnících . Stejný počet bodů má i sedmý Happy Star a na dostřel jsou šesté Čučoretky.V jednotllivcích zatím s pohodlným náskokem vede Roman Souček z Tučňáků s průměrem 170.69 kuželek.


2.hrací den 2.SAL Jaro 2014 *65*02. 04. 2014
 

V pondělí 31.3. se odehrál druhý hrací den. Druhá liga přivítala nováčka soutěže,družstvo Tučňáci Královopolská. Každá herna je jiná a tak pro Tučňáky určitě nebylo jednoduché si zvykat. V prvním kole měli Exekutory a porazili je 466 ku 399, ve druhém kole přidali pár kuželek a vyhráli s Happy Star 483 ku 440. Ve třetím kole se potkali s Black Panthers. Jako by cítili, že mají proti sobě zatím nejlepší tým. Naházeli nejlepší výkon večera a porazili Panthers 565 ku 480. I v dalších zápasech se Tučňákům dařilo, neuspěli jen na dráze 8 v zápase proti Beta Control kde prohráli 400 ku 440. Dráha 8 je specifická,ale pamatuji si ještě na dobu mého mládí, když jsem jezdil po republice hrávat ligu a když se nedařilo a já se vymlouval na dráhy a mazání, tak mi kdosi řekl: " Dobrý hráč si pár hody přečte dráhu a pak se přizpůsobí" . Je těžké komentovat tabulku, když nemají všechny družstva odehraný stejný počet utkání. Zvolil jsem jako měřítko počet prohraných zápasů. Na základě toho je na prvním místě minule neporažený Magnum Team, druzí jsou Tučňáci s jednou porážkou a třetí Black Panthers se 4 porážkami. Pantheři prohráli za večer třikrát. Lépe si vedly jak Beta Control tak Club 5. Obě družstva prohrála jen dvakrát , ale celkově je Beta Control čtvrtá s pěti porážkami a Club 5 pátý s šesti porážkami. V jednotlivcích patří první tři místa Tučňákům. Jara Krejčí a Roman Souček mají shodný průměr 168,83 a třetí Zdeněk Žižlavský má 166. Myslím, že v druhé lize bude velký boj o druhé místo do baráže o postup. O první asi ne a jsem rád, že se objevila v lize nová konkurence pro Maxim Turbulenc .


Zahájení 2.SAL JARO 2014 *65*19. 03. 2014
 

V pondělí 17.3. odstartoval jarní ročník 2.SAL 2014.Titulek prvního dne zní: " Magnum Team všechno vyhrál a Exekutoři se neprobudili ze zimního spánku". Hrálo se pouze v sedmi týmech, Exekutoři zaspali a nepřišli, ale bylo mi potvrzeno , že příště již dorazí. Novinkou je účast 9 týmu v soutěži. Nováčkem je tým Královopolské. Tým Vlků B nahradili Čučoretky. Večer patřil Magnumu. Postupně zahráli náhozy 474,487,498,473, 522,466 a v posledním zápase s Happy Star stačilo 402. Michaela Sedláková táhla svými výkony celé družstvo. Patří jí nejvyšší nához večera 219 a dosavadní první místo v jednotlivcích s průměrem 160,86 . Na druhém místě s jednou porážkou jsou Black Panthers. Zaváhali jen první zápas s Magnumem. Silná dvojice hráčů Milan Valík a Marek Škrabal jsou pro tým zárukou boje o postup do 1.ligy. Večer padly 3 dvoustovky. První jsem již zmiňoval a další dvě patří pravě dvojici Valík a Škrabal. Oba hodili shodných 202. Na třetím místě tabulky je Beta Control se 3 mi prohrami. Na 4.-6. místě jsou týmy Club 5, Slza a Čučoretky . Všechny týmy mají shodně 4 prohry. Po prvním dnu nelze předjímat favority na postup, ale z minulých ročníků by k nim papírově měli patřit Black Panthers a Club 5. Uvidíme.