czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Závěrečný 8.hrací den 1.SAL Jaro 2012 *65*19. 06. 2012
 

Je dohráno a dobojováno. Mistrem 1.ligy SAL Jaro 2012 se stal tým Maxim Turbulenc. Do posledního dne šel se slušným náskokem a byl tak papírovým favoritem. Sebrat titul mu teoreticky mohli BC Devils i Tygři. Musel by však některý z těchto týmu podat bezchybný výkon a to se nestalo.Maxim vyhrál pět utkání a to stačilo. Vůbec nevadí ,že prohrál s druhým v pořadí BC Devils a třetími Tygry. BC Devils se hodně snažili, hráli fakt dobře,náhozy 562,554,526 jsou super. Nepřálo jim štěstí. Prohráli 512 ku 532 s HUSSE a 498 ku 541 s A je to. Stačilo to tak v uvozovkách jen na druhé místo. Bojovali i Tygři, ale nestačili kromě BC Devils na A je to,Beta Control,Vlky a Club 5 a výsledkem bylo třetí místo. O tom, že titul získají Maxim Turbulenc bylo díky bodovému odstupu jasno již po prvních čtyřech zápasech. O tom kdo sestoupí se bojovali do posledního zápasu a s nadsázkou do poslední kuželky. Shodou okolností poslední zápas vyšel na dvojici Vlci - Club 5 . Oba měli stejný počet bodů. Do sedmého frejmu to vypadalo mnohem lépe pro Club 5. Grizzly válel  a dal 4 strajky po sobě a to soupeřům nikdy na psychice nepřidá. Vlci však prokázali vysokou odolnost, hráli a bojovali dál a v posledních 3 frejmech díky dohazování výsledek otočili. Vlci nakonec vyhráli 542 ku 504. Druhým sestupujícím je tým Beta Control. Kluci si poslední den zahráli bez nervů a bylo to poznat na výsledcích. Důstojně se rozloučili s první ligou. V jednotlivcích si tutuly obhájili Jiří Jašek a Monika Kozumplíková a nově jsem zavedl ocenění i pro nejvyšší nához a ten patří Milanovi Bažantovi za 238 kuželek.Děkuji  všem za účast a těším se v září na shledanou.


7.hrací den 1.SAL Jaro 2012 *65*05. 06. 2012
 

Předposlední hrací den 1.SAL stručně a výstižně : " Tygři neudrželi vedení v tabulce  a hodně ztratili. Maxim hrál výborně, zaváhal jen v posledním zápase s Beta Control.Kluci z Beta Control měli asi svůj nejlepší den v soutěži , posbírali 4 vítězství. Club nr 5 se snaží vyškrábat ze sedmé sestupové pozice, ale Žabinští Vlci se zatím nedali ." Nyní to trošku rozvedu. Tygrům se nedařilo, prohráli s A je to, Club 5, HUSSE a Maximem.Výsledkem je druhé místo v tabulce a ztráta 5 bodů na první Maxim. Ztraceno nic není, ale šance na titul má nyní Maxim o hodně větší.Maxim sice 6x vyhrál, ale s Club 5 pouze o kuželku  a s Tygry o 3 kuželky. Střed tabulky si drží na třetím až pátém místě BC Devils, A je to a HUSSE. Beta Control zahrál výborně, ale ztráta na šesté nesestupové místo je 11 bodů a nedovedu si spočítat, zda je ještě teoretická šance pro Betu se udržet. Právě na šesté příčce s 42 body jsou Vlci a na sedmé o dva body méně je Club 5. Tady si myslím, že to bude napínavé až do poslední kuželky. V jednotlivcích Jiří Jašek ukázal, že je jasně nejlepší.Tygři jsou si toho vědomi a nasadili ho do šesti zápasů a Jiří hodil 3x přes 200 ( 208, 203 ,202). Dvakrát si hodila dvoustovku Monika Kozumplíková (211,209). Další dvoustovkáři jsou Doncov ( 209) a Dufek (205).


6.hrací den 1.SAL Jaro 2012 *65*23. 05. 2012
 

21.5. jsme odehráli další kolo první ligy.Čím bylo zajímavé?  Tygři se probojovali do čela tabulky s jednobodovým náskokem na Maxim Turbulenc a 3 body před BC Devils. Na opačném konci tabulky se Club nr. 5  snaží dostat ze sestupového sedmého místa výše a již ztrácí jen 2 body na dvojici  Žabinští vlci "A" a HUSSE .Poprvé letos ( a nepamatuji si kdy předtím) padla na lize šestistovka. BC Devils porazili Beta Control 609 ku 466. Sanča hodil 234 , parádní výkon a to nebyl ani nejlepší výkon večera. V utkání Vlků proti Club 5 hodil Milan Bažant 238 !!!  Bowler dobře namazal a padalo to. Pětistovku se nepodařilo hodit jen Maximu.  A je to si ji dalo dvakrát 576 a 517, Tygři rovněž dvakrát 549 a 515,  stejně tak HUSSE  544 a 507 a Beta Control 509 a 502. Jednou se přes 500 dostali Vlci - 522. To souvisí i s náhozy přes 200 u jednotlivců. Bažant 238, Sanin 234,Ráček a Šubrtová 211, Kozumplík 206 a 204. Do konce soutěže zbývají 2 kola a při vyrovnanosti týmů nemá zatím nikdo nic jistého.


Pátý hrací den 1.SAL Jaro 2012 *65*09. 05. 2012
 

Pátý hrací den byl kvůli prodlouženému víkendu posunut až na úterý 8.5. Všichni však již byli vyluftovaní a sešli jsme se v plném počtu.Jen Tygři byli oslabeni o Ráčky a Maxim Turbulenc o Romana Látala. Toho úspěšně nahradil Radim Kozumplík a Maxim si udržel průběžné vedení a náskok ještě o jeden bod zvýšil.Na druhé Tygry má již 7 bodů a na třetí BCD 8 bodů. Pořadí na druhém místě se tak oproti minulému kolu prohodilo. Do konce soutěže zbývají ještě dva hrací dny a při vyrovnanosti týmů může z první trojky vyhrát kdokoliv. Maxim včera 5x vyhrál a 2x prohrál.Nestačil na Tygry  391 ku 468 a na HUSSE Team 478 ku 504. Ani BC Devils ani Tygři toho však nedokázali využít. BC Devils prohráli s A je to, s Tygry o 2 kuželky a s Maximem o 4 kuželky. Trochu smůla. Tygři  s náhradníkem Danem Růžičkou nestačili na HUSSE Team 454 ku 508 a Club  452 ku 478. Na čtvrtém až šestém místě s odstupem 16 bodů na prvního jsou týmy HUSSE, A je to a Vlci. Tady se pořadí oproti minulému kolu neměnilo a zůstala i shoda bodů. Na sedmém sestupovém místě je Club 5 se ztrátou 4 bodů na trojici týmů před sebou. Myslím, že boj o sestup bude ještě stejně dramatický jako o prvenství a Club nr. 5  má určitě na to aby se zachránil.Poslední příčka a pouze teoretická šance záchrany patří Beta Control. V jednotlivcích kraluje Jiří Jašek . Následuje Ruda Kolčava a Mirek Dufek. Na celkově čtvrtém místě a nejlepší ženou je Monika Kozumplíková.


4.hrací den1.ligy SAL *65*24. 04. 2012
 

V pondělí 23.4. se nám 1.liga přehoupla přes půlku a tabulka se více méně krystalizuje. Maxim Turbulenc válí dál a vedení v tabulce ještě upevnil. Vyhrál 6 zápasů a zaváhal pouze s BC Devils. Ti jsou za Maximem na druhém místě se ztrátou 6 bodů. BC Devils nestačili na A jeto, HUSSE team a třetí tým tabulky Tygry. Tygři mají pouze jednobodovou ztrátu. Čekal jsem od nich útok na čelo tabulky , ale nekonal se. Tři prohry a jedna remíza stačí pouze na třetí místo.Na čtvrtém až šestém místě s pětibodovým odstupem jsou týmy HUSSE , A je to a Vlci. Na sestupových místech s velkou ztrátou jsou Club nr.5 a Beta Control.  Club 5 se trápí a má určitě na lepší umístění. Těžko věřit tomu, že tým,který  v minulém ročníku do posledních kol bojoval o titul nyní bojuje o záchranu. Je vidět, že soutěž je hodně vyrovnaná a zápasy nemají papírové favority.V jednotlivcích je ve vedení Jiří Jašek s průměrem 173,84 . Následuje Ruda Kolčava a Miroslav Dufek. I zde se to již rýsuje, že o titul asi připadne někomu z této trojice. Papírovým a velkým favoritem je Jiří Jašek. Nejlepší ženou je Monika Kozumplíková s průměrem 162,54. Příští kolo se hraje podle rozpisu v úterý 8.5. Je svátek, ale doufám , že všichni již budou večer doma a rádi si zahrají.


3.hrací den 1.SAL Jaro 2012 *65*11. 04. 2012
 

Hrálo se netradičně v úterý po Velikonocích a při bowlingu se sledoval infarktový zápas Komety proti Pardubicícm. Ten , kdo víc prožíval hokej, měl se soustředěním na bowling potíže. Nicméně bowlingovou ligu budeme hrát nadále , ale Kometu v play off asi každý rok neuvidíme. Třetí hrací den 1.SAL patřil týmu Maxim Turbulenc. V minulém ročníku skončil Maxim na pátém místě , ale s největším počtem naházených kuželek. Musel si vyslechnout vtipné poznámky soupeřů o tom, že není potřeba mít nához , ale vyhrát. Jenže bowling je o tom,kdo shodí víc kuželek.Tým může mít ve sportu určitou dobu smůlu, ale pokud umí, tak jeho chvíle přijde. Včera ta chvíle přišla a Maxim vyhrál všechny zápasy. Náhozy nic moc, jedenkrát 500 s Tygry. 496 s Club 5 a těsné vítězství 445 ku 440 s BC Devils. Výsledkem je postup v tabulce ze 4. místa na první. Druhé místo se ztrátou dvou bodů patří BC Devils. Kromě porážky s Maximem, BC Devils ještě pustili body HUSSE a Vlkům.Na třetím místě se stejným počtem bodů, ale horším průměrem jsou Tygři. Těm se moc nedařilo, čtyřikrát prohráli. Na čvrtém a pátém místě se shodným počtem bodů a ztrátou 6 bodů na prvního jsou týmy HUSSE a Vlci. Obhájce titulu A je to je na šestém místě se ztrátou 8 bodů. Pořád se to dá během dalších 4 hracích dnů dohnat a titul obhájit. Na sestupových místech je Club 5 a tradičně Beta Control. Zde již je vidět určitý odstup od týmu nad nimi.


2.hrací den 1,SAL Jaro 2012 *65*27. 03. 2012
 

Včera v pondělí 26.3. jsme odehráli druhé kolo první ligy SAL. Bylo to takové zvláštní kolo, nehrál se jen bowling, ale rovněž play off hokejové extraligy a tak to pro některé bylo těžké. Soustředit se na bowling a ještě sledovat Kometu na plátně. Bojovalo se všude. V bowlingu se oproti prvnímu hracímu dnu výrazně dařilo týmu HUSSE . HUSSE porazili mimo jiné vedoucí tým Tygry 503  ku 460 a prohráli jenom dvakrát s Maximem a BC Devils. Postoupili tak na třetí místo tabulky. Druhé místo udrželi o dva body lepší BC Devils. Včera prohráli taky dvakrát. Body jim sebralo A je to a Tygři. Tygři jsou i po druhém hracím dnu v čele seoutěže rovněž s dvoubodovým náskokem před BC Devils. Prohráli rovněž dvakrát, s A je to a s HUSSE. Nedařilo se Žabinským vlkům. Vlci spadli z druhého místa tabulky na šesté. Je vidět , že chyběla opora Petr Karásek. Propadá se rovněž Club nr. 5 kterému patří sestupová sedmá pozice v tabulce. Tabulka jednotlivců koresponduje s tabulkou týmů. Jiří Jašek z Tygrů je jasně v čele s průměrem 182. Druhé místo patří Miroslavu Dufkovi  z HUSSE Teamu s průměrem 172 a třetí je Ruda Kolčava z BC Devils se 170 kuželkami. Přes 200 hodili včera 3 hráči. Milan Valík na osmičce dráze 205 a světe div se Ruda Kolčava taky na osmičce 203 a Monika Kozumplíková na dvojce 203 kuželek. Třeba ta osmička dráha nebude tak hrozná.....


Rozběhla se nám na jaře 1.SAL *65*13. 03. 2012
 

V pondělí 12.3. odstartovala prvním hracím dnem 1.SAL Jaro 2012. Já osobně jsem byl nejvíc zvědavý na učinkování nováčků HUSSE a Žabinských vlků. Vlci v tomto ročníku vytvořili 2 družstva, áčko v první lize a béčko ve druhé. Nepochybuji o tom, že bude většina vlků hrát jak za áčko tak za béčko ku prospěchu obou družstev. Platí pravidlo, že hráči na soupisce vyšší ligy nemohou hrát nižší ligu, ale hráči na soupisce nižší ligy mohou za vyšší odehrát méně než polovinu zápasů.Je lepší to napsat tedˇ, dřív než se budou týmy v druhé lize divit, že je drtí pánové Karásek a Švanda,kteří hrají ligu první. No a když jsme u Žabinských vlků tak to byli oni, kdo nejvíc překvapili a myslím, že nejen mě.Jsou po prvním dnu o horší skore na druhém místě za Tygry. Porazili však jak první Tygry tak třetí BC Devils a čtvrtý Maxim Turbulenc. Body pustili dvakrát, s Beta Control a HUSSE Teamem. První Tygři kromě prohry s Vlky prohráli ještě s HUSSE .HUSSE team jako druhý nováček soutěže začal špatně, ale právě díky vítězstvím v druhé půlce večera se dostal na pátou příčku za Maxim Turbulenc. Druhým překvapením , možná větším než Vlci byly výsledky vítěze minulého ročníku , družstva A je to. Jediné vítězství znamená pro A je to po prvním dnu poslední příčku.Jsme na začátku a z prvního dne se nedá nic usuzovat , snad jen věštit. Hrálo se z ostra a nehrálo se špatně. Přes 200 hodili pánové Jašek,Kolčava,Dufek a Látal a i průměry týmů byly slušné. Jen tak dál.