czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Poslední hrací den 2.SAL Podzim 2011 *65*01. 02. 2012
 

Vítěz i poslední tým byli již před tímto kolem jasní, ale na 2.až 7. místě se dá říct, že se hrálo o všechno a na doraz. Šlo právě o celkové 2.místo a postup do 1.ligy. Od prvního do posledního zápasu nebylo jasné,kdo si postup vybojuje. Chvilku to vypadalo na Slzu, chvilku na Žabinské Vlky a překvapit mohli i další týmy.Dopředu se tlačilo BVV. Slzu porazili 415 ku382 a Vlky a Vlčice 431 ku 423.V dalších zápasech porazili Hlty, DISáky a Exekutory a kdyby nezaváhali s HUSSE a OBI mohli se dostat zezadu až na postupové 2.místo. Takhle jim zbyla bramborová medaile. Zadarmo nic nedalo ani OBI, ale nedařilo se jim jak minule. Výsledkem je 5 proher a 2 výhry. Největší nához se OBI podařil s Exekutory ( 459 ku 351)kde téměř polovinu bodů obstaral Radek Drápal s náhozem 221. Jedná se o nejvyšší nához ročníku 2.ligy. Do klubu dvoustovkářů patří ještě Dufek Miroslav (203), Šťastný Milan (201) a Dvořáček Luděk (200). OBI tak skončilo páté.Pořadí na šestém až osmém místě obsadili týmy DIS, HLT Club Brno a Exekutoři. Druhé místo a postup si v posledním zápase s HUSSE vybojovali Žabinští Vlci před Slzou. Vlci vyhráli 404 ku 377 a i když Slza porazila Exekutory tak o postupu při stejném počtu bodů  rozhodl vyšší průměr Vlků. Nejlepším jednotlivcem se stal Milan Šťastný z HLT Club Brno s průměrem 153,62 a ženou Iveta Šubrtová z HUSSE. Blahopřeji týmu HUSSE k prvnímu místu a rovněž Vlkům k postupu a přeji oběma týmům hodně štěstí v 1.lize. Jak 1. tak 2. liga zahájí v měsíci březnu a prosím všechny kapitány družstev aby mi do 20.2. poslali na mail mrazek@bowlingstodola.cz poslali přihlášku se soupiskou. Přihlásit se mohou samozřejmě i nová družstva.


Sedmé a předposlední kolo 2.SAL Podzim 2011 *65*18. 01. 2012
 

Tak jsme včera odehráli další kolo 2. ligy a už nám zbývá jenom jedno závěrečné za 14 dní.Při pohledu na tabulku jsou některé věci jasné a některé jsou ve hvězdách. Jasné je to, že vyhrál HUSSE TEAM a patří mu moje gratulace. Včera hráli bez svého kapitána Miroslava Dufka.a pustili 5 zápasů ( BVV,Vlci,DIS,Slza,OBI). Mohli si to dovolit a na celkové vítězství to nemá žádný vliv. O druhém postupujícím do 1.ligy však není jasno ani před posledním kolem. Druhé místo tabulky sice od minule udrželi Žabinští Vlci s 52 body, ale dotáhla se na ně Slza se stejným počtem bodů. Vlci třikrát prohráli.  S OBíčky 434 ku 500, HLTem 389ku 432 a Exekutory 436 ku 446.Slza se snažila, čtyřikrát vyhrála, prohrála s Vlky a BVV a remizovala s HLT.Na čtvrtém a pátém místě se stejným počtem 51 bod jsou týmy HLT Club Brno a OBI. Ztráta minimální a boj o postup do první ligy v posledním kole je jistý. Kdybych si měl tipnout , tak fakt nevím. Vlci mají 3 silné chlapy, nicméně střídají a netaktizují. O chlup to zatím stačí na postup. HLT Club Brno má nejlepšího jednotlivce Milana Šťastného a v sestavě s Markem Přibylem a Gordonem Breiem mohou porazit kohokoliv.Slza hraje všechny zápasy ve stabilní sestavě. Hrají svůj standart, včera od 344 po 460 kuželek. Při troše štěstí jim postup může vyjít. Černým koněm je OBI. Pokud poslední kolo opět nastoupí  Jaroslav Šmora ( 4.jednotlivec), pan Soldán se dobře vyspí a v OBI budou den před zápasem rozdávat prémie,tak je postup pro OBI celkem jistý. No uvidíme, bojovat se určitě bude. Počítejte s tím, že se budou po skončení vyhlašovat výsledky a tak se nějakou minutu zdržíme.


3.1.2012 - šestý hrcí den 2.ligy SAL *65*05. 01. 2012
 

V pondělí se hrála první liga a hned další den si to rozdali družstva 2.SAL. A bylo to hodně zajímavé. Zatímco o vítězi ( HUSSE) a posledním (Exekutoři) je více méně rozhodnuto, o 2.- 7. místo se urputně bojovalo. Šestý hrací den patřil jednoznačně Žabinskejm vlkům. Byla to jejich spanilá jízda nebo spíše lov na kterém jim nikdo neunikl. Vyhráli všechny zápasy. Nejlepší svůj nához  507 kuželek se jim podařil proti Exekutorům ( 355), HUSSE porazili 472 ku 389, Slzu 467 ku 423.Nejslabší nához 418 jim stačil na DIsáky ( 296). Vlci se tak ze sedmého místa dostali na druhé postupové a mají stejný počet bodů jako HLT Club Brno. Přemýšlel jsem o tom, co se s Vlky přes svátky stalo, že tak zaváleli. Je to tím , že si byli potrénovat? Možná ano , ale pak jsem si prošel jednotlivé zápasy a je to jasné. Vlci na každý zápas stavěli 2 kvalitní chlapy a neméně dobrou paní Karáskovou. A když bylo potřeba,hráli v nejsilnější sestavě Švanda, Karásek, Bažant. Třetí místo v tabulce patří dalšímu nováčkovi soutěže HLT Club Brno.Hlti třikrát zaváhali a prohráli s Vlky,DIS a BVV, remizovali s HUSSE a zbylá 3 utkání vyhráli.Na čtvrtém a pátém místě se stejným počtem bodů a se ztrátou jednoho bodu na druhé a třetí místo jsou týmy Slza a OBI.Postup do první ligy není ještě ztracený ani pro šesté BVV a sedmý DIS. DIS ztrácí na druhé Vlky pohých 8 bodů ( 4 prohry). Bude se hrát ještě 14 utkání a Vlci ukázali, že není problém skočit během jednoho hracího dne ze sedmého na druhé místo. V jednotlivcích se bude o prvenství bojovat. Milan Šťastný se opět dostal na první místo před Miru Breburdu ( rozdíl necelá kuželka průměru), na třetí místo se dostal Petr Švanda z Vlků.


Pátý hrací den 2.SAL Podzim 2011 *65*11. 11. 2011
 

V úterý odehrála 2.SAL poslední kolo před tzv.vánoční přestávkou. Do konce soutěže se bude hrát ještě třikrát a začne se  v lednu  2012. Na prvním místě je s komfortním náskokem 11 bodů tým HUSSE před Slzou.Ve vzájemném zápasu HUSSE porazilo Slzu 427 ku 383, mohlo si potom dovolit zaváhání s Žabinskejma Vlkama 413 ku 438 a remízu 417/417 s HLT Club Brno. HUSSE neházelo velká čísla , ale stačilo to na 5 vítězství a je již jen teoretická šance, že by HUSSE přišlo o postup do 1.ligy. Postupují dva a o druhé postupové místo se určitě popere HLT Club se Slzou. HLT ztrácí na Slzu pouhé 3 body. Černým koněm o postup může být ještě OBI. V úterý za OBI nastoupil náhradník Jara Šmora který byl v minulých ročnících lídrem prvoligového celku Magnum Team.Páté a šesté místo zaujímají týmy BVV a DISáci se stejným počtem bodů. Sedmá příčka patří nováčkovi soutěže Žabinskejm Vlkům a poslední jsou Exekutoři.Situace v jednotlivcích není tak jednoznačná jak v družstvech. Na prvním místě je Mira Breburda s průměrem 153,97 před Milanem Šťastným ( 152,84) a Petrem Karáskem (150,67). Čím více her mají hráči odehráno tím méně reaguje průměr na jednotlivé špatné či vynikající hry a není jednoduché stáhnout větší rozdíl v průměru jak pár kuželek. Proto si myslím , že vítězem jednotlivců se s největší pravděpodobností stane právě někdo z výše uvedené trojice.


4. hrací den 2.ligy SAL Podzim 2011 *65*28. 10. 2011
 

Po čtvrtém kole zůstávají na čele 2.ligy HUSSE Team. Jejich náskok na druhou Slzu se však výrázně zmenšil na pouhé 4 body.V úterý HUSSE 4x vyhrálo a 3x prohrálo. Nestačili na neustále se zelepšující Slzu, zaváhali s OBI a prohráli s HLTem . Tam měli trochu smůlu, HLTu to padalo a dali přes 500.Dostal jsem nadáno, že HUSSE nejsou Sedláci tak jak v rozpisu drah píšu a proto jim to nejde. Chtěl bych se tedy omluvit , že příště si dám pozor aby se to nestalo. Nicméně Slza válí a šlape jim na paty.Ačkoliv Slza je takový emočně smutný název, chlapi měli štěstí víc než dost. Vyhráli prvních šest utkání a až v posledním prohráli s Exekutory 395 ku 406. V čem měli štěstí? Když se člověk dívá na lístky z utkání tak si všimne, že Slza měla náhozy 465,458,455,442,437,426 a vždy vyhrála. Prostě není nutné házet 500, stačí házet a vyhrávat.Dalším týmem který se cpe nahoru je OBI. JIž v minulém kole se jim začalo dařit díky zlepšenému výkonu Radka Drápala a jejich forma stoupá dál.OBI mělo v úterý skore 4 ku 3 a porazilo HUSSE, Vlky, Hlty a Exekutory. V tabulce jsou na čtvrtém místě za DIS se stejným počtem bodů a horším průměrem.Na postupové druhé místo ztrácí 6 bodů.Mezi týmy nejsou velké bodové rozdíly a při troše štěstí mohou o postup do první ligy bojovat i na 5.-7. místě HLT Club, Žabinští vlci a BVV.V jednotlivcích se na první místo před Milana Šťastného z HLT Clubu dostal Mira Breburda s průměrem 155,14.Pomohl mu nejvyšší nához kola 199.


3.hrací den 2.SAL Podzim 2011 *65*12. 10. 2011
 

Zatímco první dva hrací dny dominoval tým HUSSE, třetí hrací den byl o něčem jiném. Byl velice vyrovnaný. První prohrál s posledním a většina týmů měla skore 3 vítězství a 4 prohry či naopak. Vyrovnané byly i jednotlivé zápasy.Tři zápasy byly pouze o kuželku, HLT Club porazil DIS 446 ku 445 , Exekutoři Slzu 432 ku 431 a HLT Club Žabinské Vlky 382 ku 381. Právě Vlci jsou snad jediní poražení ve 3. hracím dnu. Vyhráli pouze jednou se Slzou a všechny ostatní zápasy prohráli. Výsledkem byl propad na 7. místo tabulky. Přesto, že HUSSE má stále náskok 10 bodů před  druhou Slzou a třetím DISem, odstup Vlků na druhé místo je pouze 4 body.Takže příště stačí Vlkům trochu štěstíčka a jsou znova na postupovém místě.Naopak polepšilo se OBI, OBI čtyřikrát vyhrálo ( s  DISem, Exekutory, HUSSE a Vlky) a postoupilo v tabulce na 5. místo. Za OBI se začíná dařit jedinému točařovi druhé ligy Radku Drápalovi. Díky náhozům 188, 187, 161 a 156 si výrazně polepšil i v jednotlivcích a patří mu 6.místo s průměrem 149 kuželek. Nejlepším jednotlivcem nadále zůstává jediný dvoustovkář druhé ligy  Milan Šťastný z HLT Club Brno.


Druhý hrací den 2.SAL Podzim 2011 *65*01. 10. 2011
 

Hrálo se výjimečně ve středu 28.9., ale dopadlo to dobře a všichni se dostavili.Přesto, že  jsme teprve na začátku ligy , tabulka už ledacos signalizuje. HUSSE Team je na prvním místě s komfortním náskokem deseti bodů před Vlky ze Žabin. Ve středu HUSSE nezaváhali, vše vyhráli a tak májí stále jen jednu porážku od DISáků z prvního hracího dne. Hráli dobře, dvakrát se dostali přes 500. Slabší chvilku si vybrali s OBI, kde hodili pouhých 411, ale stačilo to. HUSSE těží z toho, že všichni tři jsou vyrovnaní a spolehliví hráči bez výpadků.Žabinští Vlci jsou druzí a opírají se o výkony Petra Karáska. Ten je s průměrem 160 těsně za vedoucím jednotlivcem Milanem Šťastným z HLT Brno. Milan se na špici dostal díky nejvyššímu letošnímu náhozu 201 ( první doustovka podzimu 2.ligy).Vlci však mají již o 5 proher víc než HUSSE a to je na dva hrací dny dost. Nicméně se  to dá do konce soutěže určitě otočit.Ve středu VLCI prohráli třikrát, s HUSSE, OBI a BVV.Na třetí místo tabulky se propracovala SLZA se stejným počtem bodů jako DISáci , ale lepším skore. Na Vlky oba týmy ztrácejí 2 body.


Zahajovací hrací den 2.ligy SAL Podzim 2011 *65*16. 09. 2011
 

V úterý 13.9. se odehrály první zápasy 2.ligy SAL. Byl jsem zvědav,jak výkonostně zapadnou 2 nové týmy, Žabinští vlci a HLT Club Brno.Musím říct, že oba nováčci jsou přínosem a liga bude hodně vyrovnaná bez jasného favorita . Soutěž může být napínavá až do posledního zápasu.Po prvním dnu je na špici HUSSE  Team.Z počátku několik kol vedli DISáci,kteří jako jediní HUSSE Team porazili 431 ku 388. DISáci pak jednou zaváhali a prohráli s Žabinskejma Vlkama 416 ku 345 a díky horšímu skore jsou na druhém místě. Jak HUSSE Team tak DISáci prohráli na dráze 8 a aby to nebylo veřejné tajemství,ale veřejná informace, tak chci všem sdělit, že tato dráha je silně pravicově orientovaná, čili táhne doprava. Žabinští Vlci jsou na třetím místě a ztrácí na vedoucí dvojici 4 body. Lídrem Vlků je Petr Karásek s průměrem 161,8 , zatím na druhém místě v jednotlivcích za René Budínským. Uvidíme , jestli René má v úmyslu odehrát polovinu zápasů a bojovat o titul v jednotlivcích. Na třetím místě je Tomáš Odstrčil z BVV. Nejlepší ženou je zatím Iveta Šubrtová z HUSSE , celkově dvanáctá s průměrem 141. V úterý nepadla žádná dvoustovka a žádný tým nehodil přes 500. Snad příště. Ještě důležitá informace na konec. Z provozních důvodů se příště nebude hrát v úterý 27.9. ale o den později 28.9.  opět v 18:30.