czech english deutche
 
Aktuality
Bowling & Billiard & Petangue
  Restaurace & Letní zahrádka
Firemní akce
Kontakt
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Fotogalerie
 

On-line Stodolní amatérskou ligu vytvořil Zdeněk Večeřa.

 

Stodolní amatérská liga

 

Komentáře

Závěrečný hrací den 1.SAL Podzim 2011 *65*07. 02. 2012
 

Zatímco v některých minulých ročnících SAL byl poslední hrací den společenskou událostí a o vítězi bylo rozhodnuto již v kolech předcházejících, tentokrát se hrálo o stupně vítězů až do konce.Celkové vítězství a titul si A je to zajistilo již v předposledním zápase vítězstvím s Magnumem. Na druhém místě byli BC Devils se stejným počtem bodů jako třetí Tygři, čtvrtý se ztrátou jednoho bodu byl Club 5. A je to v posledním zápase porazilo na osmičce Tygry 457 ku 454, Club 5 porazil Magnum a BC Devils porazili Beta Control. Právě BC Devils byli nejlepším týmem večera, všechny zápasy vyhráli a vybojovali druhé místo. Třetí místo patří Clubu 5.Ten čtyřikrát prohrál , o čtyři kuželky s Maxim Turbulenc a o pět kuželek s A je to. To rozhodlo. Čtvrté místo a bramborová medaile nakonec připadlo Tygrům. Na pátém místě skončili Maxim Turbulenc. Maxim Turbulenc hrál celý večer bez nervů a v pohodě. Výsledkem je 6 výher a prohra s BC devils o 3 kuželky. Na 6.-8. místě se umístily týmy Rapitec, Beta Control a Magnum Team. V jednotlivcích vedl Ruda Kolčava a v pondělí si vedení uhlídal. Zvítězil s průměrem 162 kuželek. Na druhé místo se propracovala Monika Kozumplíková a stala se taky nejlepší ženou. Třetí místo v jednotlivcích patří Luďovi Ráčkovi.Všem týmům děkuji za účast, blahopřeji vítězům a těším se na další ročník 1.ligy který odstartuje v březnu. Do 1.SAL se mohou do 15.2. přihlásit a zaslat svoje soupisky na mail mrazek@bowlingstodola.cz tyto týmy: A je to, BC Devils, Club 5 , Tygři, Maxim Turbulenc, Beta Control, HUSSE Team, Žabinští Vlci.


23.1.2012 - předposlední hrací den 1.SAL Podzim 2011 *65*25. 01. 2012
 

Podzimní ročník se nám blíží do finále, nic není rozhodnuto a o titul se bude bojovat 6.2.2012. V minulém komentáři jsem psal, že Club 5 si vytvořil na prvním místě pěkný náskok. Dnes musím napsat, že náskok byl sice komfortní, ale Clubu 5 na udržení na čele tabulky nestačil. Prohráli s A je to ,Beta Control a BC Devils.Na první místo se dostal tým A je to. V pondělí nezaváhal a vyhrál všechny zápasy. I když nehodili pětistovku , tak s BC Devils museli dát 492 a s Tygry 490 kuželek a pohlídali si ostatní zápasy.Nejslabší výkon 438 kuželek hodili s Clubem 5, ale tomu se vůbec nedařilo a s 373 kuželkami se v první lize nevyhrává a doufám, že ani nebude.Třetí místo v tabulce patří Tygrům s 63 body, ztrátou 3 bodů na první A jeto . Tygři přišli v nejsilnější sestavě odhodlaní porvat se o titul. To se projevilo i v nasazení hráčů v zápasech s týmy bojující o titul. Hodně adrenalinu bylo v závěru v zápase s BC Devils, vyloženě parketa pro Jirku Jaška a Luďu Ráčka, strike za strikem i před strikem a Tygři v nejlepším zápase večera vyhráli 581 ku 495. Luďa Ráček s nejvyšším náhozem večera 220. Tygři měli vůbec nejlepší průměr večera , s Magnumem si hodlii ještě 522 a s Maximem  500. Na čtvrtém místě se ztrátou 9 bodů na prvního je BC Devils. Kluci můžou porazit kohokoliv, ale na titul už to nevypadá. V pondělí hráli dobře, zvlášť Ruda Kolčava, který se dostal do vedení v jednotlivcích před Pepu Kozumplíka a Luďu Ráčka. Myslím, že celkovým vítězem jednotlivců nakonec bude někdo z této trojice. O nejlepší ženě je asi zbytečné psát. Monika Kozumplíková byla a je nejlepší ženou s průměrem 158,96 je i celkově pátý jednotlivec. 6.2. počítejte s tím, že se trochu zdržíte, po odehrání zápasů vyhlásíme výsledky.


Pokračování 1.SAL v novém roce aneb 6.hrací den *65*03. 01. 2012
 

V pondělí 2.1. jsme nečekaně zahájili 1.SAL 6.hracím dnem. Původně se mělo hrát 9.1. , ale na Hokně se změnil jizdní řád BAL ,a tak aby naše soutěž nebyla ochucena o týmy Maxim Turbulenc a A je to, přesunul jsem operativně termín. V čele tabulky oslavil Nový rok tým Club nr. 5. Bylo to za ty roky co hrajeme poprvé a věřím , že si to Club 5 vychutnal. V závěsu za nimi byli Tygři a čekal jsem v pondělí od Tygrů útok na špici. Ale jak se říká,člověk míní a život mění.Tak to taky dopadlo. Posunutý termín znamenal pro Tygry neúčast Jiřího Jaška, což byl první handicap pro tým. O druhém handicapu mohu jen spekulovat, ale přišlo mi, že není úplně v pohodě Lukáš Svoboda. Zdálo se mi, že buď byl hodně náročný Silvestr nebo na něho lezla nějaká viróza. Výsledkem bylo 5 proher Tygrů a pouze 2 vítězství s Club 5 a Beta Control.Naopak Clubu 5 se dařilo. Měli špatný rozjezd, první zápas prohra s Tygry, druhý zápas prohra s Maxim Turbulenc, ale pak už nic neprohráli. Výsledkem je vedení v tabulce a náskok 6 bodů na druhé A je to a 7 bodů na třetí Tygry. Náskok Clubu 5 je slušný, ale do konce zbývá ještě 14 zápasů a tak může titul z první trojice získat kdokoliv. Tygři určitě ještě nehodili flintu do žita, dokážou zabrat a pod tlakem umí hrát ještě lépe. Prostě ten adrenalin potřebují. V jednotlivcích nevyhraje Jiří Jašek.Nestihne odehrát polovinu utkání. Vzhledem k této skutečnosti je největším kandidátem na vítězství Josef Kozumplík s průměrem 163,5. O prvenství se začal zajímat i Ruda Kolčava ( 159,12), ale hráčů kolem 159 je víc a zabojovat mohou i Jara Doncov , Monika Kozumplíková nebo Luďa Ráček.


Pátý hrací den 1.ligy SAL Podzim 2011 *65*16. 11. 2011
 

V pondělí 14.11. se hrálo popáté a naposledy v tomto roce. Nyní bude tzv. Vánoční přestávka a po Novém roce se bude hrát ještě třikrát. Pokud by si někdo vedl různé statistiky za celou dobu konání SAL musel by konstatovat, že v pondělí se " přepisovaly dějiny SAL". Postaral se o to především tým Beta Control v zápase s Magnum Team. Páni inženýři ve složení Král, Doncov a Novák hodili 613 a to tu ještě nebylo. Daniel Král nejvyšší nához letoška 233 a Jaroslav Doncov druhý nejvyšší nához 219. Další kuriozitou pondělka byly dvě remízy týmu A je to. Remíza sama o sobě je v lize poměrně vzácná a dvě remízy v jeden den u jednoho týmu tu ještě nebyly. A je to remizoval  489/489 s BC Devils a 428/428 s Tygry.Tygři nastoupili v upravené sestavě s náhradníky. Chyběl kapitán Luďa Ráček a nejlepší jednotlivec Jiří Jašek. Tygři pětkrát prohráli a přepustili vedení v tabulce opět Clubu 5. Ten však situace Tygrů moc nevužil, rovněž se jim nedařilo, čtyřikrát prohráli a výsledkem je v tabulce pouze jednobodový náskok.Naopak dařilo se týmům středu tabulky.A je to kromě dvou remíz všechno vyhrálo, Ještě lépe zaváleli BC Devils, 6 vítězství a 1 remíza. Pozadu nezůstal ani Rapitec, 5 vítězství a 2 prohry.Tabulka se tak od prvního až po šesté místo hodně vyrovnala. Právě na šestém místě je tým Maxim Turbulenc. Na první Tygry ztrácí 12 bodů, ale patří mu ve statistice SAL další zápis. Nikdy v SAL neměl tým na šestém místě nejlepší průměr. O něčem to svědčí, protože v kuželkách jde přece o to shodit jich co nejvíc.Takže pozor ještě na Maxim Turbulenc v novém roce. Pokud bychom se již neviděli tak přeji všem hezké Vánoce a v novém roce ať to padá.


4. hrací den 1. ligy SAL Podzim 2011 *65*02. 11. 2011
 

V pondělí 31.10. jsme se sešli na 1.lize počtvrté a před vánoční přestávkou už zbývá odehrát jen jedno kolo. Kdybych měl vymyslet titulek o lize na první stránku bulváru tak by to asi bylo : " Pondělí patřilo Tygrům" a rád bych připsal : " A trochu taky RAPI-TECu ". Tygři vyhráli všechny zápasy, i když jednou o prsa a jednou o chlup. O prsa S Maxim Turbulenc 460:456 a právě s RAPITECem o jednu kuželku 453:452. V tomto zápase se čekalo až na poslední hod Evy Mateovičové a nakonec se štěstí přiklonilo na stranu Tygrů. Pro RAPITEC to byla jediná porážka večera a tak si výrazně bodově pomohli a postoupili v tabulce na páté místo za Maxim Turbulenc díky horšímu náhozu. Druhé místo v tabulce patří Clubu nr. 5. Ten přišel o prvenství právě díky prohrám s Tygry a RAPITECem. Club nr. 5 ztrácí na Tygry pouhé dva body a věřím, že ještě svede o titul tvrdý boj.Tygři již svoji cedulku na poháru vítězů mají a Club nr. 5 by si ji určitě za své výkony zasloužil taky. Třetí místo si drží tým A je to. Ztráta na první Tygry je však již 12 bodů a při síle a stabilní výkonnosti Tygrů si myslím, že A je to Tygry již neohrozí. Na sestupových místech jsou týmy Beta Control a Magnum Team. Kluci z Beta Control mají asi štěstí v lásce, protože ho nemají ve hře. V minulém ročníku bylo pravidlem, že prohrávali o kozy a v tomto ročníku jsem již několikrát zaregistroval, že když hodí málo, tak soupeř taky málo, ale o pár kuželek víc. Když to klukům sedne a hodí přes 500 , tak soupeř o pár kuželek víc. Prostě pech.Poslední Magnum sice na kozy asi neprohrává, ale chybí tam mužský tahoun typu Šmora. Hodil by se tam nějaký hráč do počtu myšleno z " DO POČTU". No,teď už to nebudeme komplikovat.O jednotlivcích nemá smysl psát. Nejlepší je a do konce ligy bude Jiří Jašek a je jedno jestli bude mít průměr 173 nebo 175.Nejlepší ženou je a bude Monika Kozumplíková. Nebo ne? Je někdo proti ?


Třetí hrací den 1:SAL Podzim 2011 *65*20. 10. 2011
 

V pondělí 17.10. se hrálo třetí kolo 1.SAL. Za Tygry po zranění nastoupil Jiří Jašek a začal boj Tygrů o titul. Tygři si bez problémů poradili s týmy druhé poloviny tabulky , na Maxim Turbulenc už vytáhli pětistovku ( 509 ku 468) a s vedocím týmem soutěže ještě přidali a porazili Club 5  527 ku 515. Zaváhali jen jednou s A je to, kdy hodili pouze 392 kuželek a nestačilo to. Vedoucí tým soutěže Club 5 nehrál špatně, kromě prohry s Tygry však prohrál ještě s BC Devils a má tak na Tygry už jen 2 body náskoku. Do boje o titul určitě bude chtít zasáhnout i třetí v pořadí A je to.Pětkrát vyhráli a dvakrát prohráli a na vedoucí Club 5 ztrácí 4 body. Výkony A je to jsou velmi rozkolísané a neodhadnutelné. Zatímco s Magnumem hodili pouhých 382 kuželek a stačilo to na vítězství, proti Rapitecu se výtáhli na 534 kuželek .Trochu smůly měli v zápase s BC Devils kde prohráli o kuželku 398 ku 397. Zatím posledním týmem tabulky je Magnum. Má jen 6 bodů a na sedmý Beta Control ztrácí 6 bodů. a na šestý Rapitec 10 bodů. V jednotlivcích se do čela dostal "překvapivě" Jirka Jašek s průměrem 170 kuželek. Na druhém místě je Josef Kozumplík se 164 kuželkami. Nepochybuji o tom, že Jirka bude chtít odehrát víc jak polovinu utkání a získat titul v jednotlivcích.


3.10.2011 - druhý hrací den 1.SAL Podzim 2011 *65*04. 10. 2011
 

Na čele tabulky i po druhém hracím dnu zůstává Club nr. 5. Ale náskok se zužuje. Zatímco po prvním kole byli bez porážky, ve druhém kole třikrát prohráli. Největší nášup dostali od Maxim Turbulenc. Těm to tento zápas sedlo a vyhráli 530 ku 391.Další prohry utržili s BC Devils a Magnumem těsně o 1 kuželku.Porazili však své pronásledovatele na druhém a třetím místě, týmy Tygrů a A je to.Náskok Clubu nr. 5 je na tyto družstva již jen 4 body.Na čvrtém místě se ztrátou 2 body je Maxim Turbulenc , který prohrál jenom dvakrát, ale právě s Tygry a A je to.Na pátem místě BC Devils ztrácí na Maximy taky 2 body.Na šestém místě je RAPI-TEC již s větší bodovou ztrátou, nicméně týmy na 1.-6. místě mají minimální rozdíl v počtu naházených kuželek. Nejlepší průměr 463 kuželek má na 4.místě Maxim Turbulenc, ostatní týny se pohybují kolem 450. Je to potom o tom, že někdo má štěstí a se 400 vyhraje a někdo má smůlu a se 490 prohraje. Je to sport a tento druh štěstí spojeného s adrenalinem k tomu patří. Platí také pořekadlo,že štěstí přeje lepšímu.Po dvou odehraných večerech se na rozdíl od druhé ligy nedá říct, kdo je favoritem na titul.Rozdíly jsou malé a po příštím kole to může být celé jinak. V pásmu sestupu se zatím nacházejí kluci z Beta Control , kterým opět chyběly kozy. Ty naopak přebývaly poslednímu Magnumu, ale chyběly jím kuželky.V jednotlivcích se do vedení dostal Luďa Ráček s průměrem 163,79 a odsunul na druhé místo Pepu Kozumplíka ( 163,21). Luďa sice nehodil dvoustovku, měl však 3 silné hry 195, 192 a 177 a to stačilo.


První hrací den 1:SAL Podzim 2011 *65*20. 09. 2011
 

V pondělí 19.9. odstartoval další ročník 1.ligy SAL.Zajímalo mě samotného , jak se to bude vyvíjet,jednak jako organizátora a jednak jako hráče týmu RAPI-TEC. Jako favority tohoto ročníku jsem považoval a považuji Tygry, ze staré gardy by jim mohli šlapat na paty BC Devils. Čekal jsem jak si povedou Maxim Turbulenc a A je to. Nějak mi na mysl nepřišel tým Club nr.5 , ten vždy tzv. bohatým bral a chudým dával . Na boj o titul to tedy nebylo. Jenže Club nr.5 to tentokrát rozjel ve velkém stylu. Nejenže neprohrál ani zápas, ale průměr 489 je na Stodole nad poměry. Tygři jsou na druhém místě , Kromě zápasu s Club 5 prohráli hned první utkání s Beta Control . Tygři zachovali tradici a přišli pozdě, byli oslabeni o nejlepšího hráče Jiřího Jaška a ještě začínali na osmičce. Kluci z Beta Control jako by chtěli všechny přesvědčit ( a podařilo se), že do 1.ligy patří, hráli bez respektu a Tygry porazili 388 ku 382. Nic moc kuželek, ale Beta Control to nakoplo a vyhráli ještě s BC Devils a Magnumem. Kdyby měli kluci kozy, tak by neprohráli ani s Club 5 a Maxim Turbulenc. Na třetím místě tabulky jsou BC Devils a čtvrté místo patří nováčkovi týmu A je to. Oporou týmu je Josef Kozumplík, který je s průměrem 169,43 zatím nejlepší jednotlivec. Druhý je Luďa Ráček se 167,71 a třetí nejlepší žena Radka Valíková. Té patří nejvyšší nához dne 210. Dvoustovku ( 204) si ještě hodil Ruda Kolčava.